3 HAFTALIK KÜRTAJ OLUR MU? 3 HAFTALİK ÇOCUK ALDIRMA FİYATLARI?

3 Haftalık gebelikte maalesef gebelik kesesi ultrasonografi ile görünür durumda değildir. Kanda BHCG değerinin 3000 in üzerine çıkması durumunda ancak kese usg de görünür. 3 Haftalık çocuk aldırma kararı veren kişi doktora gittiğinde, doktor ona 5. Haftada gebelik sonlandırma için tarih verir. Kese görülmeden vakumlu kürtaj yapmak başarısız bir işleme sebep olur. Gebelik ortadan kalkmaz ve sonlanmaz. Bu riski göze almamak adına 3 Haftalık çocuk aldırma yapılmaz. 3 Haftalık bebek aldırma fiyatı yerine 5 Haftalık gebelik sonlandırma fiyatı verilir hastaya. Erken dönemde yapılan başarısız kürtaj işlemi hastanın zorluklar yaşamasına sebep olur. 3 haftalık bebek aldırma kararı için önce hasta muayene edilir. Ve hastaya durumun içeriği anlatılır. Bilgilendirme yapılır. Ve hasta ileri tarihte kliniğimize davet edilir. 3 .gebelik haftasında dış gebelik riski var mı bunu da bilemeyiz. Bunun tespiti için kişi gebeliğin bir süre büyüyüp 5.haftaya kadar gelişmesini beklemelidir.

3 HAFTALIK BEBEK ALDIRMA RİSKLERİ

Kadının rahiminde daha yeni fetüs için ortam oluşmuştur. Bu nedenle vakum yöntemi ile çekilecek bir gebelik materyali unsuru bulunmayabilir. Bu durumda vakumla rahimi temizleme esnasında rahime zarar verilebilir. Bu da ileride daha büyük sağlık sorunlarına yol açacaktır.
3 haftalık bebek aldırma işleminize rağmen rahimden fetüs tamamen alınamayabilir. Çünkü fetüs çok küçüktür. Ultrasonografi ile görünemez. İşlemi gerçekleştiren doktor bu nedenle işlemin tamamlanıp tamamlanmadığını sağlıklı olarak bilemez. Bu durumda başka sorunlar yaşayabilirsiniz.

Uygun Fiyatlarla

Kesinlikle Bilgi Gizliliğiniz sağlanmaktadır.

Evlilik dışı konusunda bir başka paragraf ise evli bir bir bayanın kocası hariç başka bir erkekle cinsel ilişkiye girerek gebe kalması ve bunu kürtajla sonlandırma durumudur, işte bu durumda iş biraz sıkıntılıdır, zira kürtaja gelen bir bayanın kimliğinde evli ibaresi varsa mutlaka eş izni istiyoruz, bu durumdan habersiz bir kocaya eşiniz başkasından gebe kalmış kürtaj yapacağız izin veriyor musunuz diye sorsak herhalde çevik kuvvet korumasına ihtiyacımız olur. Böyle durumlara jinekologların çoğu bulaşmak istemez ve ne şartla olursa olsun def-i bela olarak görerek reddederler, peki yasalara göre bu durumda kalan insanlar ne yapacaklar? ya resmi eşten bir şekilde izin alınacak yada devam eden bir boşanma davası varsa dava dosya fotokopisi ve sorumluluk reddi dilekçesi ile yasal sınırları aşmayan gebelik kürtaj edilecektir. Böyle durumlarda maliyetler aslında fark etmemesi gerekirken evlilik dışı kürtaj ücretlerini standart fiyat listesinden daha pahalı tutan yerler olduğunu duyuyorum ama bu etik dışı bir davranıştır, çocuk aldırma fiyatlarıgebelik haftasına bakılarak hesaplanır.


Kürtaj Nedir, Nasıl Yapılır, Kürtaj Sonrası  

Kürtaj ve Gebelik Kararı: Kadınların önemli bir korkusu da beklenmedik bir anda istenmeyen gebelik ile karşılaşmak ve gebeliği sonlandırmak için kürtaj kararı vermek ile ilgilidir. Bunun nedeni genellikle gebelikten koruyucu önlemlerin yeterli olarak alınmaması ya da alındığının zannedilmesi sonucu bir istenmeyen gebelik durumunda gebelik sonlandırma / çocuk aldırma ve kürtaj sonrası ile ilgili ne yapılacağını bilmemektir. Öğrenip karar verdikten sonra ÇÖZÜMÜ OLAN sorunlardan korkmayın ve verdiğiniz kararın GİZLİ kalacağından da emin olun.

İstenmeyen gebelik, korunmadan ya da korunduğunu sanarak olan ilişki sonrası gebe kalarak,  kadının doğum yapmak istememesi, doğum yapmanın sağlık açısından zararlı olması veya yaşayan çocuk sayısı istenenden fazla olan durumlarda görülen gebelik durumlardır. İstenmeyen gebelik olmaması için doktorunuzun önerdiği size uygun doğum kontrol yöntemlerini kullanmalısınız.


Kürtaj kime ve kim tarafından uygulanır? 

Kadının arzusuyla yasal olarak 10. gebelik haftasına kadar uygulanabilir.”Yasal Tahliye ya da yasal kürtaj” adından da anlaşılacağı gibi ülkemizde reşit kadınlarımıza tanınmış tümüyle yasal ve çağdaş bir haktır. Evli olmayan ve 18 yaşın üzerinde olan reşit kadınlar kendi isteklerine göre hareket ederler. Kürtaj yalnızca ve ancak Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanınca uygulanır.

Kürtaj fiyatları ücreti ne kadar?

İstanbul kürtaj fiyatları, kürtaj yapan hastane, poliklinik ve tabip odası asgari ücret tarifesine göre değişiklik gösterirse de asıl kürtaj fiyatı belirlenmesi gebeliğin büyüklüğü, tercih edilen anestezi şekli (lokal veya uyutarak anestezi ile), daha önce kürtaj, doğum veya sezaryen olup olmadığı ve müdahaleyi uygulayan doktorun muayenesinin sonucunda bulduğu farklı bulgulara göre değişir.

Kürtaj ile ilgili bilgi almak ister misiniz ?

Op.Dr. Nuh GÜMÜŞTEKİN
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Telefon
Instagram