Evlilik Dışı Kürtaj

Aşağıdaki iletişim butonlarından 7/24 bilgi ve randevu alabilirsiniz.

İstanbul’da Anestezili Kürtaj – Evlilik Dışı Kürtaj

Eşten Habersiz Kürtaj yaptırmak için evli olmak gerektiği ve gebeliğin bu resmi eşten olması gibi toplumsal inançlar oldukça yaygındır, işte bu yüzden evlilik dışı kürtaj fiyatları araştırırken böyle şeylerin yasadışı kürtaj kabul edileceği ve ancak merdiven altı kürtaj yapılan gizli kapaklı yerlerde, bodrum katlarda veya tavan aralarında yapılabileceği kanaat edilir, ama ülkemizdeki kürtaj yasalarına göre evlilik dışı kürtaj yaptırmak veya yapmak suç değildir, yani bir bayan bekar ise 18 yaşını doldurmuş olmak ve 10 haftayı geçmeyen bir gebelik kurallarına uyduğu sürece isteğe bağlı kürtaj yaptırabilir, hatta devlet hastanelerinde bile bu konuda bir kısıtlama yoktur, gerçi pratik hayatta özel hastanelerin ve devlet hastanelerin %95 kadarı isteğe bağlı gebelik sonlandırma taleplerini karşılamıyor. Ama en azından yasalarda bir engel olmadığını söylemek lazım, o yüzden bekar insanların kürtaj yaptırmak için kentsel dönüşüme girecek gecekondu mahallelerinde diplomasız kürtaj yapan yerleri araştırarak riske girmesine gerek yok, adam gibi sağlık bakanlığından ruhsatlı uzman doktorların çalıştığı yerlerde gönül rahatlığı ile kürtaj olabilirler.

Uygun Fiyatlarla

Kesinlikle Bilgi Gizliliğiniz sağlanmaktadır.

Kocadan Habersiz Kürtaj ve Evlilik dışı konusunda bir başka paragraf ise evli bir bir bayanın kocası hariç başka bir erkekle cinsel ilişkiye girerek gebe kalması ve bunu kürtajla sonlandırma durumudur, işte bu durumda iş biraz sıkıntılıdır, zira kürtaja gelen bir bayanın kimliğinde evli ibaresi varsa mutlaka eş izni istiyoruz, bu durumdan habersiz bir kocaya eşiniz başkasından gebe kalmış kürtaj yapacağız izin veriyor musunuz diye sorsak herhalde çevik kuvvet korumasına ihtiyacımız olur. Böyle durumlara jinekologların çoğu bulaşmak istemez ve ne şartla olursa olsun def-i bela olarak görerek reddederler, peki yasalara göre bu durumda kalan insanlar ne yapacaklar? ya resmi eşten bir şekilde izin alınacak yada devam eden bir boşanma davası varsa dava dosya fotokopisi ve sorumluluk reddi dilekçesi ile yasal sınırları aşmayan gebelik kürtaj edilecektir. Böyle durumlarda maliyetler aslında fark etmemesi gerekirken evlilik dışı kürtaj ücretlerini standart fiyat listesinden daha pahalı tutan yerler olduğunu duyuyorum ama bu etik dışı bir davranıştır, çocuk aldırma fiyatları gebelik haftasına bakılarak hesaplanır.


Kürtaj Nedir, Nasıl Yapılır, Kürtaj Sonrası  

Evlilik Dışı Gebelik, Kürtaj ve Gebelik Kararı: Kadınların önemli bir korkusu da beklenmedik bir anda istenmeyen gebelik ile karşılaşmak ve gebeliği sonlandırmak için kürtaj kararı vermek ile ilgilidir. Bunun nedeni genellikle gebelikten koruyucu önlemlerin yeterli olarak alınmaması ya da alındığının zannedilmesi sonucu bir istenmeyen gebelik durumunda gebelik sonlandırma / çocuk aldırma ve kürtaj sonrası ile ilgili ne yapılacağını bilmemektir. Öğrenip karar verdikten sonra ÇÖZÜMÜ OLAN sorunlardan korkmayın ve verdiğiniz kararın GİZLİ kalacağından da emin olun.

İstenmeyen gebelik, korunmadan ya da korunduğunu sanarak olan ilişki sonrası gebe kalarak,  kadının doğum yapmak istememesi, doğum yapmanın sağlık açısından zararlı olması veya yaşayan çocuk sayısı istenenden fazla olan durumlarda görülen gebelik durumlardır. İstenmeyen gebelik olmaması için doktorunuzun önerdiği size uygun doğum kontrol yöntemlerini kullanmalısınız.


Kürtaj kime ve kim tarafından uygulanır? 

Kadının arzusuyla yasal olarak 10. gebelik haftasına kadar uygulanabilir.”Yasal Tahliye ya da yasal kürtaj” adından da anlaşılacağı gibi ülkemizde reşit kadınlarımıza tanınmış tümüyle yasal ve çağdaş bir haktır. Evli olmayan ve 18 yaşın üzerinde olan reşit kadınlar kendi isteklerine göre hareket ederler. Kürtaj yalnızca ve ancak Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanınca uygulanır.

Kürtaj fiyatları ücreti ne kadar?

İstanbul Evlilik Dışı Kürtaj Fiyatları, kürtaj yapan hastane, poliklinik ve tabip odası asgari ücret tarifesine göre değişiklik gösterirse de asıl kürtaj fiyatı belirlenmesi gebeliğin büyüklüğü, tercih edilen anestezi şekli (lokal veya uyutarak anestezi ile), daha önce kürtaj, doğum veya sezaryen olup olmadığı ve müdahaleyi uygulayan doktorun muayenesinin sonucunda bulduğu farklı bulgulara göre değişir.
Bugün için kürtaj fiyatları yukarıda anlatılan başvuran hastanın muayene durumuna bağlı olarak değişmektedir.
evlilik dışı gebelik
eşten habersiz kürtaj
kocadan habersiz kürtaj
evlilik dışı kürtaj fiyatları
Telefon
Instagram