AİLEDEN HABERSİZ KÜRTAJ OLUR MU?

Kürtaj işlemi yapıldığı zaman üçüncü şahıslara bilgi verilmez. Hasta mahremiyeti kliniğimiz için oldukça önem verdiğimiz özel bir durumdur. Çekinmeden sorularınız için bizi arayabilirsiniz. 

Reşit olmayan bireylerde kanun kürtaj olayını bazı sınırlar ve kurallar içinde  izin vermektedir. Aile onayı olmadan gebelik sonlandırma olmaz. Reşit olmayan kişiler kanuna göre çocuk olarak kabul edilir. Ailesi onay verirse 17 yaş için yasal sınırda kürtaj yapabilir.

%100 Bilgi Gizliliği sağlıyoruz.
Mahremiyetinize özen gösteriyoruz.

Herhangi bir bilginizi vermeden randevu alabilir , tüm sorularınızı sorabilir , kürtaj yaptırabilirsiniz. Kürtaj işlemi öncesinde ve sonrasında iletişim numaramızdan tüm sorularınızı ya da randevu isteklerinizi bize iletebilirsiniz. Dilerseniz web sitemizde bulunan online bölümlerimizden fiyat bilgisi, randevu talebi ve merak ettiğiniz tüm sorularınızı çekinmeden online olarak bize gönderebilirsiniz.

Kürtaj Nasıl Olur?

Kürtaj kelime anlamı ile kazımak anlamına gelir, kadın hastalıklarında kullanıldığı şekliyle ise rahim içinden doku almak anlamına gelmektedir. Sadece çocuk aldırmak için yapılmaz. Menopoz sonrası kanamalarda ve kanama bozukluklarında teşhis amaçlı kürtaj yapılır.

Bu uygulamaya probe kürtaj adı verilir. Kısırlık araştırmalarında yumurtlama olup olmadığını anlayabilmek için de kürtaj yapılır.
Bebek aldırma işlemi hukuki bir sorumluluktur ve hassas bir konudur. İsteğe bağlı olan kürtajın yasal sınırı 10 haftaya kadardır, ancak bebekte kalp atışları gözlenmiyor ise yaşam sınırı olan 24. haftaya kadar gebelik sonlandırılabilir.

18 yaşını tamamlamış olanlar anne ve babalarının izni ile kürtaj olabilirler. Eğer hasta kürtaj işlemi için geldiğinde tecavüz olabileceğinden şüpheleniyorsa mutlaka güvenlik güçlerine de haber vermek gerekmektedir. Her hastaya kürtaj işleminden önce işlem hakkında bilgi verilmeli, komplikasyonları ve işlemin yol açabileceği problemler mutlaka anlatılmalıdır.

Kürtaj öncesi hasta mutlaka ultrason ile muayene edilmeli ve gebeliğin büyüklüğü, rahmin pozisyonu ve boyutları hakkında detaylı bilgi edinilmelidir. Çocuk aldırma işleminin yapılabilmesi için mutlaka gebelik kesesi rahmin içinde görülebilmelidir. Dış gebelik meydana gelebilir ve gebeliğin sonlandırılabilmesi için ameliyat gerekebilir.

Güvenilir Kürtaj

Bu sektörde yer alan en güvenilir kürtaj ameliyatı hizmetini veren kliniğimiz siz değerli müşterilerimizin yanındadır. Güvenilirlik konusunda sizlere şunu söylemeliyiz ki bugüne kadar binlerce kürtaj yaptıran müşterimizden olumlu geri dönüşler almaktayız.

Kliniğimiz sunmuş olduğu kaliteli sağlık hizmetleri sayesinde birçok müşterisi tarafından beğenisini kazanmıştır. Bebek aldırma fiyatları sizleri korkutan bir konu olup sizlere en uygun fiyat seçenekleri ile karşınıza çıkmaktayız.
Sizlere en uygun fiyat seçeneklerini sunan ve iyi bir sağlık hizmeti almanızı sağlamaktayız. Kliniğimiz birçok referansı bulunan bir klinik olup sizlere en iyi şekilde hitap etmektedir. İhtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacak bilgiye sahip doktorlarımız da sizlerin kürtaj ameliyatını en kaliteli şartlar altında sağlamaktadır.


