YÜZ MEZOTERAPİSİ (MEZOLİFTİNG) 

YÜZ MEZOTERAPİSİ (MEZOLİFTİNG) 
Yüz mezoterapisi (mezolift) nedir?
Yüz mezoterapisinde ilaçlar küçük miktarlarda karıştırılarak cildin içine ve altına direk olarak verilir. Mezoterapi ile böylece cilt etkili maddelerden kısa sürede faydalanabilir. Ayrıca ilaçlar çok az miktarda verildiği için kullanılan maddelerin yan etki olasılığı azalır. Yüz mezoterapisi (mezolift) cildi yenileyen, cilt kırışıklığı ve cilt sarkmalarına etkili olan doğal ve faydalı bir yöntemdir.
 Yüz mezoterapisi (mezolift) nasıl etkili olur?
Yüz  mezoterapisi (mezolift) yönteminde cildi yenileyen hyaluronik asit, antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve amino asitler cilt altına minik iğnelerle uygulanır. Bu faydalı maddelerin direk cilde verilmesi ve cildin uyarılması cildin kollajen ve elastin üretimini arttırır, ciltte nemlenme artar ve cilt yenilenir.
Mezoterapinin (mezolift) yüz bölgesinde kullanılma nedenleri nelerdir?
Donuk ve parlaklığını yitirmiş cilde sahip olanlar Ciltte elastikiyet kaybı ve sarkma tedavisi Cildin yaşlanmasını engellemek Yüzün yorgun görünümünü gidermek Sigara içenlerde cilt hasarını engellemek ve tedavi etmek Yaz öncesi güneş ışınlarının zararlarına karşı önlem almak Güneşten zarar görmüş ciltleri düzeltmek Diğer leke tedavileriyle birlikte lekeleri hafifletmek veya gidermek Diğer yöntemlerle birlikte sivilce izi, diğer yara ve yanık iz tedavisi Diğer yöntemlerle birlikte cilt çatlak tedavisi
Yüz mezoterapisi (mezolift) nasıl uygulanır?
 Yüz mezoterapisinde (mezolift) uygulama öncesi cilt temizlenir ve dezenfekte edilir. İşlemden yarım saat önce anestezik krem sürülebilir. Yüz mezoterapisinde (mezolift)  hazırlanan karışım çok küçük ve ince iğnelerle cilt içine veya üstüne verilir.
Yüz mezoterapisi (mezolift) sonrası cilt nasıl gözükür?
Yüz mezoterapisi (mezolift) sonrası cilt daha taze ve dinlenmiş görünür. Cildin elastikiyeti artar ve cilt sarkması azalır. Kırışıklıklar hafifler. Cilt aydınlık bir görünüme kavuşur.
Yüz mezoterapisi (mezolift) ne sıklıkta uygulanır?
Yüz mezoterapisi (mezolift) başlangıçta 1-4 hafta aralıklarla uygulanır. Ortalama 4-6 seans sonrası 3-6 ayda bir tekrarı yapılabilir. Yüz mezoterapisi (mezolift) sonuçları ikinci seanstan sonra ortaya çıkmaya başlar. Tedavi bittikten sonra cilt yenileme etkisi devam eder.
Yüz mezoterapisi (mezolift) başka yöntemlerle beraber uygulanabilir mi?
Dolgu işlemlerinden önce veya sonra yüz mezoterapisi (mezolift) yapılması ciltteki sarkmaların ciddi şekilde giderilmesini sağlar.
Yüz mezoterapisi (mezolift) başlıca kullanılan maddeler nelerdir?
Hyaluronik asit Bakır DMAE , Hyaluronik asit Lidocaine ,Mağnezyum, Selenyum ,Silica, Vitamin A Vitamin B1, B2, B3, B5, B6 VitaminC Çinko Amino asitlr Nükleik asitler Alfa lipoik asit Glutatyon
Yüz mezoterapisi (mezolift) kimlere uygulanmaz?
Yüz mezoterapisi (mezolift) hamilelere, emziren annelere, deride aktif enfeksiyonu olanlara ve uygulanan maddeye karşı alerjisi olanlara yapılmaz. Ayrıca aşırı derecede sarkmış ciltte, derin izler ve lekelerde ilk ve tek tedavi seçeneği olamaz.

Benzer Konular
AĞRI MEZOTERAPİSİ
Tıkla Hemen Bizi Ara!
Open chat