DARICA KÜRTAJ FİYATLARI

DARICA sınırları içinde gizli kürtaj fiyatları için sitedeki iletisim numarasından bize ulaşabilirsiniz.

Kürtaj nasıl yapılır?

Kürtaj Öncesi Yapılması Gerekenler (Jinekolog Tarafından)

Kürtaj operasyonu öncesi  jinekolojik muayene ve vajinal ultrason yapılmalıdır. Böylece rahim yapısı incelenir, kürtaja engel ya da  anomalilerin tespit edilir, kist, miyom gibi durumlar varsa belirlenir ve  değerlendirme yapılır. Aynı  zamanda  annenin kan grubundan kullandığı olduğu  ilaçlara, soygeçmişinden sistemik hastalıklarına ve daha önceki hamilelik hikayelerine kapsamlı bir muayene yapılır. Kan uyuşmazlığı – Rh Uyuşmazlığı vakalarında; kürtaj işleminden 72 saat sonrası için “Anti-D” kan uyuşmazlık iğnesi verilir. Bu sebeple kan uyuşmazlığı durumları için çiftlerin her ikisinin de kan grubu bilinmelidir. Kan uyuşmazlığı iğnesinin yapılması bir  önlemdir.
Hastanın psikolojik durumunda bir i dengesizlik ya da dikkat çeken  bir durum gözlenirse kadın doğum uzmanı doktorun mutlaka bir psikiyatri uzmanından konsültasyon istemesi ve işlemi bir süre bekletmesi gerekir.


Aşağıdaki iletişim butonlarından 7/24 bilgi ve randevu alabilirsiniz.

3000 ₺’den Başlayan Fiyatlarla

Kesinlikle Bilgi Gizliliğiniz sağlanmaktadır.

Kürtaj fiyatları ücreti ne kadar?

İstanbul kürtaj fiyatları, kürtaj yapan hastane, poliklinik ve tabip odası asgari ücret tarifesine göre değişiklik gösterirse de asıl kürtaj fiyatı belirlenmesi gebeliğin büyüklüğü, tercih edilen anestezi şekli (lokal veya uyutarak anestezi ile), daha önce kürtaj, doğum veya sezaryen olup olmadığı ve müdahaleyi uygulayan doktorun muayenesinin sonucunda bulduğu farklı bulgulara göre değişir.
Bugün için kürtaj fiyatları yukarıda anlatılan başvuran hastanın muayene durumuna bağlı olarak değişmekle birlikte 3000-5000 TL civarından başlamaktadır.

Kürtaj Öncesi Yapılması Gerekenler (Hasta Tarafından)

Kürtaj  genel anestezi (hasta uyutularak) ya da lokal anestezi ile yapılabilmektedir. Bu noktada  hekimin yönlendirmesi ve hastanın kararı önemlidir. İşlem genel anestezi ile yapılacaksa hastanın kürtajdan 4 saat öncesine kadar aç ve susuz kalması gerekmektedir. 4 saat süreyle aç ve susuz kalma gerekliliği kürtaja özel bir durum olmayıp genel anestezi sebebiyledir.

