Gebelik ve Doğum

DÖRT(4) BOYUTLU ULTRASON
HAFTA HAFTA GEBELİK
NORMAL (DOĞAL) DOĞUM
DOĞUM
Doğum 9 aylık gebelik sürecinin ardından bebeğin dünyaya gelmesi, anne ve babayla buluşması anıolan doğum mucizevi bir tecrübedir. Doğum sıklıkla 38-41. haftalar arasında gerçekleşmektedir. Bu üç haftalık süre kimilerine göre..
SPİRAL TAKTIRMA
Spiral nedir? Spiral nasıl takılır? Spiralin yan etkisi nedir? Spiral kayması nedir? Spiral nasıl çıkartılır? Spiral kimler takamaz? Spiral kullanırken nelere dikkat etmek gerekir?   Spiral Nedir? Spiral genelde T şeklinde..
HAFTA HAFTA GEBELİK
Hafta Hafta Gebelik 1 ve 2 Hafta: Gebeliğin ilk 2 haftası olarak sayılan dönem aslında hamileliğin gerçekleşmesinden hemen önceki döneme denk gelir, yani hamileliğin ilk 2 haftası olarak sayılan dönemde aslında..
RİSKLİ GEBELİK TAKİBİ
Riskli Gebelik Veya Yüksek Riskli Gebelik Takibi Riskli gebelik veya yüksek riskli gebeliğiniz varsa hamilelikte, doğumda veya doğumdan sonra problem yaşama ihtimaliniz artar, o yüzden normal gebeliklere göre daha yakından..
GEBELİK TAKİBİ
Gebe kalmayı planlayan bir kadının mutlaka gebelikten en az 1 ay önce 0.4 mg/gün folik asit desteği alması ve bu desteğin gebeliğin ilk 3 ayı boyunca devam etmesi gerektiği tüm..
DOĞUM EVRELERİ
Doğum bir kadının hayatı boyunca sadece birkaç kez tecrübe edebileceği mucizevi bir olaydır. Normal doğumun nasıl ilerleyeceğini önceden kesin olarak bilmek maalesef mümkün değildir. Normal vajinal doğumun başarısını öngörmede ,..
NORMAL (DOĞAL) DOĞUM
Doğal (Normal) Doğum İstanbul Doğal doğum, gerekmediği sürece hiçbir tıbbi müdahalenin yapılmadığı, kendi akışında ilerleyen doğumdur. Teknolojik gelişmeye paralel olarak tıptaki gelişmeler de arttı. Eskiden annaannelerimizin, babaannelerimizin yaptığı ev doğumları..
DOĞUM BELİRTİLERİ
Doğum Belirtileri Doğumun tam olarak ne zaman başlayacağını önceden kestirmek zordur. Doğumun erken belirtileri olsa bile bebeğiniz günlerce veya haftalarca öyle kalabilir. Doğumun yaklaştığının belirtilerine bakacak olursak; Özellikle ilk gebelikte..
DÖRT(4) BOYUTLU ULTRASON
Dört(4) Boyutlu Ultrason Üç boyutlu ultrason ve dört boyutlu ultrason, aynı iki boyutlu ultrason gibi ses dalgaları ile çalışır. Geleneksel iki boyutlu ultrasonlarda ses yansımaları düz olarak gelirken, üç boyutlu..
GEBELİK ÖNCESİ BİLGİ
Gebelik Öncesi Bilgi Eğer bebek sahibi olmak istiyorsanız, gebe kalınca değil gebelik planlandığında gebelik öncesi danışma almak için kadın doğum doktorunuza başvurmanız gerekir. Çünkü gebelikte ortaya çıkabilecek birçok sorun gebelik..
Tıkla Hemen Bizi Ara!
Open chat