Çanakkale’de Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

Kızlık zarı ilişki ve ilişki dışındaki birçok farklı nedenle bozulur. Kızlık zarı bozulduğunda ilişki ile kızlık zarı kanaması sağlanamaz. Kızlık zarı kanamasının ilişki ile tekrar sağlanabilmesi için kızlık zarı dikimi yapılır.

Kızlık zarı dikimi anestezi altında uygulanan küçük bir cerrahi operasyondur. Bu operasyon temelde 2 farklı yöntemle yapılır. Bunlar kalıcı ve geçici kızlık zarı dikimleridir. Her iki onarımda da amaç kızlık zarı kanamasının sağlanmasıdır. Geçici yöntemi uygulamak kalıcı kızlık zarı dikimine göre daha kolaydır. Ancak geçici kızlık zarı dikimi sonraki ilk ilişki zamanına 7-10 gün kala yapılabilir. Daha uzun bir süre geçerse daraltma işi gören dikişler erir ve kanama sağlanamaz.

Detaylı bilgi almak içinaşağıda bulunan TELEFON veya  WhatsApp butonlarınu kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kalıcı kızlık zarı dikiminde ise kızlık zarı eski anatomik görünümüne tekrar kavuşturulmaya çalışılır. Kalıcı yöntemde de kendiliğinden eriyen dikişler kullanılır.

Kızlık zarı operasyonu anestezi altında uygulanan bir cerrahi prosedürdür. Uygulanan anestezi lokal ya da sedasyon anestezisi olarak yapılır. Lokal anestezide bilinç açık sadece operasyon bölgesi iğne ile uyuşturulur. Sedasyon anestezide ise kişi operasyon sırasında damardan verilen ilaçlar ile uyutulur. İşlemi hatırlamaz. Ağrı ve acı hissetmez. İşlem bitince anestezi uzmanı hastayı uyandırır.

Kızlık zarı dikimi jinekolojik masada bacaklar yanlara açık pozisyonda yapılır. Operasyon öncesi hastanın üzeri steril cerrahi örtü ile örtülür. Operasyon steril cerrahi şartlarda uygulanır. Dikim işleminde kendiliğinden eriyebilen dikişler kullanılır. Böylece işlem sonrası dikiş aldırmaya gerek duyulmaz.

Geçici onarımda vajinal girişe kendiliğinden eriyen dikişler ile fokal daraltma yapılır. Kalıcı onarımda ise uç uca ya da flep yöntemleri ile kızlık zarı anatomik olarak tekrar oluşturulur.

Kızlık zarı dikimi sonrası kişi gözlem odasına alınarak bir süre dinlendirilir. Gerekli kontrolleri yapılarak aynı gün önerilerle taburcu edilir.

Herkes Kızlık Zarı Diktirebilir mi?

On sekiz yaşından büyük her genç kadın, kaç ilişkiye girdiği ya da doğum yapıp yapmadığı bakılmaksızın bu işlemi yaptırabilir.

Kızlık zarı sürtünme ya da  mastürbasyon ile bozulur mu?

Kızlık zarı sürtünme ile bozulmayabilir ancak sert bir cisim, darbe ya da mastürbasyon sırasında zarar görebilir. Özellikle kanama olduğu durumlarda mutlaka muayene olunması gerekir.

Bekaret muayenesi kızlık zarına hasar verir mi?

İşinin uzmanı ve tecrübeli bir doktor tarafından yapılan muayenenin hiç bir zararı yoktur. Ancak kendi kendinize bakmaya ya da muayene etmeye çalışmayın. Bu zarınıza zarar verebilir.

Telefon
Instagram