ERENKÖY KÜRTAJ FİYATLARI

Kürtaj olmak güvenilir bir işlem midir?

Bir kadın doğum uzmanı tarafından hastane şartlarında yapılacak bir kürtaj günümüzde güvenilir ve rutin bir uygulamadır. Ancak ehil olmayan kişiler tarafından steril olmayan ortamlarda yapılacak her türlü müdahalenin bir çok riski bulunmaktadır. Yasal olmayan yollarla yapılacak bu işlem hem çok riskli (enfeksiyon riski, operasyon sonrası takip olmaması) hem de çok maliyetli olabilmektedir. Bu işlem rutin bir uygulama da olsa nadiren bazı komplikasyonlar görülebilmektedir. Bu nedenle yoğun kanama, rahmin ve tüplerin iltihaplanması, rahim ve rahim ağzının hasar görmesi görülebilir.

Kürtaj nerede olunur?

Eğer bir gebeliği sürdürmek sizin için uygun bir seçenek değil ise ve kürtaj olmaya kesin olarak karar verilmiş ise gebeliğinizin sonlandırılması için kürtaj işleminin gerçekleştirilebileceği bir merkezi ve güvenebileceğiniz bir kadın doğum uzmanını bulmanız gerekecektir. Bu seçim süreci ardından üç kere doktorunuzu ziyaret etmeniz gerekecektir.

İlk ziyaretinizde gebe olduğunuzu fark etmiştiniz (gebelik testi v.b.) ancak bu durumun bir uzman tarafından yapılacak muayene sonrası teyit edilmesi gerekecektir. Yine bu ziyaretiniz sırasında doktorunuz ile seçenekleri görüşebilirsiniz. Gebeliği sonlandırmaya karar verdiniz, bu durumda ikinci ziyaretiniz gebeliğin sonlandırılması (kürtaj) işleminin yapılacağı ziyaret olacaktır.

Üçüncü ziyaretiniz ise müdahale sonrası kontrol amaçlı yapılacak ve doktorunuzun sağlığınızı teyit edeceği bir ziyaret olacaktır. Tüm bu işlemler süresince hasta mahremiyetinin korunacağı ve tüm bilgilerin gizli tutulacağı bir süreç olacaktır.


Aşağıdaki iletişim butonlarından 7/24 bilgi ve randevu alabilirsiniz.

600 ₺’den Başlayan Fiyatlarla

Kesinlikle Bilgi Gizliliğiniz sağlanmaktadır.

Kürtaj fiyatları ücreti ne kadar?

İstanbul kürtaj fiyatları, kürtaj yapan hastane, poliklinik ve tabip odası asgari ücret tarifesine göre değişiklik gösterirse de asıl kürtaj fiyatı belirlenmesi gebeliğin büyüklüğü, tercih edilen anestezi şekli (lokal veya uyutarak anestezi ile), daha önce kürtaj, doğum veya sezaryen olup olmadığı ve müdahaleyi uygulayan doktorun muayenesinin sonucunda bulduğu farklı bulgulara göre değişir.
Bugün için kürtaj fiyatları yukarıda anlatılan başvuran hastanın muayene durumuna bağlı olarak değişmekle birlikte 600-1000 TL civarından başlamaktadır.
Telefon
Instagram