BEKARET DİKİMİ YAPAN YERLER | BAKİRELİK DİKİMİ

Kızlık Zarı Dikimi Günümüzde En Çok Yapılan Operasyonlar Arasında Girmiş Durumda… Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır? Kızlık Zarı Dikimi Acı Verir Mi? Kalıcı mıdır? Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları , Kızlık Zarı Dikimi Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci ve Riskleri

BEKARET  Zarı Dikimi

Sadece İslam ülkelerinde değil, batılı Hristiyan toplumlarda  doğu dada dünyanın her ülkesinde kızlık zarı dikimi operasyonları yapılmaktadır, ama bu konuda İstanbul en bilinen ve bu operasyonların en iyi şekilde yapıldığı yer olarak tüm batı dünyasında bilinir, dolayısı ile Avrupa’dan kızlık zarı diktirmek için birçok hasta gelmektedir. Temel tekniğe inersek iki farklı yöntem ile bakirelik günlerine geri dönmek mümkündür, birkaç gün içinde ilişki yaşayacağım diyorsanız geçici kızlık zarı dikimi size uygun olur, ama evlilik için 1 ay veya çok daha uzun zamanınız varsa, yada henüz böyle biri karşınıza çıkmadı ise bakire olarak yolunuza devam etmek için flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi size çok uygundur.


Aşağıdaki iletişim butonlarından 7/24 bilgi ve randevu alabilirsiniz.

600 ₺’den Başlayan Fiyatlarla

Kesinlikle Bilgi Gizliliğiniz sağlanmaktadır.


BEKARET ZARI Dikimi Nasıl Yapılır?

Kızlık zarı yani hymen, genellikle toplumların çoğu için önemli bir terimdir. Ahlaki etik ve geleneksel anlamda değeri olan kızlık zarı evlenmeden önce bozulan bayanlar hakkında çok kötü düşüncelerin oluşmasına neden olmaktadır. Kızlık zarı bozuk olan bayanların kınandığı, evlenmekte zorluk çektiğini söyleyebiliriz. Bazı bayanların kendi istekleri ile cinsel yaşamda,  bazısının anadan doğma veya zorlama yolu ile kızlık zarını bozulur. Böyle durumlarda sıkça yaşanan kızlık zarı dikimi, yani kızlık zarı işlemi yapılmaktadır. Kızlık zarı vajina içerisinde bulunan ve giriş kısmının 1-2 cm gerisinde olan, iç dudaklarda ve iç kısama bağlı olan ince bir zardır. Kızlık zarın orta Kısımında açıklık bulunmakta olup vajinal salgıların ve menstruasyon kanamalarının olduğunu söyleyebiliriz. Kutsal  olarak değerlendirilen BEKARET zarı bugün farklı nedenler ile bozulsa da dikimi yapılarak bireylerin hedefledikleri bozulmayan kızlık zarı imkânları vardır.

Bekaret zarı, cinsel ilişki durumunda, sert sürtünme yoluyla,  vajene sert ve yabancı cismin sokulması ile mastürbasyon ile genital bölge alanında yaşana travma ve doktor muayenesinde yırtılabileceği gibi hafif zedelenmeler de yaşayabilir. Böyle durumlarda yırtılma sertliğine hızına ve yarasına göre kızlık kanaması meydana gelebilir. Bazı durumlarda da cinsel birleşme de kanama olmayabilir. Kanama durumu zar kalınlığı ile doğru orantılıdır. İlk cinsel ilişkide kızlık zarı yırtık olmayan ancak kan gelmeyen bireylerine iliklerinde büyük sorunlar ve travmalar yaşanabilir. Bazı durumlarda farklı kızlık zarları elastik şekilde olup ilişki durumunda yırtılmamakta ve kanama meydana gelmemektedir. Bu durumlarda kızlık zarının ancak bir cisim sokulması veya bir doğumda yırtılabilir. Kızlık zarın damarsız olması ile kanamanın az olması ve vajinal salgıların ilişki esnasında kan ile bulaşarak ortaya çıkmaması gibi durumlar ilk ilişkinin temel problemlerindir.

BEKARET Zarı Dikimi İyileşme Süreci Nasıldır?

