BEKARET RAPORU KIZLIK ZARI RAPORU ÖRNEĞİ

Kızlık zarı muayenesi nedir?

Kızlık zarı testi, Hymen (hymen) muayenesi, bekaret testi, bekaret denetimi, bakirelik testi, bakirelik incelemesi gibi değişik isimlerle anılan ve herhangi bir olay sonrasında kızlık zarının bozulup bozulamadığını ortaya koymak için yapılan özel jinekolojik muayenenin adıdır.

T.C. kanunlarına göre kişisel bilgilerin korunması hakkı kapsamında 18 yaş üzerindeki hiçbir kadının muayene bulguları eşi dahi olsa bir başkası ile paylaşılmaz. Bekaret raporu isteyen erkek eğer kadın ile evlilik bağı içerisinde ise savcılık yolu ile bu bilgiye ulaşmak için başvuruda bulunabilir.
18 yaşından küçük kişilerde bekaret raporu için anne ve babanın rızasının alınması şartı bulunmaktadır.


BİLGİ GİZLİLİĞİ – EN MODERN TEKNOLOJİKALICI / GEÇİCİ / LAZERLE KIZLIK ZARI DİKİMİEN MERKEZİ LOKASYON MECİDİYEKÖY VE BEYLİKDÜZÜ KLİNİKLERİMİZ – KOLAY ULAŞIMUYGUN FİYAT


Aşağıdaki iletişim butonlarından 7/24 bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Kesinlikle Bilgi Gizliliğiniz sağlanmaktadır.


Kızlık Testi Raporu Örneği 

Kızlık zarı kontrolü kadın doğum uzmanı veya Jinekolog hekimler tarafından yapılır. Ancak rapor verme veya muayene sonucunu yazıya dökme veya çıktı alma işlemini sadece adli tıp uzmanları yapabilir. Adli tıp uzmanları ise savcılıktan alınan yazı ile raporu verebilirler.

Günümüzde özel veya devlet hastanesinde çalışan bir jinekoloğa başvurduğunuzda bekaret raporu yada kızlık raporu istiyorum derseniz olumsuz yanıt alırısınız. Ama özel jinekologlar kızlık zarı muyaneyenesi yaparak size sözel olarak sonucu bildireceklerdir. Falat bu sonucu yazılı olarak isterseniz yine reddedilirsiniz.

Bakirelik testi, kızlık testi veya kızlık zarı muayenesi aynı anlama çıkan bu teşhis metodu jinekolog doktorlar tarafınca yapılmaktadır. Yaklaşık 5 dakika süren test esnasında kızlık zarına temas edilmez, vajinaya herhangi bir alet sokulmaz, sadece gözlem yolu ile muayene gerçekleşir. Sonuç size şifai olarak sözel anlatılır, bekaret raporu veya bir reçete kağıdına bakirelik durumunuz yazılmaz.

Bekâret muayenesi yasa dışı değildir. Lakin herhangi bir muayeneyi hastanın rızası olmadan yapmak genellikle yasa dışıdır. Bu nedenle kimse birine bu testi zorunlu tutamaz. Tecavüz olaylarında da eğer kadın kendi istiyorsa gidip bu testi talep eder. Fakat bu kimsenin kendi isteği dışında bu testi talep etmeyeceği anlamına gelmez. Bir kadın ailesinin veya toplum baskısıyla , toplum tarafından kabul görmek adına bu muayeneyi olmak isteyebilir.

Kızlık zarı raporu nereden verilir?

Kızlık zarı raporu ülkemizde adli tabipler tarafından verilmektedir. Bunun için de savcılık raporu gereklidir. Devlet hastaneleri, özel hastaneler veya üniversiteler tarafından kızlık zarı raporunun verilmesi kanunen yasaktır.

Muayenehaneye başvuru nedeniniz ve size ait kaydedilen tüm bilgiler, sizin yasal haklarız kapsamında (TC Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği RG 01,08,1998,23420) tümüyle gizli tutulacaktır. Başka şahıslara hastalığınız, tedaviniz ve şikayetiniz hakkında bilgi verilmesi mümkün değildir.

Telefon
Instagram