Kürtaj

KÜRTAJ
VAKUMLA KÜRTAJ
KÜRTAJ
Kürtaj Nasıl Yapılır? Genel itibariyle ağrı, acı, sızı olmadan muayenehane, klinik, hastane, doğumhane koşullarında gerçekleştirilir  ve çoğunlukla da anestezi  altında yapılması tercih edilir. Kliniğimizde anestezi  yöntemi  ile hastayı 8 ila..
İSTANBUL VAKUMLU KÜRTAJ
Kürtaj, İstanbul Vakumlu Kürtaj   Kürtaj (Küretaj) rahim ağzından ince bir alet ile rahim içerisine girerek içeriğin boşaltılması ya da tanısal amaçlı olarak bir doku örneği alınması için yapılan cerrahi..
Kürtaj Nasıl Yapılır?
Kürtaj işlemi hakkında merak edilenlerin en başında kürtaj işleminin nasıl gerçekleştiği gelmektedir. Kürtaj işlemi öncesinde hasta kadının geçirdiği rahatsızlıklar, gebeliğin neden istenmediği gibi konular hasta danışmanımız tarafından öğrenilerek hastaya kürtaj..
Kürtaj Riskleri Nelerdir?
Kürtaj işleminden sonra gebeliğin devam etmesi bir risk unsuru bulunmaktadır. Rahimde parça kalabilir. Bu gibi durumlar uzman doktorlar tarafından yapılmayan işlemlerden sonra görülmektedir. Hastanemizde işinin ehli olan doktorlarımız, bu gibi..
Kürtaj Öncesi
Kürtaj işlemi gerçekleştirilmeden önce genel olarak yapılması gereken bir takım işlemler vardır. Genellikle kürtaj olmadan önce hastalara 6 saat süre öncesinde yemek yememeleri söylenir. Kürtaj işlemi gerçekleşmeden önce mesanenin boş..
Kürtaj Yasası
Gebeliğin Sona Erdirilmesi İle İlgili Kanunlar MADDE 5: Gebeliğin onuncu haftası doluncaya kadar annenin sağlığı açısından tıbbi sakınca olmadığı taktirde istek üzerine rahim tahliye edilir. Gebelik süresi, on haftadan fazla..
Kürtaj Sonrası
Kürtajdan sonra nasıl davranılması gerektiği hastalar arasında çok tartışılan bir konudur. Kürtajdan sonra özellikle 7 ve 10 gün içerisinde cinsel ilişkiden kaçınılması gerektiğini öneren doktorlar, kanamanın da bitmesinin beklenmesi gerektiğini..
Kürtaj Tarihçesi
Küretaj, halk arasında kürtaj olarak bilinen gebelik sonlandırma işlemi ilk olarak Sovyetler Birliği’nde gerçekleştirilmiştir. Bunun yanı sıra kürtajın ilk olarak yasal hale getiren ülke İzlanda’dır. İzlanda, 28 Ocak 1935 tarihinde..
Kürtaj Nedir?
Küretaj, başka bir deyişle kürtaj istenmeyen gebeliklerin sonlandırılması demektir. Kürtaj işlemi genellikle gebelik sonlandırma olarak bilinir ancak sadece istenmeyen gebelikleri sonlandırmak anlamına gelmemektedir. Düşük yapan kadınlarda, rahim içinde parça kalması..
Kürtaj Fiyatları
Kürtaj istenmeyen gebeliklerin sonlandırılması ya da halk arasında bebek aldırma olarak bilinen işlemdir. Kürtaj, gebelik sonlandırma veya çocuk aldırma isimleri ile de anılmaktadır. Ülkemizde kürtaj yasal olarak sınırlandırılmıştır. Peki, bu..
Tıkla Hemen Bizi Ara!
Open chat