Kızlık zarı anatomisini ele aldığımız zaman birbirinden farklı yapıları vardır. Bu durum  doğal olarak iyileşme sürecini etkileyen en temel faktördür.  Farklı tip hemen ve hymen annüler ile yarım ay şeklinde olan hymen, semilunare ve dudak şeklini alınmış olan hymen,  labiale ve iki delikli olabilecek hymen ile çok delikli olan hymen cribformis yanı sıra deliksiz hymen imperforutes , çeşitleri tedavi süreci sonrası iyileşme sürecini etkileyen faktörlerdir. Kızlık zarı dikiminde asıl amaç ilk cinsel ilişkide kanama oluşması ve çiftlerin birbirine güven sağlaması anlamına gelmektedir. Yapılan kızlık  zarının eski haline kavuşturulması mümkün değildir ancak gelen yeni yapı ile ilk cinsel deneyimde kan gelmesi işlemin başarılı olması anlamına gelir. Bu durumda bireylerin özgüveni artacak, psikolojik anlamda rahatlayacaktır. Kızlık zarı dikiminde bir şart aranmamaktadır. Özellikle bu estetik bir ameliyat kapsamına girer.  cerrah kızlık zarının dikerek ilk haline en yakın hali yakalar, doğum sonrası da kızlık zarı dikmek mümkündür. Bu ameliyat tamir ve düzeltme işidir. Onarım işinde iki farklı kızlık zarı dikimi türü vardır.


Himenoplasti geçici ve kalıcı ameliyatlardır. Kızlık zarı ameliyatı evlenmeden 3 – 7 gün öncesinden yapılmalıdır. Burada eski kızlık zarı artıkları sertleştirilmekte ve bir araya getirilerek dikilir.  Böylelikle bir süre kendisini koruyan kızlık zarı  cinsel ilişkide kanama meydana getirir.  Tam olarak kanama garantisi olmayan kızlık zarı dikiminde,  dikişler erise bile süreç tam olarak son bulmayabilir.  Hastaların yeterli zamanı yok ise geçici dikim yöntemi önerilmektedir. Bu durumda artık kızlı zarı parçalarının arkasına bir parça eklenerek dikim işlemi gerçekleşmektedir. Bu durumda kanama oranı artmakta ve daha güvenli bir sonuç vermektedir. Kalıcı flep yöntemi ile yapılan kızlık zarı dikiminde vajinadan alınan flep kalıcı kızlık zarının onarılmasında faydalı olacaktır.  Bu tip yöntemde vajina içinden yeni doku kaldırılır ve bu doku vajinal açıklığa kavuşturulur. Bu dokuda çok küçük bir kısım açıkta kalabilir. Kalıcı flep dokusu ise iki dikiş ile değil boydan boya atılacak dikişler ile bağlanır. Dikiş açılma gibi bir riskin söz konusu olmadığı bu cerrahi operasyonda jinekolog yer alır.  Flepin boyu genişliği ve alınacak yer tespitinde son kararın verilmesi oldukça önemlidir.

BEKARET Zarı Dikimi Fiyatları Ne Kadardır?

Kızlık zarı ameliyatı hastanın durumuna göre farklılık göstermektedir. Estetik bir operasyon türü olan kızlık zarı ameliyatı devlet hastanelerinde yapılmamakta olup özel sağlık merkezlerinde yapılmakta ve bir fiyat karışlığında yapılmaktadır. Kızlık zarı işlemi özellikle 4××– 6×× Dolar arasında sağlık merkezinin ve hastanın durumu gibi değişkenlere göre farklılık gösterir. Bu fiyatlar hastanın  özel durumuna  bağlı olarak daha da artabilir.

Genellikle bakirelik zarı dikimi fiyatları özel doktor muayenehanede de yapılabilmektedir. Bu dikim ücretleri ise 4×× dolar ile 1××× dolar arasında değişebilir.

BAKİRELİK Dikimi Riskleri Nelerdir?

Bekaret zarı işleminin en büyük riski hastanın zamanı iyi değerlendirmesine ve seçmesine bağlıdır. Öncelikle evlilikten 3 – 7 gün önce olması gereklidir. Aksi durumda ilk cinsel ilişkide dikilen yapılan kızlık zarı bozulurken kanama meydana getirmeyebilir. Bu en büyük risktir. Bu riskin kalkması önemlidir. Dikim  sonrası çok az da olsa hafif bir ağrı gözlenebilir. Dikişli bir ameliyat olduğu için ilk 48 saat zorlamama ve mikroplardan korunma adına hijyenik ortamlarda kalmak  önemlidir.

BEKARET Dikimi Sonrası Neler Yapılmalı?

