Düşük Hapı ve Cytotec

Cytotec misoprostol etken maddeli bir ilaçtır. ilaçla kürtaj  Cytotec Dünya Saglik Örgütü`nün temel ilaçlar listesindeki alır ,Türkiye de satışı ve kullanımı serbest değildir.

Kürtaj En çok merak edilen konulardan biridir. Bu işlem için lokal anestezi uygulanabilir. Ama benim önerim sedasyon anestezisi ile yapmak. Çünkü hem psikolojik açıdan, hem de ağrı açısından sedasyon anestezisi çok daha konforludur.

Cytotec Kürtaj mutlaka steril şartlarda yapılır. Anesteziden sonra vajina ve rahim ağzı dezenfekte edilir. Daha sonra gebeliğin büyüklüğüne ve hastanın doğum yapıp yapmadığına göre seçilen plastik kanüllerle (Carmen kanul) ve plastik enjektörle vakum yapılarak gebelik boşaltılır. Büyük gebeliklerde çok nadir olarak küret adını verdiğimiz aletlerle rahim içinin kontrolü yapılabilir. düşük ilacı İşlem bitmesine yakın, hastaya ağrı kesici yapılır ki , uyandığında ağrı hissetmesin . İşlem 10 ile 20 dakika arasında sürer. Hastanın kendine gelip, klinikten ayrılması için de yaklaşık 30 dakikaya ihtiyacı vardır.

Ve yine en önemli şeylerden biri de bu müdahaleyi, olacak problemleri önleme açısından ve rahim içinde parça kalmaması için ultrason eşliğinde yapmaktır.

BU TÜR İLAÇLARIN TÜRKİYE’DE SATIŞI, KULLANIMI VB İLLEGALDİR. 

KLİNİĞİMİZDE YASAL SÜREYE UYGUN 18 YAŞ ÜSTÜ VEYA EŞ ONAYLI GEBELİK, HAMİLELİK SONLANDIRILMAKTADIR VE KÜRTAJ YAPILMAKTADIR. DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.

ilaçla kürtaj düşük ilacı dusuk hapi

Telefon
Instagram