Askı İle Yüz Germe

Gelişen teknolojik yöntemler sayesinde yılların getirdiği yaşlılık belirtilerinden, herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek kalmadan kurtulmak mümkündür. Bu yöntemler arasında yer alan İp Askı (İple Ameliyatsız Yüz ve Boyun Germe), günümüzde sıklıkla tercih edilir.

Cilt altına uygulanan Polidiaxanon ve Poliaktik Asitmetaryelinden oluşan ipler, sarkan ve gevşeyen noktalarda azalmış olan kolajen ve elastin liflerin yerini almaktadır. Bu yöntem ile cilde eski gençliği ve elastikiyeti kazandırılmaktadır.

İp Askı Tekniği;  

– Yanaklara (Yüze)
– Gıdıya (Boyuna)
– Kaş ucuna
– Burun ucuna başarıyla uygulanır.

İşlemden önce uygulanacak bölgeye anestezi uygulanara işlem konforlu hale getirilir. İşlem yapılacak bölgenin durumuna göre; bölgelere 2 + 2, 3 + 3 veya 4 + 4 adet Polidiaxanon ve Poliaktik Asit metaryelinden oluşan ipler takılır. İşlemden sonra uygulama yapılan bölgelerde kısa süren minik kanamalar, hafif kızarıklık, morluk, şişlik görülebilmektedir. İşlemden sonra 1 hafta boyunca ip takılan bölgeye masaj yapılmamalı, yan veya yüz üstü yatmamalı, sıcak su ile temastan kaçınılmalı, hamam veya sauna gibi sıcak ortamlardan ve kese benzeri işlemlerden uzak durulmalıdır.

İple asma, etkisini hemen gösterir, istenen etki 1 ay içinde tam olarak görülür, bu etki ortalama 1 – 2 yıl sürer. Yaz mevsimi de dahil her mevsim rahatlıkla yapılabilir.

İp Askı Tekniğinin Faydaları Nelerdir?

– İp askı tekniği ile yanaklardaki sarkmaların toparlanması,
– İp askı tekniği ile boyun bölgesindeki sarkmaların toparlanması (gıdı toparlama),
– İp askı tekniği ile burun ucunun kaldırılması,
– İp askı tekniği ile kaşın kaldırılması sağlanır.

Telefon
Instagram