BEBEK ALDIRMA 2022 NASIL OLUR ?

İstanbul Kürtaj Klinikleri içinde Güven ve Deneyime sahip bir kliniğiz. İstanbul kürtaj fiyatları içinde sizin bütçenize göre bir planlama yapabiliriz. Bizimle iletişime geçip, merak ettiğiniz sorulara ulaşabilirsiniz.

☎️ 0532 054 46 23
%100 GİZLİLİK

GİZLİLİK BİLDİRİMİ

Istanbul şişli ve beylikdüzü kliniğimize başvurma sebebiniz ve kişisel bilgileriniz yasal haklarınız kapsamında (T.C. Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği R.G. 01.08.1998, 23420) tamamen gizli tutulacaktır.

Başka şahıslara kişisel bilgileriniz, hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmez.

Bebek aldırma uygulaması için en uygun zaman 5 ila 7. Gebelik haftalarıdır. Gebeliğin haftası zamanı ilerledikçe annenin sağlığı için risk faktörü taşır. Kürtaj operasyonu , kadının genel sağlık durumu ve gebelik haftasına bağlı olarak genel- lokal anestezi veya rahim ağzının lokal uyuşturulması ile yapılabilir.

Kürtaj öncesinde bazı kan testleri, kanama pıhtılaşma ölçümü gibi testler yapmak gerekebilir. Kürtaj öncesinde enfeksiyon ya da anne babanın kan uyuşmazlığı gibi durumlar değerlendirilmeli ve buna uygun önlemler alınmalıdır.

Kürtaj yaklaşık olarak 10-15 dk sürer. Anesteziye bağlı olarak bu süre uzayabilir.
Günümüzde kürtaj işlemi vakum ile uygulanabilir.
Kürtaj hamileliğin tıbbi olarak sonlandırılmasıdır. Kürtaj 10. gebelik haftasına kadar yasaldır. 10. haftaya kadar olan yasal süreç kadın sağlığını korumak içindir. Çünkü gebelik haftası büyüdükçe kürtaj işlemin getirdiği riskler artar.
Eğer kadın evli ise eş onayı, bekar ise 18 yaş sınırı vardır.

Çocuk Aldırma 2022 İşlemininin Detayları

Kürtaj operasyonu her ne kadar kısa süren cerrahi bir işlem olsa da bir cerrahi işlemin gerektirdiği tüm şartlara riayet etmek lazım.

1- Kürtaj Müdahalesinin ağrısız Acısız sorunsuz geçmesi için lokal anestezi, mümkün ise sedasyon gerekir.

Sedasyon hastada uyku hali oluşturur ve kürtajı hatırlamasını engeller. Müdehalenin ağrısız geçmesini sağlar. Bu sedasyon anestezi doktoru tarafından uygulanmalıdır.

2-Her cerrahi müdahale de işlem öncesinde kişinin hemogramına ve kanama pıhtılaşma durumuna gösteren testlere ve kan grubuna bakılır.
3-Anne adayında kan uyuşmazlığı varsa buna yönelik kan uyuşmazlığı iğnesi kürtaj sonrası hastaya yapılır.
4-İşlemin erken gebelik haftasında yapılması hastanın hem ruhsal hem de fiziksel olarak en az zarara sebep olur. Özellikle 7. Haftanın geçirilmemesini önermekteyiz.
5-Kürtaj işlemi 10 dk süren cerrahi müdahale olmakla birlikte birtakım komplikasyonları olabilir. Çok az da olsa vajinal kanama, enfeksiyon, rahim delinmesi , rüptürü rahimde yapışıklık, başarısız kürtaj gibi sorunlar ile karşılaşılabilir. Bu komplikasyonlar bilinmeli ve gerekli özen imtima gösterilmelidir. Ve müdahale mutlaka hastanede yapılmalıdır.

6- Kürtaj bir korunma yöntemi değildir. Her kadına korunma yöntemleri hakkında bilgi verilmelidir.

ÇOCUK ALDIRMA 2022 Fiyatları Değişkenlik Gösterir mi?

Kürtaj fiyatları 2022 bu değişken olmaktadır. Kürtaj fiyatlarındaki temel belirleyici unsur işlemi uygulayacak olan hastane veya kliniğin fiyat politikasıdır. Bu durumda belirleyici olan bazı unsurlar vardır.

2022 Kürtaj- Çocuk aldırma fiyatları aşağıdaki durumlar göz önünde bulundurularak belirlenir.

• Gebelik kaç haftalık
• Doktorun Deneyimi
• Kullanılan alet ve tıbbi ekipmanların kalitesi

• İşlemde kullanılan anestezi şekli

Çocuk aldırma gebeliğin haftası ilerledikçe zorlaşır. Bundan dolayı fiyatın belirlenmesinde gebeliğin kaçıncı haftasında olunduğu önemlidir.
Bebek aldırma işlemi kadın hastalıkları ve doğum uzmanları tarafından gerçekleştirilir. Ebe hemsire veya yetkisiz kişiler tarafından yapıldığında kötü sonuçlar doğur

Telefon
Instagram