Kürtaj Nasıl Yapılır?
Vakumlu Kürtaj

İstenmeyen gebeliklerin sonlandırılması ya da tıbbi gerekçelerle gebeliğin devam edememesi durumunda kürtaj ile gebelik sonlandırma olur. Kürtaj yöntemleri arasında en güvenli yöntem  vakumlu kürtajdır. Şayet kürtaj, istenmeyen gebelik sebebiyle yapılıyorsa, gebeliğin 10. Haftasına kadar yasal olarak kürtaj yapılabilmektedir. 10. Haftayı geçmiş ise gebelikte  yasal olarak kürtaj yaptırma hakkın bulunmamaktadır.
Gebelikde  uzman tarafından yapılan takipte fetüsün kalp atışının olmadığının tespiti ya da sakatlık engel  çeşitli sendromlar / hastalıklar vb. gözlenmesi halinde yapılan kürtaja tedavi amaçlı (terapötik) kürtaj adı verilmektedir. İşlem öncesinde gebenin genel sağlık durumuyla ilgili tetkikler yapılır, ultrason sistemleri ile ceninin uterus yani rahim dışındaki yerleşim durumu izlenir. Gebenin  sağlık durumunda engel teşkil edecek bir husus olup olmadığı tespit edilir.  Yukarıda da bahsedildiği üzere kürtaj  genel ya da lokal anestezi ile yapılabilir. Genellikle; lokal anestezi daha önce doğum yapmış kişilerde kolaylıkla uygulanabilir. Lokal anestezide rahim ağzının iki uç bölgesine lokal anestezik ilaçlar enjekte edilir. İşlem süresince duyulan tek acı bu lokal anesteziklerin enjeksiyonu sırasındaki minimal acıdır. İşlemin genel anestezi  durumunda ise; mutlaka bir anestezi uzmanı  ya da teknikerinin bulunması gerekir. Genellikle ilk gebeliklerde ya da önceki doğumlarda sezaryen doğum yapılmış ise genel anestezi  tercih edilir.
Öncelikle serviks enfeksiyona karşı önlem amaçlı özel dezenfektan sıvılarla temizlenir. Sonrasında uterusun yani rahmin ağzı spekulum adı verilen bir alet vasıtasıyla sabitlenir. Aletler aracılığıyla rahim ağzı genişletilir sonrasında rahmin temizlenmesi, ceninin tahliyesi işlemi gerçekleşir.

KÜRTAJ SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR ?

• 2 ila 3 gün  kanaması tarzında kanamalarınız olacaktır.
• Eğer kürtaj sonrası hemen kanamanız olmazsa bir hafta sonra gibi bir zaman sonra hafif sancı olabilir.
• Bu süre içinde  karın ve kasık ağrılarınız olabilir, bu ağrılarınızı hafifletmek için  bir ağrı kesici kullanabilirsiniz.
•  Sonraki adet kanamanız  3 ila 6 hafta sonra olacaktır.

Bu süre içerisinde ;

Küvete-havuza, denize girmek  yasaktır. (operasyon günü dahil duş alabilirsiniz ,amaç vajene su ve bu gibi mikrop kapmayı sağlayabilecek şeylerin girmesini engellemektir)
• Deniz veya havuza girmeniz gerekirse en erken kürtajdan 10 gün sonra suya gireceğimiz sürece tampon kullanarak girebilirsiniz.
• Cinsel ilişki 1 hafta kesinlikle yasaktır. (Daha sonra prezervatif kullanılarak ilişkiye girilebilinir.)
• Kürtajdan sonra sıvı gıdalar ve içecekler hemen içilebilir, bulantı olmazsa daha sonra normal beslenmeye geçilebilir.
• Kürtajdan 2 hafta sonra kontrol randevusu alıp kontrole gelmeniz gerekmektedir.
• İstenmeyen bir gebelikle karşılaşmamak için size uygun doğum kontrolü yöntemini uygulamasını isteyiniz.
• Sağlığınız açısından rutin jinekolojik kontrollerinizi yaptırmanız, 6 ayda bir  smear testinizi  yaptırmayı ihmal etmeyin.

Bilgilerim gizli kalacak mı?

Bilgilerimin üçüncü şahıslarla paylaşılma ihtimali var mı?

Lütfen merkezimizle iletişime geçin ve tedaviniz de dahil olmak üzere tüm bilgileriniz yasal haklarınız kapsamında tamamen gizlidir (RG 01.08.1998.23420). Üçüncü şahıslara hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi vermeniz mümkün değildir.

Muayenehaneye başvuru nedeniniz ve size ait kaydedilen tüm bilgiler sizin yasal haklarınız kapsamında (TC Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği RG 01.08.1998 ,23420) tümüyle gizli tutulacaktır. Başka şahıslara hastalığınız, tedaviniz ve şikayetiniz hakkında bilgi verilmesi mümkün değildir.

Kürtaj E-Devlet / E-Nabız Kayıtları

Gizlilik unsurlarından dolayı e-devlet veya e-nabız gibi kanallarda bu uygulamanın geçmesine izin vermiyoruz. Kürtaj yaptırmak isteyenlerin merak ettiği bir diğer husus e-devlet kayıtları oluyor. Bunun üzerine: Gizli kürtaj hizmetimizden faydalanmanız esas alırız

Telefon
Instagram