Kızlık Zarı Nedir ?

Kızlık zarı yani Latince adı ile Hymen, Yunan ve Roma mitolojilerinde Dionysus ve Afrodit’in oğlu olan “evlilik ve düğün tanrısı” dır. Gerdek gecesi bu Tanrı’ya adandığından kızlık zarı da aynı isimle anılmaktadır. Bu tanrının özelliği, kanatlı olması ve elinde bir meşale taşımasıdır.

Kızlık Zarı Muayenesi

Bir kişinin bakire olup olmadığı kızlık zarının muayenesi ile anlaşılır. Bu muayeneyi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olan hekim yapar. Kızlık zarı muayenesi oldukça basit bir muayenedir ve oldukça kısa sürer. Kızlık zarı muayenesinde herhangi bir alet kullanılmaz ve bu muayene ile kızlık zarına herhangi bir zarar gelmesi mümkün değildir.

Kliniğimizde kızlık zarı muayenesi için hemen randevu alabilirsiniz.

Kızlık zarı muayenesi jinekolojik masada her iki bacak açık iken kadın doğum uzmanı tarafından yapılan basit bir muayene tekniğidir. Küçük dudaklar bir miktar dışarı doğru çekilerek ve bazen de hasta ıkındırılarak vajinayı çevreleyen kızlık zarı halkası ortaya çıkartılır ve zarın sağlam olup olmadığı veya zedelenme olup olmadığı hakkında net bir bilgi elde edilir.

Kızlık Zarı Dikimi

Hymen yani kızlık zarı lokal anestezi altında tamir edilebilir veya kızlık zarı dikimi (Himenoplasti) operasyonu uygulanabilir. Kısa süreli tabir edilen dikişlerle yapılan ve birkaç gün içinde cinsel ilişkide kanamaya sebep olacak uygulamalar ciddi sıkıntılar doğurabilir.

İlişki gecikirse dikişler açılır ve tamir veya dikim yetersiz kalacağı için bekaret işareti olan kanama cinsel ilişki sırasında oluşmayabilir.

Kızlık zarı yani hymen pek çok toplumda kadında saflığı ve bekareti temsil ettiği için büyük önem taşımaktadır. Çoğunlukla kapalı toplumlarda evlenme öncesi cinsel ilişki tabu olduğu için bekaret büyük önem taşımaktadır.

Hymen yani kızlık zarı dikimi lokal anestezi altında tamir edilebilir. Kısa süreli tabir edilen dikişlerle yapılan ve birkaç gün içinde cinsel ilişkide kanamaya sebep olacak uygulamalar ciddi sıkıntılar doğurabilir. İlişki gecikirse dikişler açılır ve kızlık zarı dikimi yetersiz kalacağı için bekaret işareti olan kanama cinsel ilişki sırasında oluşmayabilir.

Kızlık zarı dikiminde en sık kullanılanlar kalıcı yöntem de denilen fleb yöntemi ve basit olarak uc uca dikerek yapılan birleştirme tekniğidir.

Bu yöntemle yapılan (Fleb Tekniği) kızlık zarı dikiminde etraftaki dokulardan alınan mukoza parçası ile yırtılan bölgede yeni bir kızlık zarı meydana getirilmektedir. İşlem sonrası ne zaman ilişkiye girilirse girilsin kanama meydana gelecektir. Bu tip dikimde kaç kez cinsel ilişkiye girildiği veya kızlık zarının ne zaman yırtıldığı önemli değildir.

Kliniğimizde kızlık zarı dikimi ameliyatlarında talep esastır, sağlık sorunu kabul edilmediği için ister kalıcı ister ilişki öncesi kızlık zarının dikimi kişini o anki isteğine göre yapılır.

Kliniğimizde kızlık zarı muayenesi için hemen randevu alabilirsiniz.

 

 

Cerrahpaşa kızlık zarı fiyatları Cerrahpaşa kızlık zarı yapan yerler Cerrahpaşa kızlık zarı
Cerrahpaşa kızlık zarı yapan doktorlar Cerrahpaşa kızlık zarı yerleri Cerrahpaşa kızlık zarı fiyatları
Cerrahpaşa kızlık zarı yapan yerler 2018 Cerrahpaşa kızlık zarı fiyatları 2018 Cerrahpaşa kızlık zarı yapan doktorlar 2018
Cerrahpaşa kızlık zarı yapan hastaneler Cerrahpaşa kızlık zarı yapan hastaneler Cerrahpaşa kızlık zarı
Cerrahpaşa 2019 2018 kızlık zarı fiyatları 2018 kızlık zarı ücretleri
2018 kızlık zarı yapan yerler Cerrahpaşa kızlık zarı tavsiye Cerrahpaşa ekonomik kızlık zarı diken yerler
Cerrahpaşa kızlık zarı yaptırmak Cerrahpaşa kızlık zarı yapan yerler ve fiyatları Cerrahpaşa ucuz kızlık zarı
Cerrahpaşa ucuz kızlık zarı yapan yerler Cerrahpaşa kızlık zarı yapan poliklinikler Cerrahpaşa kızlık zarı ücretleri
Cerrahpaşa kızlık zarı forum Cerrahpaşa jinekolog kızlık zarı Cerrahpaşa kızlık zarı 2018
Cerrahpaşa özel kızlık zarı Cerrahpaşa jinekolog kızlık zarı fiyatları Cerrahpaşa kızlık zarı klinikleri
Cerrahpaşa kızlık zarı yaptırmak istiyorum Cerrahpaşa kızlık zarı yaptırmak Cerrahpaşa kızlık zarı yapan bayan doktorlar
Cerrahpaşa kızlık zarı ne kadar Cerrahpaşa kızlık zarı nerede yapılır Cerrahpaşa kızlık zarı nasıl yapılır
Cerrahpaşa kızlık zarı nerede yaptırabilirim Cerrahpaşa kızlık zarı nasıl yaptırabilirim Cerrahpaşa kızlık zarı muayenehane
Cerrahpaşa kızlık zarı merkezi Cerrahpaşa kızlık zarı merkezleri Cerrahpaşa kızlık zarı yapan merkez
Cerrahpaşa kızlık zarı yapan merkezler Cerrahpaşa kızlık zarı nedir Cerrahpaşa kızlık zarı olmak istiyorum
Cerrahpaşa kızlık zarı çekimi Cerrahpaşa kızlık zarı çeken yerler Cerrahpaşa 4 boyutlu kızlık zarı
Cerrahpaşa ekonomik kızlık zarı yapan yerler

 

Telefon
Instagram