ÇATALCA KIZLIKZARI DİKİMİ

Kızlık zarı dikimi fiyatları

Kızlık zarı nasıl bozulur?
Kızlık zarı; vajinanın girişinde, yaklaşık 2 cm içeride yer alan ince bir deri katlantısıdır. Genelde vajina içine yabancı bir cismin girişi ile kızlık zarı bozulur.

Cinsel ilişki, mastürbasyon sırasında vajina içine parmak veya başka bir yabancı cismin alınması, düşme, çarpma gibi darbeler kızlık zarının bozulmasına – yırtılmasına neden olabilir. 


Aşağıdaki iletişim butonlarından 7/24 bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Kızlık Zarı Dikiminde Uygun Fiyatlarla

Kesinlikle Bilgi Gizliliğiniz sağlanmaktadır.


‘Kızlık zarının bozulması’ demek, anatomik bütünlüğünün bozulması anlamına gelir. Yani, tabana kadar inen bir yırtık oluşmuştur.

Kızlık zarının yırtılması (himen perforasyonu) halk arasında kızlığın delinmesi, parçalanması ve patlaması olarak da kullanılmaktadır.  Bazı durumlarda kızlık zarı normalden çok daha kalın ve serttir ve ilişkiye engel olur. Bu durumlarda zaman içerisinde korku da gelişerek bir vajinismus sorunu ortaya çıkabilmektedir.

Kızlık zarı dikimi operasyonları için lazeri hangi durumlarda kullanıyoruz :

• Labia minoraların ( iç dudaklar ) renklerinin açılması için hormonal nedenlere veya genetik olarak iç dudaklarda yani labia minoralarda renk koyulaşmaları, esmerleşmeler ve pürüzlü görüntüler de ortaya çıkabilir. Bu durumlarda fotona laser teknolojisi ile iç dudakların renklerini normale döndürebiliyoruz.

• Labia minoraların aşırı uzunluk ve sarkmalarında Labia minoraların genetik veya aşınmaya bağlı sarkma ve şekil bozukluklarında, daha güzel bir görüntü için fotona laser ile müdehale ederek düzeltiyoruz.

• Kızlık zarı dikimi işlemlerinde kesilerde kullanım kalıcı kızlık zarı dikimi operasyonlarında, planlanan dokuları birleştirmek için kesiler ( insizyonlar ) yapılması gereklidir. Bazı hastalarda kalın flep parçaları birleştirmemiz veya paralel duvar birleştirmelerinde derin kesiler yapmamız gerektiği durumlarda, milimetrik parçaların düzgün kesilmesi gerektiğinde fotona laser i kullanmaktayız.

• Geçici kızlık zarı dikiminde lazer kullanılmaz Geçici kızlık zarı dikimi öncelikle, kesi yani insizyon yapılmayan işlemlerdir. Bu nedenle geçici kızlık zarı dikimi işlemlerinde, genital estetik görünüm haricinde laser kullanılmaz .

Kızlık Zarı Dikimi Yapıldığı Anlaşılır Mı

Kızlık zarı dikimi operasyonu sonrasında, dışardan anlaşılabilecek, hiçbir belirti olmayacaktır.

Kalıcı veya geçici kızlık zarı dikimi işlemi, partnerler tarafından anlaşılabilecek, hissedilebilecek veya görülebilecek bir noktada değildir.

Planladığınız cinsel ilişki zamanı, ilk cinsel ilişkiniz gibidir.

Partnerinizin böyle bir işlem yaptırdığınızı anlamasına imkan yoktur.

Herşey ilk cinsel ilişki gibi gelişir.

İlk cinsel ilişkide, hissedilenler aşağı yukarı aynıdır.

İlk ilişki gibi belirli oranda ağrı hissedilir ve kanama meydana gelir.

Partnerin yani erkeğin, kanama dışında ilk cinsel ilişki olduğunu anlayacağı başka bir belirti yoktur.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Yaptıranların Yorumları

Kızlık zarı dikimi yaptıran hastaların yorumları genelde olumlu yöndedir. Operasyondan sonra biraz ağrı hissedilmesi mümkün olabilir. Ancak evlilik öncesi bu işlemi yaptıran kadınların sonuçtan memnun oldukları bilinmektedir.

Evlilikten 10 sene önce bile kızlık zarı dikimi yapılabilir. Hastanın hastanede kalma süresi ortalama 1 saattir. Genel anestezi altında yapılan ameliyat zorlu ya da riskli değildir.

Oldukça basit ve başarılı sonuçlar verdiği için hastalar tarafından olumlu yönde değerlendirilmektedir. Kızlık zarı ameliyatlarından sonra girilen ilk cinsel ilişkide kanama gerçekleşmektedir. Yapay kızlık zarıyla gerçeğini ayırt edebilecek tek kişi bir jinekologdur.

Telefon
Instagram