DÜŞÜK İĞNESİ YA DA DÜŞÜK YAPTIRAN HAP VAR MI ?

Gebelik Sonlandırma kararı almış bir çok kadının en yoğun araştirdigi mevzularda biri de DÜŞÜK iğnesi var mı? Çoğu kadın, adet söktürücü iğne ve ilaçları DÜŞÜK iğnesi olarak bilmektedir. Bu yanlış bir informasyondur. Adet söktürücü igne, düşük iğnesi değildir. Gebe olan kadının bebeği , adet söktürücü ile düşürülemez. Bunlar toplumda kulaktan kulağa yayılmış yanlış bilgilerdir.

Detaylı bilgi almak için aşağıda bulunan TELEFON veya  WhatsApp butonlarınu kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Düşük hapları ve düşük yaptıran ilaçlar vardır. Her ne kadar kullanımı satışı yasak da olsa varlığı doğru olan ilaçlardır. Ancak toplumda yanlış bilindiği üzere Düşük yaptıran iğne yoktur. Ayrıca adet söktürücü ilaçların ve iğnelerin de çocuk düşürme amacıyla kullanılması yanlıştır. Kişi adet söktürücü ile düşük yapamaz. Bu yanılgı bir çok kadının sağlığını riske atmasına sebep olmaktadır.. Türkiye de Düşük haplarının kullanımı satışı yasaklanmıştır. Düşük yaptıran bu ilaçlar sadece hekim tarafindan saglik merkezinde hastaya verilebilir. Düşük İlacı eczaneden reçete edilemez. İnternet sitelerinde merdiven altı usulle satışı yapılan düşük ilaçlarından uzak durmanızı ve bebek aldırma yöntemi için, vakumlu kürtaj tercih etmenizi öneriyoruz. Kliniğimizde vakumlu, güvenli hijyenik kürtaj için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Sağlıkla kalın.

 

Kürtaj ile ilgili bilgi almak ister misiniz ?

Op.Dr. Nuh GÜMÜŞTEKİN
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Telefon
Instagram