ATAKÖY KÜRTAJ

Güvenli-Ağrısız Kürtaj

Kürtaj, rahim içinde istenmeyen bir gebeliğin oluşması halinde gebeliğin sonlandırılması anlamına gelir. Tıbbi olarak aktarmak gerekirse hamileliğin durdurulması şeklinde de ifade edilmektedir.

Detaylı bilgi almak içinaşağıda bulunan TELEFON veya  WhatsApp butonlarınu kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İstenmeyen gebelikler bazı dönemlerde karşılaşılabilen sorunlar olarak görülür ve dolayısıyla bu durumda aile planlaması gereği kürtaj işlemi de yapılabilmektedir. Kürtaj sonrası süreç ile ilgili bilgi vermeden önce kürtajın ne olduğunu, hangi durumlarda yapıldığını açıklamak gerekir.

Gebelik tahliyesi amacı ile yapılan kürtajlarda yasal sınır son adet tarihinden itibaren 10 hafta ile sınırlıdır.

10. haftanın üzerinde isteğe bağlı gebelik sonlandırma ülkemizde yasal değildir. Ancak bebekte saptanmış ağır bir sakatlık varlığında yada gebeliğin devamının annenin hayatını tehlikeye atacağı durumlarda sağlık kurulu kararı ile gebelik sonlandırılır.

Kimlere Kürtaj Yapılabilir?

Kürtaj evli veya bekar her kadına uygulanabilmektedir. Bekar kadınların kürtaj olmak için herhangi bir izin alması gerekmez. Ancak evli kadınların eşlerinin onayi gerekmektedir. Ayrıca kürtajda yasal olarak resimli 18 yaş sınırı vardır. 16 ile 18 yaş arasındaki genç kızlara kürtaj işlemi annelerinin ve babalarının onayi ile olur. 16 yaşından küçüklerde ise mahkeme kararı gerekmektedir.  Kanuni süreç böyle işlemektedir..

Telefon
Instagram