Babadan İzinsiz Kürtaj Mümkün Mü?

Babadan habersiz, izinsiz kürtaj cezası

Bir kadın eğer evli ise ve gebe ise evlilik birliğinin korunması amacıyla gebelik sonlandırma kararını tek başına veremez. Bu konuda eşine danışmak zorundadır.

Eşinizden ayrılmış iseniz resmi olarak boşanmış iseniz yine kendi onayınız ve isteğiniz durumunda kürtaj işlemini yaptırabilirsiniz.
Eşinin onayı izni olmadan bu işlemi yapmak kanunen cezai sorumluluk doğurur.  Malesef bu konuda hukuk son sözü söylemiştir.

Evli kadının kocasından izin alması şart mı?

-Evet. Eş gelemiyorsa, imzalı izin belgesi gerekiyor. Bu belgeyi getirenden (anne) hukuki sorumluluğu kabul ettiğine dair de bir belge alınması da gerekiyor. Eş izni olmadan kürtajı yapan hekim aleyhine hukuki sorumluluk doğar.

Ancak bunun bir istisnası var. O da bebek fetal kalp atışları yok ise kalbi durmuşsa ve anne adayında düşük başlamış ise o zaman mecburen ve kimseden onay almadan kürtaj yapılır.  Bu konuda hekimler tam yetkilidir. Baba izni olmaodan kürtaj yapmak isteyen hastalarımız için en sağlıklı çözüm bu konuda eşlerini ikna etmek ve ortak karar almaya zorlamaktır.  Aksi halde herkesin cezai sorumlulugu doğar.

Kürtaj işleminin sizin için önemini bildiğimizden size ve bu operasyona çok önem veriyoruz. Bu operasyonun sizin tarafınızdan zor alınan bir karar olduğunu biliyor, hasta gizliliğin bizim içinde çok önemli olduğunu bilmenizi istiyoruz.

Ceza Alınır Mı?

Düzenleme yapılan haftanın dışında ve herhangi bir gereklilik olmaması halinde yapılacak olan kürtaj işlemi ceza gerektirir. Bu ceza hem gebelikten sorumlu olan anne ve baba için hem de işlemi yapan kurum adına düzenlenir. Gebeliğin yasal haftası geçtikten sonra yasadışı yollarla alınması da suçtur.

Günümüz çağında birçok istenmeyen gebelik durumları meydana gelebiliyor. Bunlarla ilgili tüm sorunlarınıza çözüm bulma çabası içerisinde olduğumuzu bilmenizi isteriz. Kişilerin Çocuk aldırma konusun da hassas oldukları en önemli nokta gizlilik olduğu bilinci içerisinde çalışmaktayız. Evlilik dışı gebelik problemleri, aile içi geçimsizlik, eşlerin ortak kararları ve tüm diğer durumlarda birlikte çözüm üretmeye çalışıyoruz! Lütfen sizde soru ve isteklerinizi çekinmeden bildirin.

Ağrısız / Acısız / Çok Kısa Sürede / Bilgi Gizliliği / En Modern Yöntem / En Uygun Fiyat / Ultrason Eşliğinde

babadan habersiz kürtaj cezası

babadan habersiz kürtaj

babadan izinsiz kürtaj

Telefon
Instagram