ÇINARCIK KIZLIK ZARI DİKİMİ FİYATLARI

Yalova Çınarcık Himenoplasti

Kızlık zarı dikimi

Ayrıca sosyal ve kültürel sebeplerle, himenoplasti adı verilen, kızlık zarı dikimi işlemi de tanımlanmıştır. Bu cerrahi işlem genelde kalıcı ve geçici olmak üzere iki şekilde yapılmaktadır.

Kalıcı onarım işleminde kızlık zarını onarma ve vajina girişini daraltma amaçlı kendiliğinden eriyen dikişler kullanılır. İşlem lokal anestezi ya da sedasyonla yapılabilir. Dolayısıyla hasta işlem sırasında hiçbir acı hissetmez. İşlem yaklaşık 30 dakika sürer.İşlem sonrasında hasta aynı gün günlük hayatına devam edebilir. İşlem sonrası ağrı, kanama olması normal kabul edilir.Hastanın iyileşme sürecinde spor yapması, yüzmesi, epilasyon yaptırması ve zorlayıcı aktiviteler önerilmez.İyileşme gerçekleştikten sonra, genellikle hiç dikiş izi kalmaz. Hastaların doktor tarafından yapılan önerilere uyması ve kontrol randevularında hazır bulunması çok önemlidir. Tüm cerrahi işlemlerde olduğu gibi, bu cerrahi işlemde de dokunun normal iyileşip iyileşmediğinin kontrolü mutlaka yapılmalıdır.Genellikle işlemden 4-6 hafta sonra kontrol randevusu planlanır.Bu kontrol sonrası hasta normal hayatına dönebilir.


Aşağıdaki iletişim butonlarından 7/24 bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Kızlık Zarı Dikiminde Uygun Fiyatlarla

Kesinlikle Bilgi Gizliliğiniz sağlanmaktadır.


Kızlık Zarı Muayenesi Nasıl Yapılır? 

Hymen muayenesi mutlaka uzman bir hekim tarafından yapılmalıdır. Muayene esnasında hi menin zarar görmesi olası değildir. Kızlık zarı açılmamışsa ona kesinlikle zarar vermeyecek şekilde, labia majör denilen dış dudaklardan tutularak, iç kısmı görmeyi sağlayacak şekilde dudaklar esnetilerek yapılmaktadır. Gözle bakıldığında kızlık zarının hasarı rahatlıkla anlaşılabilmektedir. Bu muayene sırasında herhangi bir ağrı acı hissedilmez.

Vajinadan Kan Gelmesi Kızlık Zarının Bozulduğu Anlamına Gelir Mi? 

Özellikle sürtünmeyle olan birlikteliklerde bazen kızlık zarı bozulmadan dış taraflar tahriş olduğu için kanama oluşabilir. Bazen de adet öncesi ya da sonrası lekelenmeler nedeniyle kafa karışıklığı oluşabilmektedir. Bu nedenle şüpheli bir durum olduğunda net cevap alınabilmesi için mutlaka uzman bir hekime muayene olmak gereklidir.

Hymen Yırtıldıktan Sonra Kendiliğinden Kapanır Mı? 

Kızlık zarı bazen yırtılarak bazen esneyerek açılır. Hymenin açılan kısmının yüzeyi epitel doku ile kaplanır ve o şekilde iyileşir. İyileşme tamamlandıktan sonra o kısım açık olarak kalır ve kendiliğinden tekrar birleşemez. Cerrahi işlem ile himen onarımı dışında herhangi bir biçimde kendiliğinden iyileşmesi ya da bir krem sürülerek onarılması mümkün değildir.

Kızlık Zarı Dikimi Kimlere Yapılabilir? 

Kadın doğum muayeneleri 18 yaşını doldurmuş olan her kadına yapılabilmektedir. Kızlık zarı DİKİMİ işlemi için de hasta 18 yaşını doldurmuş ise kendi isteği ile işlem yapılabilir. Hastanın daha önceden kaç kez birlikte olduğu, daha önceden kürtaj işlemi yapılmış olması ya da doğum yapmış olması kızlık zarı dikim işlemini engellemez. 18 yaşından küçük hastalarda, muayene ve işlem için annesinin ya da babasının yanında olması ve işlem için izin bildiren bir forma imza atmaları gereklidir.

Kızlık zarı VE MUAYENESİ İLE ilgili kafanıza takılan soruların cevabı için gönül rahatlığı ile bizi arayabilirsiniz. İstanbul KIZLIK ZARI fiyatları 2022 için bizi arayabilirsiniz.
Başka şahıslara kişisel bilgileriniz, hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmez.

GİZLİLİK BİLDİRİMİ

Kliniğimize başvurma sebebiniz  muayene içeriği ve kişisel bilgileriniz yasal haklarınız kapsamında (T.C. Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği R.G. 01.08.1998, 23420) tamamen gizli tutulacaktır

Telefon
Instagram