Kızlık Zarı Nedir ?

Kızlık zarı yani Latince adı ile Hymen, Yunan ve Roma mitolojilerinde Dionysus ve Afrodit’in oğlu olan “evlilik ve düğün tanrısı” dır. Gerdek gecesi bu Tanrı’ya adandığından kızlık zarı da aynı isimle anılmaktadır. Bu tanrının özelliği, kanatlı olması ve elinde bir meşale taşımasıdır.

Kızlık Zarı Muayenesi

Bir kişinin bakire olup olmadığı kızlık zarının muayenesi ile anlaşılır. Bu muayeneyi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olan hekim yapar. Kızlık zarı muayenesi oldukça basit bir muayenedir ve oldukça kısa sürer. Kızlık zarı muayenesinde herhangi bir alet kullanılmaz ve bu muayene ile kızlık zarına herhangi bir zarar gelmesi mümkün değildir.

Kliniğimizde kızlık zarı muayenesi için bizi arayarak hemen randevu alabilirsiniz.

Kızlık zarı muayenesi jinekolojik masada her iki bacak açık iken kadın doğum uzmanı tarafından yapılan basit bir muayene tekniğidir. Küçük dudaklar bir miktar dışarı doğru çekilerek ve bazen de hasta ıkındırılarak vajinayı çevreleyen kızlık zarı halkası ortaya çıkartılır ve zarın sağlam olup olmadığı veya zedelenme olup olmadığı hakkında net bir bilgi elde edilir.

Kızlık Zarı Dikimi

Hymen yani kızlık zarı lokal anestezi altında tamir edilebilir veya kızlık zarı dikimi (Himenoplasti) operasyonu uygulanabilir. Kısa süreli tabir edilen dikişlerle yapılan ve birkaç gün içinde cinsel ilişkide kanamaya sebep olacak uygulamalar ciddi sıkıntılar doğurabilir.

İlişki gecikirse dikişler açılır ve tamir veya dikim yetersiz kalacağı için bekaret işareti olan kanama cinsel ilişki sırasında oluşmayabilir.

Kızlık zarı yani hymen pek çok toplumda kadında saflığı ve bekareti temsil ettiği için büyük önem taşımaktadır. Çoğunlukla kapalı toplumlarda evlenme öncesi cinsel ilişki tabu olduğu için bekaret büyük önem taşımaktadır.

Hymen yani kızlık zarı dikimi lokal anestezi altında tamir edilebilir. Kısa süreli tabir edilen dikişlerle yapılan ve birkaç gün içinde cinsel ilişkide kanamaya sebep olacak uygulamalar ciddi sıkıntılar doğurabilir. İlişki gecikirse dikişler açılır ve kızlık zarı dikimi yetersiz kalacağı için bekaret işareti olan kanama cinsel ilişki sırasında oluşmayabilir.

Kızlık zarı dikiminde en sık kullanılanlar kalıcı yöntem de denilen fleb yöntemi ve basit olarak uc uca dikerek yapılan birleştirme tekniğidir.

Bu yöntemle yapılan (Fleb Tekniği) kızlık zarı dikiminde etraftaki dokulardan alınan mukoza parçası ile yırtılan bölgede yeni bir kızlık zarı meydana getirilmektedir. İşlem sonrası ne zaman ilişkiye girilirse girilsin kanama meydana gelecektir. Bu tip dikimde kaç kez cinsel ilişkiye girildiği veya kızlık zarının ne zaman yırtıldığı önemli değildir.

Kliniğimizde kızlık zarı dikimi ameliyatlarında talep esastır, sağlık sorunu kabul edilmediği için ister kalıcı ister ilişki öncesi kızlık zarının dikimi kişini o anki isteğine göre yapılır.

Kliniğimizde kızlık zarı muayenesi için bizi arayarak hemen randevu alabilirsiniz.

 

Fındıklı kızlık zarı fiyatları, Fındıklı kızlık zarı yapan yerler, Fındıklı kızlık zarı, Fındıklı kızlık zarı yapan doktorlar, Fındıklı kızlık zarı yerleri, Fındıklı kızlık zarı fiyatları, Fındıklı kızlık zarı yapan yerler 2018, Fındıklı kızlık zarı fiyatları 2018, Fındıklı kızlık zarı yapan doktorlar 2018, Fındıklı kızlık zarı yapan hastaneler, Fındıklı kızlık zarı yapan hastaneler, Fındıklı kızlık zarı diktirmek istiyorum, Fındıklı kızlık zarı, 2018 kızlık zarı fiyatları, 2019 kızlık zarı fiyatları, 2018 kızlık zarı ücretleri, 2019 kızlık zarı ücretleri, Fındıklı kızlık zarı yapan yerler, Fındıklı kızlık zarı tavsiye, Fındıklı ekonomik kızlık zarı diken yerler, Fındıklı kızlık zarı yaptırmak, Fındıklı kızlık zarı yapan yerler ve fiyatları, Fındıklı ucuz kızlık zarı, Fındıklı ucuz kızlık zarı yapan yerler, Fındıklı kızlık zarı yapan poliklinikler, Fındıklı kızlık zarı ücretleri, Fındıklı kızlık zarı forum, Fındıklı jinekolog kızlık zarı, Fındıklı kızlık zarı 2018, Fındıklı kızlık zarı 2019, Fındıklı özel kızlık zarı, Fındıklı jinekolog kızlık zarı fiyatları, Fındıklı kızlık zarı klinikleri, Fındıklı kızlık zarı yaptırmak istiyorum, Fındıklı kızlık zarı yaptırmak, Fındıklı kızlık zarı yapan bayan doktorlar, Fındıklı kızlık zarı ne kadar, Fındıklı kızlık zarı fiyatı kadar, Fındıklı kızlık zarı nerede yapılır, Fındıklı kızlık zarı nasıl yapılır, Fındıklı kızlık zarı nerede yaptırabilirim, Fındıklı kızlık zarı nasıl yaptırabilirim, Fındıklı kızlık zarı muayenehane, Fındıklı kızlık zarı merkezi, Fındıklı kızlık zarı merkezleri, Fındıklı kızlık zarı yapan merkez, Fındıklı kızlık zarı yapan merkezler, Fındıklı kızlık zarı nedir, Fındıklı kızlık zarı olmak istiyorum, Fındıklıda kızlık zarı dikimi, Fındıklı kızlık zarı yaptırmak istiyorum, Fındıklı kızlık zarı doktorları, Fındıklı kızlık zarı yapan yerler, Fındıklı ekonomik kızlık zarı yapan yerler, Fındıklı kızlık zarı dikimi, Fındıklı kızlık zarı diktirme

Telefon
Instagram