ANADOLU YAKASI KÜRTAJ YAPAN YERLER
HASTANELER DOKTORLAR

Ataşehir Kliniğimiz için bilgi almak isterseniz bize WhatsApp ve iletişim hattından ulaşabilirsiniz.

İstenmeyen gebeliğin sonlandırma işlemi olan kürtaj ciddi bir tıbbi müdahaledir. Yasal prosedürlere ve tıbbi kuralla uymak gereklidir. Bu kurallara uyulursa tıbbi tahliye işlemi kısa sürede gerçekleştirilir.Kürtaj işlemleriniz için kliniğimizde bulunan asistanlarımız sizleri bilgilendirilmektedir.

Asistanlarımız sizlere her konuda yardımcı olmaktadırlar.

Kürtaj işlemlerimiz uzman kadın doğum doktorlarımız ( Jinekolog) tarafından yapılmaktadır.

Kliniğimizde kürtaj ameliyathane ortamında steril koşullarda yapılmaktadır.
Kürtaj yapan yerler arasında her zaman için ilk tercihiniz uzman olan doktorların bulunduğu klinikler olmalıdır. Çünkü kürtaj her ne kadar ufak bir operasyon gibi görünse de, cerrahi müdahale olmasından dolayı insan sağlığını yakından ilgilendiren bir durumdur. Bu nedenle ihmal edilmemelidir.
Ülkemizde yasal olarak kürtaj gebeliğin 10. Haftasına kadar yapılmaktadır.

Kürtaj bir sonraki gebeliğinizi etkilemez. Geçmişte kazıma yöntemi ile yapıldığı için halk arasında böyle bir kanıya ulaşılmış. Arık farklı ve zararsız yöntemler ile kürtaj gerçekleştiriliyor.

Küçük bir operasyon olan kürtaj sonrasında 1 saat sonra taburcu olabilirsiniz. Ortalama 1 hafta kadar kanamanız olur ve bu kanama giderek azalır. Kanama bittikten sonra rahim içerisinde bir şey kalmadığını teyid etmek için ultrason ile görüntüleme yapılır.

Kürtaj işlemi ülkemizde 10 haftalık hamileliğe kadar yasaldır. Ülkemizde evli – bekar ve 18 yaş üzeri her hastamız yasal olarak kürtaj olabilir.
Doktorlarımız tarafından kürtaj işlemi en güvenli yöntem olan ağrısız anestezili ve vakumlu kürtaj yöntemi ile uygulanmaktadır. Kürtaj işleminiz esnasında ağrı acı olmaz.
Kliniğimizde kürtaj süresi 5 dakikadır. Kürtaj sonrası 30 dakika dinlenme ile kontrolleriniz sonrası taburcu olabilirsiniz. Kürtaj için 4 saat öncesinden yemek ve sıvı gıdalar tüketilmemesi gerektiğini unutmamanızda fayda var.

Kürtaj uygulaması, mutlaka steril ortamda yapılmalıdır. Hasta genel ya da lokal anesteziye tabii tutulur.

Şayet hasta genel anestezi ile kürtaj olacak ise hastanın işlemden 5 saat önce herhangi bir şey yiyip içmemesi gerekmektedir. Bu sayede mide boş olur ve genel anestezi ile ilgili olarak yaşanabilecek sorunlar engellenir.

• Kürtaj işlemi genel anesteziyle uygulanmış ise biraz sersemlik olabilir. Ayrica bulantı, halsizlik, hafif kasık ağrısı ve kanama normaldir.
• Şikayetler bir hafta içinde kaybolur.
• Kürtaj işleminden sonra 2-10 gün içerisinde kanama olabilir. Bu kanamalar hafif ve pıhtısız olmalıdır.Bu kanamalar bazen de ara ara olabilir.

Telefon
Instagram