Kızlık zarı dikimi sonrası rutin hayata anında dönmek mümkündür. Himenoplastiden sonra 24 – 48 saat oturmak ile çok az da olsa ağrı hissedilebilir bunun için ağrı kesici alabilirsiniz. Bununla beraber 2 -3 hafta leke  ve akıntıların olması son derece normal olarak karşılanmaktadır. Bu giderek azalır ve rengi kırmızıdan pembeye  doğru değişen ve sonrasında sarıya dönüşen akıntılar olabilir. Adet ve hafif kanamalar kızlık zarı dikimi sonrasında olabilir , bunun dikilen  bölgeye  zararı yoktur. Dikimden bir ay sonra  spora başlayabilirsiniz. Bir kızlık zarının dikilmesini ancak bir jinekolog yapacağı muayene ile anlayabilir, normal bir kişinin anlaması mümkün değildir.

İşlem sonrası  dikiş alma işlemine gerek yoktur , dikişler erimektedir. 7 günde dikişler erimektedir. Kızlık zarı tekrar tekrar onarılabilir. Bu açıdan gebelik sonrasında da onarım ve operasyon ile düzeltme söz konusudur. Lazer ile kızlık zarı dikimimde yakma ve kesme işlemleri yapılmaktadır. Kızlık zarı ameliyatı sonrasında özel bir programa gerek kalmayıp çok yoğun fiziksel FAALİYETLERDEN uzak durulması yeterlidir. Kızlık zarı operasyonları mahrem İşlem grubunda olup hastaların bilgilerinin gizli kalması esasına dayanır. Bu hastalar için oldukça önemli bir durumdur. Hastaların % 99’ u bu hususa özen gösterir. Bekaret zarı ameliyatları 25 – 40 dakika arasında değişir , lokal anestezi yerine genel anestezi uygulanarak hastaların rahatlaması için daha dikkatli ve titiz bir şekilde yapılır.

Hymenoplasty ameliyatları yani bekaret tamiri jinekolojide çok merak edilen konulardandır, iki farklı zar dikim operasyonu farklı iyileşme özellikleri gösterir ve müdahale sonrası cinsel ilişkiye girme süreleri de değişmektedir. Basitçe açıklayalım , mesela geçici kızlık zarı dikiminde iyileşme süresi yoktur, zarınızı diktirdiğiniz gün bile cinsel ilişkiye girebilirsiniz, ama yapılan onarım 10 günden fazla dayanmaz, elinizi çabuk tutmaz iseniz 10 günden sonra yapılan dikim boşa çıkar. Flep yöntemi kalıcı kızıl zarı dikiminde ise iyileşme süresi 2 haftadır, bu süre içinde dikişler kaynar ve dikiş izleri silinir, dikiş ipleri eriyerek yok olur, ama sonuç açısından en erken cinsel ilişki 1 ay sonra olmalıdır, tabi ilk bir aydan itibaren sınırsız vaktiniz olur, yani kalıcı zar diktirdikten 10 sene sonra bile ilişkiye girseniz kızlık zarı kanaması olacaktır.

Kızlık zarı VE MUAYENESİ İLE ilgili kafanıza takılan soruların cevabı için gönül rahatlığı ile bizi arayabilirsiniz. İstanbul KIZLIK ZARI fiyatları 2022 için bizi arayabilirsiniz.
Başka şahıslara kişisel bilgileriniz, hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmez.

GİZLİLİK BİLDİRİMİ

Şişli’deki  kliniğimize başvurma sebebiniz  muayene içeriği ve kişisel bilgileriniz yasal haklarınız kapsamında (T.C. Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği R.G. 01.08.1998, 23420) tamamen gizli tutulacaktır.

Yasal Uyarı ❗

Burada yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu yazıda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.


Aşağıdaki iletişim butonlarından 7/24 bilgi ve randevu alabilirsiniz.

600 ₺’den Başlayan Fiyatlarla

Kesinlikle Bilgi Gizliliğiniz sağlanmaktadır.

Kürtaj fiyatları ücreti ne kadar?

İstanbul kürtaj fiyatları, kürtaj yapan hastane, poliklinik ve tabip odası asgari ücret tarifesine göre değişiklik gösterirse de asıl kürtaj fiyatı belirlenmesi gebeliğin büyüklüğü, tercih edilen anestezi şekli (lokal veya uyutarak anestezi ile), daha önce kürtaj, doğum veya sezaryen olup olmadığı ve müdahaleyi uygulayan doktorun muayenesinin sonucunda bulduğu farklı bulgulara göre değişir.
Bugün için kürtaj fiyatları yukarıda anlatılan başvuran hastanın muayene durumuna bağlı olarak değişmekle birlikte 600-1000 TL civarından başlamaktadır.
Telefon
Instagram