DÜZCE KIZLIK ZARI DİKİMİ

DÜZCE Sınırları içinde Gizli Kızlık Zarı Dikimi için lütfen sitedeki iletişim bilgisinden bizlere ulaşın.

Kızlık zarı VE MUAYENESİ İLE ilgili kafanıza takılan soruların cevabı için gönül rahatlığı ile bizi arayabilirsiniz. İstanbul KIZLIK ZARI fiyatları 2022 için bizi arayabilirsiniz.
Başka şahıslara kişisel bilgileriniz, hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmez.


Aşağıdaki iletişim butonlarından 7/24 bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Kızlık Zarı Dikiminde Uygun Fiyatlarla

Kesinlikle Bilgi Gizliliğiniz sağlanmaktadır.


GİZLİLİK BİLDİRİMİ

Kliniğimize başvurma sebebiniz  muayene içeriği ve kişisel bilgileriniz yasal haklarınız kapsamında (T.C. Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği R.G. 01.08.1998, 23420) tamamen gizli tutulacaktır

GEÇİCİ KIZLIK ZARI  NEDİR ? NASIL YAPILIR?

Geçici kızlık zarı dikimi cinsel ilişki öncesinden bir hafta içinde Yapılır. Geçici  kızlık dikiminde kızlık zarının kalan eski parçaları karşılıklı  şekilde kullanılacak dikiş iplikleri ile birleştirilir. İlk cinsel ilişkide erkeklik organı vajinaya girince bu birleşen dokular kanamaktadır.

KALICI KIZLIK ZARI DİKİMİ NE ZAMAN YAPILMALIDIR?
Kalıcı Kızlık Dikimi

Vajen girişini daraltıcı yöntemlerle  veya cinsel ilişkide kanamayı sağlayacak bir dikim yapılır. Kalıcı kızlık zarı dikimi sonrası 1 yıl, 5 yıl veya 10 sene sonra bile cinsel ilişki olsun kanama  gerçekleşir.

Geçici Kızlık Dikimi

Vajen girişine dikiş atılır. Dikişte, ince renksiz ve yumuşak iplik kullanılır. Bu şekilde cinsel ilişki esnasında asla fark edilmez. Geçici kızlık zarı dikimi sonrası cinsel ilişki en fazla 7 gün içinde olmalıdır.

Kalıcı kızlık zarı onarımı,adetli olmadığınız bir zaman  isterseniz yapılabilir. Kalıcı kızlık zarı dikimi yapıldıktan sonra ilk  birleşmede yırtılacak ve kanama olacaktır.

HİMENOPLASTİ NE DEMEKTİR?

Kızlık zarı dikimi ameliyatına verilen isimdir.
Vajen girişini daraltıcı yöntemlerle  veya cinsel ilişkide kanamayı sağlayacak bir dikim yapılır. Kalıcı kızlık zarı dikimi sonrası 1 yıl, 5 yıl veya 10 sene sonra bile cinsel ilişki olsun kanama  gerçekleşir.

Himenoplasti operasyonu yapılırken ağrı ve acı hissedermiyim ?

Kızlık zarı dikimi sırasında iki türlü anestezi uygulanmaktadır. Lokal anestezi ve  genel anestezi.

Kızlık zarı dikimi yapıldıktan sonra dikişler dışarıdan görülür mü?

Kızlık zarı dikimi sonrası kullanılan dikişler kendiliğinden erir olduğu için dokularda iyileşme süreci tamamlandıktan sonra dikişler kendisi kaybolacaktır. Ve sonrasında dikiş alınmasına gerek yoktur.

Birçok kadın kızlık zarının dışarıdan görülebileceğini zannederek, elle muayene etmeye çalışır ve bu iş için bir ayna kullanır. Kızlık zarı muayenesi elle yapılamaz ve ayna yardımı ile görülemez. Kızlık zarı vajinanın girişinden itibaren 2-3 cm içeride yer alır. Kilolu bayanlarda ise yağ dokusunun kalınlığından dolayı kızlık zarı daha derinlerdedir ve 4-5 cm içeride kalır.

Vajina içerisindeki alt ve üst duvarların birbirine komşu olmasından dolayı ise vajinanın iç kısmında ve girişte yer alan zar dokusunu incelemek imkansız bir hal alır.

Birçok kızlık zarı türü vajina girişinde bir bariyer gibi dursa da ortasında bulunan delik sayesinde, vajinal akıntıların ve adet kanının geçişine imkan tanır. Aynı durum vajina içerisine girebilecek sıvılar içinde geçerlidir. Özellikle sperm geçişlerinin bu deliklerden kolayca olabileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Cinsel birleşme olmadan sürtünme yolu ile yaşanan ilişkilerde de spermin vajina dışına ya da çevresine bulaşması risk teşkil eder.

Kızlık Zarı Nasıl Yırtılır?

Kızlık zarı nasıl yırtılır? Sorusunun birçok cevabı ve nedenleri bulunuyor. Vajina içerisine yabancı cisim sokulması, mastürbasyon sırasında, düşme ya da çarpma sonucunda, vajinaya gelen sert darbeler ve cinsel birleşme kızlık zarının esnemesine yani yırtılmasına neden olur.

Kızlık zarının esnemesi ile birlikte zarın yapısına göre kanama meydana gelir. Kanama normal bir kızlık zarında birkaç damla ile sınırlı kalır. Eğer zar yapısı kalın ve girintili ise kanama çok olur. Esnek yapıya sahip olan kızlık zarında ise kanama yok denecek kadar azdır, hatta kızlık zarı bozulmayabilir. Bu durumda olanlar hala bakire sayılabilir.

Telefon
Instagram