Vajinismus ve Jinekoloji

RAHİM AĞZI KANSERİ VE BELİRTİLERİ
VAJİNİSMUS NEDİR?
VAJİNİSMUS BELİRTİLERİ
YUMURTALIK (OVER KANSERİ)
YUMURTALIK (OVER KANSERİ) Yumurtalık kanseri yumurtalıklarda başlayan bir kanser türüdür. Kadın üreme sistemi, rahmin her iki tarafında bir tane olmak üzere iki yumurtalık içerir. Yumurtalıklar (over) – her biri bir..
RAHİM AĞZI KANSERİ VE BELİRTİLERİ
RAHİM AĞZI KANSERİ VE BELİRTİLERİ Rahim ağzı (serviks) kanseri, rahim ağzı dokusunun kötü huylu (malign) hücrelere dönüşümü sonrası ortaya çıkan bir kanserdir. Rahim ağzı kadın üreme organlarından olan rahmin (uterus)..
RAHİM KANSERİ NEDİR?
Rahim kanseri nedir? Normal bir kişide vücudun dokularını oluşturan sağlıklı hücreler kendiliğinden düzenli olarak büyür, bölünür ve yenilenir. Bu yenilenme işlemi de vücudu sağlıklı kılar. Ancak bazen belirli hücreler anormal..
VAJİNİSMUS NEDİR?
Vajinismus Nedir? Vajinismus istemsiz vajinal kas spazmı olarak da tarif edilir. Türkiye’de vajinismusun görülme sıklığı %10-15 tahmin edilmekte ve kolay tedavi edilebilen kadın cinsel işlev bozukluğu olarak kabul edilir. Vajinismus..
VAJİNİSMUS BELİRTİLERİ
Vajinismus Belirtileri Şiddetine bağlı olarak, Vajinismus Belirtileri darlık nedeniyle yanma ve hassasiyetten başlayıp vajinal açıklığın tamamen kapanmasına kadar ilerleyen bir silsilede görülebilir. Vajinismus belirtileri hafif yanma hissinden vajinal açıklığın tamamen kapanarak, ilişkinin imkansız..
VAJİNİSMUS NEDEN OLUR?
Vajinismus Nedenleri? Vajinismus nedenleri, psikolojik veya yapısal nedenlere bağlı olarak gelişebilir. Vajinismus nedenleri arasında %90 psikolojik kaygılar varken %10 fiziksel nedenler vardır. Bazı vajinismus hastalarında neden bulunamaz. Neyseki  vajinismusu tedavi etmek..
VAJİNİSMUS TEDAVİSİ
İstanbul Vajinismus Tedavisi Vajinismus tedavisi, nedenleri çeşitli olmasına rağmen, tedavisi kesinlikle mümkün olan psikolojik bir sorundur. Vajinismus tedavisi Ankara için gelen danışan, ilgiyle ve ayrıntılı olarak dinlenilmelidir. Duyguları anlaşılmaya çalışılmalıdır...
VAJİNİSMUS
Vajinismus istanbul Vajinismus cinsel ilişki sırasında kadın partnerin, kendi isteği dışında, vajina kaslarının kasılmasıdır. Vajina kasları öyle kasılır ki, cinsel ilişkiye girmeyi imkansız duruma getirmektedir. Bu durum, kadın partnerin isteği..
CİNSEL DANIŞMANLIK
Cinsel Danışmanlık Cinsel sorunların yüzde biri bedensel faktörlere dayanırken geri kalan ve neredeyse bütününü oluşturan büyük çoğunluğu bedensel değil psikolojik sebeplerden kaynaklanmaktadır. Cinsel problemlerin tedavisi mümkün olmasına rağmen çoğu kişi..
MENOPOZ
İstanbul Menopoz Menopoz kadinda menstruasyonlarin son bulmasina verilen isimdir. Yunanca aylik kanamalar anlamina gelen “mens” ve durma anlamina gelen “pausis” kelimelerinin birlesmesiyle ortaya cikmistir. Aslinda kadinda dogal yaslanma surecinin bir..
Tıkla Hemen Bizi Ara!
Open chat