Kızlık Zarı Nedir ?

Kızlık zarı yani Latince adı ile Hymen, Yunan ve Roma mitolojilerinde Dionysus ve Afrodit’in oğlu olan “evlilik ve düğün tanrısı” dır. Gerdek gecesi bu Tanrı’ya adandığından kızlık zarı da aynı isimle anılmaktadır. Bu tanrının özelliği, kanatlı olması ve elinde bir meşale taşımasıdır.

Kızlık Zarı Muayenesi

Bir kişinin bakire olup olmadığı kızlık zarının muayenesi ile anlaşılır. Bu muayeneyi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olan hekim yapar. Kızlık zarı muayenesi oldukça basit bir muayenedir ve oldukça kısa sürer. Kızlık zarı muayenesinde herhangi bir alet kullanılmaz ve bu muayene ile kızlık zarına herhangi bir zarar gelmesi mümkün değildir.

Kliniğimizde kızlık zarı muayenesi için bizi arayarak hemen randevu alabilirsiniz.

Kızlık zarı muayenesi jinekolojik masada her iki bacak açık iken kadın doğum uzmanı tarafından yapılan basit bir muayene tekniğidir. Küçük dudaklar bir miktar dışarı doğru çekilerek ve bazen de hasta ıkındırılarak vajinayı çevreleyen kızlık zarı halkası ortaya çıkartılır ve zarın sağlam olup olmadığı veya zedelenme olup olmadığı hakkında net bir bilgi elde edilir.

Kızlık Zarı Dikimi

Hymen yani kızlık zarı lokal anestezi altında tamir edilebilir veya kızlık zarı dikimi (Himenoplasti) operasyonu uygulanabilir. Kısa süreli tabir edilen dikişlerle yapılan ve birkaç gün içinde cinsel ilişkide kanamaya sebep olacak uygulamalar ciddi sıkıntılar doğurabilir.

İlişki gecikirse dikişler açılır ve tamir veya dikim yetersiz kalacağı için bekaret işareti olan kanama cinsel ilişki sırasında oluşmayabilir.

Kızlık zarı yani hymen pek çok toplumda kadında saflığı ve bekareti temsil ettiği için büyük önem taşımaktadır. Çoğunlukla kapalı toplumlarda evlenme öncesi cinsel ilişki tabu olduğu için bekaret büyük önem taşımaktadır.

Hymen yani kızlık zarı dikimi lokal anestezi altında tamir edilebilir. Kısa süreli tabir edilen dikişlerle yapılan ve birkaç gün içinde cinsel ilişkide kanamaya sebep olacak uygulamalar ciddi sıkıntılar doğurabilir. İlişki gecikirse dikişler açılır ve kızlık zarı dikimi yetersiz kalacağı için bekaret işareti olan kanama cinsel ilişki sırasında oluşmayabilir.

Kızlık zarı dikiminde en sık kullanılanlar kalıcı yöntem de denilen fleb yöntemi ve basit olarak uc uca dikerek yapılan birleştirme tekniğidir.

Bu yöntemle yapılan (Fleb Tekniği) kızlık zarı dikiminde etraftaki dokulardan alınan mukoza parçası ile yırtılan bölgede yeni bir kızlık zarı meydana getirilmektedir. İşlem sonrası ne zaman ilişkiye girilirse girilsin kanama meydana gelecektir. Bu tip dikimde kaç kez cinsel ilişkiye girildiği veya kızlık zarının ne zaman yırtıldığı önemli değildir.

Kliniğimizde kızlık zarı dikimi ameliyatlarında talep esastır, sağlık sorunu kabul edilmediği için ister kalıcı ister ilişki öncesi kızlık zarının dikimi kişini o anki isteğine göre yapılır.

Kliniğimizde kızlık zarı muayenesi için bizi arayarak hemen randevu alabilirsiniz.

 

Büyükçekmece kızlık zarı fiyatları, Büyükçekmece kızlık zarı yapan yerler, Büyükçekmece kızlık zarı, Büyükçekmece kızlık zarı yapan doktorlar, Büyükçekmece kızlık zarı yerleri, Büyükçekmece kızlık zarı fiyatları, Büyükçekmece kızlık zarı yapan yerler 2018, Büyükçekmece kızlık zarı fiyatları 2018, Büyükçekmece kızlık zarı yapan doktorlar 2018, Büyükçekmece kızlık zarı yapan hastaneler, Büyükçekmece kızlık zarı yapan hastaneler, Büyükçekmece kızlık zarı diktirmek istiyorum, Büyükçekmece kızlık zarı, 2018 kızlık zarı fiyatları, 2019 kızlık zarı fiyatları, 2018 kızlık zarı ücretleri, 2019 kızlık zarı ücretleri, Büyükçekmece kızlık zarı yapan yerler, Büyükçekmece kızlık zarı tavsiye, Büyükçekmece ekonomik kızlık zarı diken yerler, Büyükçekmece kızlık zarı yaptırmak, Büyükçekmece kızlık zarı yapan yerler ve fiyatları, Büyükçekmece ucuz kızlık zarı, Büyükçekmece ucuz kızlık zarı yapan yerler, Büyükçekmece kızlık zarı yapan poliklinikler, Büyükçekmece kızlık zarı ücretleri, Büyükçekmece kızlık zarı forum, Büyükçekmece jinekolog kızlık zarı, Büyükçekmece kızlık zarı 2018, Büyükçekmece kızlık zarı 2019, Büyükçekmece özel kızlık zarı, Büyükçekmece jinekolog kızlık zarı fiyatları, Büyükçekmece kızlık zarı klinikleri, Büyükçekmece kızlık zarı yaptırmak istiyorum, Büyükçekmece kızlık zarı yaptırmak, Büyükçekmece kızlık zarı yapan bayan doktorlar, Büyükçekmece kızlık zarı ne kadar, Büyükçekmece kızlık zarı fiyatı kadar, Büyükçekmece kızlık zarı nerede yapılır, Büyükçekmece kızlık zarı nasıl yapılır, Büyükçekmece kızlık zarı nerede yaptırabilirim, Büyükçekmece kızlık zarı nasıl yaptırabilirim, Büyükçekmece kızlık zarı muayenehane, Büyükçekmece kızlık zarı merkezi, Büyükçekmece kızlık zarı merkezleri, Büyükçekmece kızlık zarı yapan merkez, Büyükçekmece kızlık zarı yapan merkezler, Büyükçekmece kızlık zarı nedir, Büyükçekmece kızlık zarı olmak istiyorum, Büyükçekmeceda kızlık zarı dikimi, Büyükçekmece kızlık zarı yaptırmak istiyorum, Büyükçekmece kızlık zarı doktorları, Büyükçekmece kızlık zarı yapan yerler, Büyükçekmece ekonomik kızlık zarı yapan yerler, Büyükçekmece kızlık zarı dikimi, Büyükçekmece kızlık zarı diktirme

Telefon
Instagram