DEVLET HASTANESİNDE KÜRTAJ ŞARTLARI

Ülkemizde bir kadın kürtaj yapmak için devlet hastanelerini tercih etmek isterse bu talebi yanıtsız kalır. Bebekte bir sorun engel ve annede risk varsa kürtaj izni verilir. Kimse ben bebeğimi almak istiyorum deyip devlet hastanesinde kürtaj yapamaz. GİZLİLİK TAAHHÜTNAMESİ

Muayenehaneye başvuru nedeniniz ve size ait kaydedilen tüm bilgiler sizin yasal haklarınız kapsamında (TC Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği RG 01.08.1998 ,23420) tümüyle gizli tutulacaktır. Başka şahıslara hastalığınız, tedaviniz ve şikayetiniz hakkında bilgi verilmesi mümkün değildir.


Aşağıdaki iletişim butonlarından 7/24 bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Kesinlikle Bilgi Gizliliğiniz sağlanmaktadır.


Kürtaj işlemi hakkındaki sorularınız için 

Resmi nikahla evli olan kadınlarda kürtaj için eş izni gerekir. Eş bizzat gelemiyorsa eşin nufus cüzdan arkalı önlü fotokopisinin altına ” eşim …. nın kürtaj olmasına izin veriyorum. isim soyad imza ve tarih şeklinde bir kağıt getirilmesi gerekir. Bekar kadınlarda veya resmi nikahsız ama imam nikahlı olanlarda eş onayı gerekmez. Başkasından gebe kalan evli kadınlarda yine resmi eşten onay istenir. Yukarıdaki gibi. Bu mümkün olmuyorsa aile mahkemesinden alınan bir izin belgesi gerekir.

Telefon
Instagram