Kaliteli Donanım ve Uzman Ekip

Kliniğimiz son derece teknolojik bir donanıma sahip ortama sahiptir. Uzman ekibi ile sizlerin en kaliteli şartlar altında kürtaj olmanızı sağlamaktadır. Sizler de güvenilir ve iyi şartlar altında kürtaj ameliyatı olmak istiyorsanız bizi tercih edebilirsiniz.

En uygun bebek aldırma fiyatları ile sizin karşınıza çıkmaktayız. En iyi şartlar altında ve sizlerin ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayacak uzman doktorlarımız sizin hizmetinizdedir. Kaliteli ve son derece teknolojik bir ortama sahip olan kliniğimiz sizlerin istek ve ihtiyaç taleplerine en iyi şekilde cevap vermektedir.

Güvenilir bir klinikten kürtaj ameliyatı olmak istiyorsanız kliniğimiz uzman kadrosu ve kaliteli donanımı ile hizmetinizdedir.


Kürtajsız Gebelik Sonlandırma

Kürtaj olmadan gebelik sonlandırma olmaz. Bir gebelik oluşmuşsa ve bu gebelik istenmiyorsa tek çözüm  bir sağlık kuruluşuna başvurarak kürtaj olmaktır. Kürtajsız gebelik sonlandırma denilince akla ilk gelen yöntem düşük ilacı kullanmak olsa a düşük ilacını doktorlar büyük gebelikte dilatasyon ve rahim ağzı yumuşatma amaçlı kullanır.

Düşük ilacı ülkemizde satışı yasaktır ve gerekli durumda hekim tarafından hastaya verilir. Bazı internet sitelerinde yer alan düşük hapı adı altındaki ilaçlar sahte ilaçlardır .Bu da ani kalp durması, tüm müdahalelere rağmen kontrol altına alınamayan kanama ya da kan basıncının aniden düşmesi ya da azalmasına bağlı türlü komplikasyonlar ile birlikte ölümlerin yaşanmasına neden olur.

Bilgilerim gizli kalacak mı?

 Bilgilerimin üçüncü şahıslarla paylaşılma ihtimali var mı?

Lütfen merkezimizle iletişime geçin ve tedaviniz de dahil olmak üzere tüm bilgileriniz yasal haklarınız kapsamında tamamen gizlidir (RG 01.08.1998.23420). Üçüncü şahıslara hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi vermeniz mümkün değildir.

Kürtajda Gizlilik

Özel hastane veya klinikte kürtaj olmak istiyorsunuz ve  bu bilgilerin gizliliği sizin için  önemli ise, gebelik kaydının, kürtaj kaydının gizliliği için Gebeliği İzleme Sistemi GEBLİZ programında isme ve adrese ulaşılmaz kaydının konulmasını doktorunuzdan istemeniz gerekmektedir. Bizim kliniğimizde gebelik kaydını e devlet veya e nabız platformuna işlemiyoruz ve dogal olarak bu durum ileride karşınıza çıkmaz. Ekibimiz hasta mahremiyeti konusunda hassastir.  Gönül rahatlığı ile iletişim sağlayabilirsiniz. Sgk sistemine de yansıma olmaz.

KÜRTAJ SONRASI GEBE KALINIR MI?

Kürtaj dan sonra 3 ay beklemek en doğrusudur. 3 aydan sonra tekrar hamile kalınabilir. Genelde kürtaj sonrası ilk adet 30-45 gün sonra olur. Kürtaj sonrası kanama olunabilir. Bu normaldir ve adet kanaması değildir. Kürtaj sonrası 2-3 ay sonra yine gebe  kalabilirsiniz. Kürtaj sonrası yeniden gebelik sorun olmaz.

Evlilik Dışı Kürtaj

Evlilik dışı gebelik sonlandırma için ise herhangi bir yasal kısıtlama mevcut değil. Reşit yaşta olan her bir kadının yasal olarak kürtaja başvurma hakkı bulunmakta. Bunun için evlilik şartı göz önünde bulundurmuyoruz. Evli olmayan kadınlar da gebeliği sonlandırma adına istedikleri hastane veya klinikten randevu talebinde bulunabiliyor. Yine gizlilik unsurları içerisinde uygulamanın gerçekleşmesini isterler.


Kürtaj ile ilgili bilgi almak ister misiniz ?

Op.Dr. Nuh GÜMÜŞTEKİN
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Kesinlikle Bilgi Gizliliğiniz sağlanmaktadır.

Telefon
Instagram