Kızlık Zarı Nedir ?

Kızlık zarı yani Latince adı ile Hymen, Yunan ve Roma mitolojilerinde Dionysus ve Afrodit’in oğlu olan “evlilik ve düğün tanrısı” dır. Gerdek gecesi bu Tanrı’ya adandığından kızlık zarı da aynı isimle anılmaktadır. Bu tanrının özelliği, kanatlı olması ve elinde bir meşale taşımasıdır.

Kızlık Zarı Muayenesi

Bir kişinin bakire olup olmadığı kızlık zarının muayenesi ile anlaşılır. Bu muayeneyi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olan hekim yapar. Kızlık zarı muayenesi oldukça basit bir muayenedir ve oldukça kısa sürer. Kızlık zarı muayenesinde herhangi bir alet kullanılmaz ve bu muayene ile kızlık zarına herhangi bir zarar gelmesi mümkün değildir.

Kliniğimizde kızlık zarı muayenesi için bizi arayarak hemen randevu alabilirsiniz.

Kızlık zarı muayenesi jinekolojik masada her iki bacak açık iken kadın doğum uzmanı tarafından yapılan basit bir muayene tekniğidir. Küçük dudaklar bir miktar dışarı doğru çekilerek ve bazen de hasta ıkındırılarak vajinayı çevreleyen kızlık zarı halkası ortaya çıkartılır ve zarın sağlam olup olmadığı veya zedelenme olup olmadığı hakkında net bir bilgi elde edilir.

Kızlık Zarı Dikimi

Hymen yani kızlık zarı lokal anestezi altında tamir edilebilir veya kızlık zarı dikimi (Himenoplasti) operasyonu uygulanabilir. Kısa süreli tabir edilen dikişlerle yapılan ve birkaç gün içinde cinsel ilişkide kanamaya sebep olacak uygulamalar ciddi sıkıntılar doğurabilir.

İlişki gecikirse dikişler açılır ve tamir veya dikim yetersiz kalacağı için bekaret işareti olan kanama cinsel ilişki sırasında oluşmayabilir.

Kızlık zarı yani hymen pek çok toplumda kadında saflığı ve bekareti temsil ettiği için büyük önem taşımaktadır. Çoğunlukla kapalı toplumlarda evlenme öncesi cinsel ilişki tabu olduğu için bekaret büyük önem taşımaktadır.

Hymen yani kızlık zarı dikimi lokal anestezi altında tamir edilebilir. Kısa süreli tabir edilen dikişlerle yapılan ve birkaç gün içinde cinsel ilişkide kanamaya sebep olacak uygulamalar ciddi sıkıntılar doğurabilir. İlişki gecikirse dikişler açılır ve kızlık zarı dikimi yetersiz kalacağı için bekaret işareti olan kanama cinsel ilişki sırasında oluşmayabilir.

Kızlık zarı dikiminde en sık kullanılanlar kalıcı yöntem de denilen fleb yöntemi ve basit olarak uc uca dikerek yapılan birleştirme tekniğidir.

Bu yöntemle yapılan (Fleb Tekniği) kızlık zarı dikiminde etraftaki dokulardan alınan mukoza parçası ile yırtılan bölgede yeni bir kızlık zarı meydana getirilmektedir. İşlem sonrası ne zaman ilişkiye girilirse girilsin kanama meydana gelecektir. Bu tip dikimde kaç kez cinsel ilişkiye girildiği veya kızlık zarının ne zaman yırtıldığı önemli değildir.

Kliniğimizde kızlık zarı dikimi ameliyatlarında talep esastır, sağlık sorunu kabul edilmediği için ister kalıcı ister ilişki öncesi kızlık zarının dikimi kişini o anki isteğine göre yapılır.

Kliniğimizde kızlık zarı muayenesi için bizi arayarak hemen randevu alabilirsiniz.

 

Çatalçeşme kızlık zarı fiyatları Çatalçeşme kızlık zarı yapan yerler Çatalçeşme kızlık zarı
Çatalçeşme kızlık zarı yapan doktorlar Çatalçeşme kızlık zarı yerleri Çatalçeşme kızlık zarı fiyatları
Çatalçeşme kızlık zarı yapan yerler 2018 Çatalçeşme kızlık zarı fiyatları 2018 Çatalçeşme kızlık zarı yapan doktorlar 2018
Çatalçeşme kızlık zarı yapan hastaneler Çatalçeşme kızlık zarı yapan hastaneler Çatalçeşme kızlık zarı
Çatalçeşme 2019 2018 kızlık zarı fiyatları 2018 kızlık zarı ücretleri
2018 kızlık zarı yapan yerler Çatalçeşme kızlık zarı tavsiye Çatalçeşme ekonomik kızlık zarı diken yerler
Çatalçeşme kızlık zarı yaptırmak Çatalçeşme kızlık zarı yapan yerler ve fiyatları Çatalçeşme ucuz kızlık zarı
Çatalçeşme ucuz kızlık zarı yapan yerler Çatalçeşme kızlık zarı yapan poliklinikler Çatalçeşme kızlık zarı ücretleri
Çatalçeşme kızlık zarı forum Çatalçeşme jinekolog kızlık zarı Çatalçeşme kızlık zarı 2018
Çatalçeşme özel kızlık zarı Çatalçeşme jinekolog kızlık zarı fiyatları Çatalçeşme kızlık zarı klinikleri
Çatalçeşme kızlık zarı yaptırmak istiyorum Çatalçeşme kızlık zarı yaptırmak Çatalçeşme kızlık zarı yapan bayan doktorlar
Çatalçeşme kızlık zarı ne kadar Çatalçeşme kızlık zarı nerede yapılır Çatalçeşme kızlık zarı nasıl yapılır
Çatalçeşme kızlık zarı nerede yaptırabilirim Çatalçeşme kızlık zarı nasıl yaptırabilirim Çatalçeşme kızlık zarı muayenehane
Çatalçeşme kızlık zarı merkezi Çatalçeşme kızlık zarı merkezleri Çatalçeşme kızlık zarı yapan merkez
Çatalçeşme kızlık zarı yapan merkezler Çatalçeşme kızlık zarı nedir Çatalçeşme kızlık zarı olmak istiyorum
Çatalçeşme kızlık zarı çekimi Çatalçeşme kızlık zarı çeken yerler Çatalçeşme 4 boyutlu kızlık zarı
Çatalçeşme ekonomik kızlık zarı yapan yerler Çatalçeşme kızlık zarı dikimi Çatalçeşme kızlık zarı diktirme

 

Telefon
Instagram