Devlet hastanesinde kürtaj yapılır mı? fiyatı nedir?

Devlet hastaneleri kürtaj yapar mı ve fiyatları

Devlet hastanelerinde de kürtaj işlemi yapılmaktadır. Kürtaj operasyonları hakkında devlet hastanesinde kürtaj yaptırmak isteyen kadınların en merak ettiği konular devlet hastanesi kürtaj fiyatlarıdevlet hastanesinde kürtaj fiyatları ve devlette kürtaj fiyatları olmaktadır. Devlet hastanelerinde yapılan bebek aldırma işleminde , bebeğin sağlığında bir risk tehlike ve  sorun olması, gebeliğin anne sağlığını tehdit etmesi gibi durumlarda yapılmaktadır. Bu sebeple isteğe bağlı çocuk aldırma işlemi için özel hastaneler,  klinikler,  merkezler tercih edilmektedir.

İsteğe bağlı  Kürtaj için özel kurumlardan yardım almak isteyen kadınlar özel hastane kürtaj fiyatlarıözel hastanede kürtaj fiyatlarıözel kürtaj fiyatlarıözel klinikte kürtaj fiyatlarıözel hastanelerde kürtaj fiyatlarıözelde kürtaj fiyatları ve özel doktor kürtaj fiyatları aramaları ile kürtaj fiyatları hakkında bilgi sahibi olmayı istemektedirler.

ŞİŞLİ’DEKi KLİNİĞİMİZDE alanında uzman doktorlar ile hijyenik hastane ortamında kürtaj imkanı

sunmaktayız. Kürtaj operasyonu, kürtaj fiyatları ve kürtaj yöntemleri  hakkında ayrıntılı kadın hastalıkları kliniğinde bulabilirsiniz.

Devlet Hastaneleri Kürtaj Fiyatları

Devlet hastanesinde kürtaj fiyatları ne kadar? Kürtaj yani gebelik sonlandırma işlemi;  özel hastanelerde olduğu gibi devlet hastanelerinde de yapılır ancak devlet hastanelerinde kendi rızanızla b kürtaj  operasyonu yaptıramazsınız. Bebeğinizde ya da sizde ciddi sağlık sorunu engel,  risk tespit edildiği durumlarda devlet hastanesinde kürtaj yaptırılır. Özel hastaneler, kürtaj işlemi için sigortadan yararlanmaz bu nedenle tam ücret ödemeniz gerekir. Devlet hastanelerinde böyle bir şey yoktur. SGK kürtajınızın bir kısmını karşılamaktadır.

Devlet hastanesinde kürtaj konusu kürtaj yapmak isteyen kadınların araştırdığı konuların başında geliyor.

Devlet Hastanesi Kürtaj Yapar Mı?

Devlet hastanesinde kürtaj işlemi yapılabiliyor. Ancak bu işlemin yapılabilmesi için yasal düzenlemeler kapsamında gebeliğin 10. Haftasını geçmemiş olmak gerekiyor. Çünkü ülkemizde gebeliğin 10. Haftasından sonra kürtaj işleminin yapılması yasaktır.

Devlet hastanesinde kürtaj yasak mı Sadece devlet hastanelerinde değil, özel sağlık kuruluşlarında da bu yasal  sürenin geçmesi halinde kürtaj işleminin yapılamayacağını belirtelim. Ancak bebeğin anne karnında ölmesi gibi annenin hayatını tehlikeye atan durumlarda gebeliğin 10. haftasının ardından da devlet hastanesinde kürtaj  yapılabiliyor.

Ancak devlet hastanelerine başvurduğunuzda Yoğunluk nedeniyle devlet hastanesinde kürtaj işlemini gerçekleştirmeyebilir ve bu nedenle hasta kabulü yapmayabilir. Bu arada kanunlar çerçevesinde evli olan kadınların kürtaj yaptırabilmesi için eşlerinin de rızasının olduğuna dair bir belgesinin olması gerekir.

Bekar olan kadınların ise devlet hastanesinde kürtaj yaptırabilmek için kendilerinin beyan etmesi yeterli oluyor. 18 yaş altında olan kişilerde bu işlemin ebeveyn izni ile yapılabildiğini de belirtmek gerekir.

Evli olsa dahi mutlaka ebeveyninin de  bu cerrahi operasyona onay vermeleri isteniyor. 16 yaşında altında olan kişilerin kürtaj yaptırabilmesi ancak mahkeme kararı ile mümkün olabilir.

Devlet hastanesinde kürtaj yapılıyor mu Tüm bu yasalar devlet hastanesinde kürtaj yaptırmak isteyen kadınlar için geçerlidir ve aynı zamanda özel hastanelerde ve kliniklerde kürtaj yaptırmak istediğinizde de aynı yasal düzenlemelerin geçerli olduğunu bilmenizde fayda var. İstenmeyen gebelik durumunda kadınlar özel sağlık kuruluşlarında gerekli ücreti ödeyerek bebeğin tahliye edilmesini sağlayabileceklerini düşünüyor. Bu ancak gebeliğin 10. haftasından önce ve az önce söz ettiğimiz imzalı rıza belgelerinin olması durumunda mümkün olabilir. bu işlem artık sadece 10 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanabiliyor. Özellikle vakum tekniğinin kullanılması durumunda hasta açısından da gayet konforlu bir süreç eşliğinde bebeğin tahliyesinin gerçekleştirilmesi sağlanıyor. Bu işlemin mutlaka tecrübeli bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından gerçekleştirilmesi gerekiyor.

Gerek özel sağlık kuruluşlarında gerekse devlet hastanesinde kürtaj işlemi kadın hastalıkları ve doğum uzmanları dışında farklı bir sağlık personeli tarafından asla yapılamaz. Ancak kürtaj tekniği olarak daha farklı yöntemlerin de tercih edilebileceğini belirtelim. Mutlaka vakumlu aspirasyon yöntemi ile işlemin yapılacağından söz edemeyiz.

devlet hastanesinde kürtaj fiyatı

devlet hastanesinde kürtaj fiyatları ne kadar

devlet hastanesinde kürtaj yasak mı

devlet hastanesinde kürtaj yapılıyor mu

Kürtaj ile ilgili bilgi almak ister misiniz ?

Op.Dr. Nuh GÜMÜŞTEKİN
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

 

Telefon
Instagram