Ergene Kızlık Zarı Dikimi

ERGENE ‘deki Kliniğimizde, muayene sonrası gerçekten kızlık zarında zedelenme ya da halk arasında bilinen şekliyle kızlık zarı yırtılması, kızlık zarı patlaması, kızlık zarı delinmesi, kızlık zarı kanaması gibi bir durum tesbit edilirse, bunun son cerrahi teknik ve özel malzemeler kullanılarak dikimi yapılarak, gerdek gecesi kanama olması mümkün hale getirilmektedir.


Aşağıdaki iletişim butonlarından 7/24 bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Kızlık Zarı Dikiminde Uygun Fiyatlarla

Kesinlikle Bilgi Gizliliğiniz sağlanmaktadır.


Kızlık zarının yapısı, elastikiyeti, yeri ve kalınlığı her kadında farklıdır. Kızlık zarı yapısına ve şekline göre ilk ilişki sonrası olan kanamanın miktarı ve olup olmaması da değişkenlik göstermektedir. Kişinin kendi kızlık zarını görmesi ve değerlendirmesi teknik olarak mümkün değildir.

Kızlık zarı yırtılması patlaması, bozulması türü terminoloji kullanımı aslında hastaları ilk cinsel beraberlikte endişeye sevk eden, yanlış adlandırmalardır.

Gerçekte kızlık zarı, vajina girişinde bulunan, dairesel yapıda bir et parçasıdır ve çoğu zaman ilişki sırasında, bir kaç noktadan hafifçe zedelenerek kanamaya yol açabilir. Bazı durumlarda yeterince esnekse, hiç kanama olmayabilir. Bu durum ancak doktor kontrolü ile anlaşılabilir.

Kızlık zarı ne işe yarar?

Zarın varlığının tek bir amacı vardır; bir kız çocuğunun ergenlik dönemi tamamlanıncaya yani üreme organlarının gelişimini ve hormonların düzenli çalışması sağlanıncaya kadar, kıllar, dış dudaklar, iç dudaklar ve zarla birlikte dışarıdan gelebilecek tüm mikroorganizmaların içeri girişini engellemek, bariyer görevi görmek

Kızlık zarı işlemi işini bilen başarılı  bir kadın doğum doktoru tarafından gerçekleştirilen bir operasyon olmalıdır. Arkadaşınız ya da eşiniz kızlık zarı diktirdiğinizi  anlayamaz. Bu durumu yalnızca bu operasyonu çokça yapan fazla deneyimli doktorlar, bu operasyon geçirdiğinizi anlayabilir. Bu konuda rahat olabilirsiniz. Bizlere en fazla gelen sorulardan biri de partnerim dikim işlemini anlar mı, bu durum anlaşılır mi ?

Kızlık  Dikimi  Cinsel İlişki Sırasında Anlaşılır mı ?

Kızlık zarı operasyonları sonrası, size verilen uyarılara uyduğunuz ve işlemi tecrübeli bir hekimde yaptırdığınız taktirde partneriniz / eşiniz tarafından anlaşılması mümkün değildir.  işlem sonrası yaşanan kanama,  aynen bakire bireylerdeki gibi hatta daha da  fazla olur. İlişkiye girdikten sonra  işlemi yapan doktor da   dahil kimse  bunu anlayamaz.

Kızlık Zarı Dikimi Muayene Esnasında Anlaşılır mı ?

Alanında deneyimli  tecrübeli ve bu operasyonu çok sıklıkla yapan jinekologlar haricinde kızlık zarının dikiminin yapıldığı muayenede anlaşılmaz.

Kızlık zarı dikimi bir iz bırakmaz herhangi bir tahlilde veya ulturasonda çıkmaz, doğumda belli olmaz. Ancak işlem sonrası ilk ilişkiye girmeden önce yapılan bir jinekolojik muayenede deneyimli bir hekim bunu anlar. 18 yaşın üzerindeki bireylere yapılan kızlık zarı muayenesinde muayene sonucu sadece muayene olan kişiye söylenir.

GİZLİLİK BİLDİRİMİ

Ergene’deki  kliniğimize başvurma sebebiniz  muayene içeriği ve kişisel bilgileriniz yasal haklarınız kapsamında (T.C. Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği R.G. 01.08.1998, 23420) tamamen gizli tutulacaktır.

Telefon
Instagram