G Noktası Nedir?

Cinsel ilişki sırasında vajinal orgazmı sağlayan g noktası cerrahi olmayan, basit bir enjeksiyon yöntemi ile artık büyütülebilir ve belirgenleştirilebilinir. Bu yöntem ile hasta cinsek ilişkide dahada tatmin olur ve rahat bir şekilde orgazma ulaşır.

G noktasının belirginleşmesi ve cinsel ilişki sırasında duyarlılığın arttırılması amacıyla uygulanılan G noktası büyütme işlemi “G shot” ve “G shot amplification”, “G spot amplification” isimleri ile de bilinmektedir.

G noktası ,1881 yılında Almanya’da doğan Grafenberg’in tıp literatürüne en büyük armağanı ünlü Grafenberg noktası dır. G noktası denen bu bölgeyi Grafenberg bulmuş, ama adını ise kendisi koymamıştır. G noktası adını  1982 yılında Alice Kahn Nadas “The G-Spot and Other Recent Discoveries About Human Sexuality” kitabında koymuştur. G noktası kadının , yani en çabuk(erojen) ve hızlı uyarılan bölgesi olarak kabul edilmektedir. G noktası “g point” olarak da isimlendirilmektedir ve vajinal orgazm için uyarılması gerektiğine inanılır.

Bu bölümde orgasm olma, klitoris ile klitoral orgasm, g noktası ile vajinal (coital) orgasm ve g noktası büyütücü işlemler ile ilgili güncel bilgiler bulunmaktadır.

Kadınlarda orgazmı sağlayan iki önemli organ: Klitoris ve G noktası.
Hem Klitorisin hem de G noktasının, verdiği haz ve orgazm hisleri birbirinden oldukça farklıdır. Klitoris daha çok dış kısımda yer alan ve yüzeyel temas ile orgasmı sağlayan erojen bölgedir.

Klitoris cinsel ilişki sırasında “aynı erkeğin penisi gibi” içi kanla dolarak şişer. Klitoris içeriğindeki sinir yoğunluğundan dolayı oldukça hassastır ve kadınlarda orgazmı sağlayan ana organdır. Klitorisin kanlanımının artışı ile oluşan orgazma “klitoral orgazm” adı verilir.

G Noktası Nerede?

G noktası nerede sorusu günümüzde sık sorulan bir sorudur. Vajinanın ön duvarında girişten sonraki yolun 1/3’lük kısmının sonunda (vajina girişinden yaklaşık 4 cm sonra) kadının prostat bezine ( “Skene bezi) temas etmenin mümkün olduğu saat 12 yönünde bir bölge vardır. İşte bu bölge “G noktası” nın bulunduğu bölgedir. Hassasiyetin ve  cinsel uyarılmanın kaynağı ise vajina ön duvarı değil, bu duvarın hemen arkasında bulunan Skene bezleridir. Cinsel ilişki sırasında bu bölge uyarılırsa skene bezinden bir  protein salgılanır. G noktası (G point) uyarılması ile önceleri idrar yapma isteği belirir ki iyi bir vajinal orgazm için kadınların bir süre buna dayanması gerekir.

G-Up G Noktası Büyütme İşlemi Nasıl Yapılır ?

Yapılan işlem bir enjeksiyon olup, G noktasının bulunduğu kısımda vagen duvarının altına, uygun şekilde ve miktarda dolgu maddesi (hylorinik asit, yağ enjekte edilmesi) koyulmasıdır.

İşlem normal bir jinekolojik muayene gibi kolaydır. Önce lokal anestezi için anestezik sprey veya bazende enjeksiyon şeklinde lokal anestezi kullanılır. Ardından uygun dolgu maddesi enjekte edilir.

Toplam da hasta için ayırması gereken zaman 20 dakika kadardır.

İşlem sadece 5-10 dakika sürmektedir, İşlem sonrası hasta günlük hayatına hemen dönebilir ve aynı gün ilerleyen saatlerde cinsel ilişkide bulunabilir.

Yapılan dolgu maddesi 8-10 ay sonra tamamen yok olur (Yağ dolgusu daha uzun sürede kalabilir) tekrar aynı etki için yeni uygulama yapılması gereklidir.

Yapılan uygulamalar sonrası hastaların % 90 ı beklenen etkiyi gördüklerini ve cinsel hayatlarının renklendiğini söylemektedir.

G noktası ilişki sırasındaki (coital) orgazmı sağlayan ana bölgedir.

G noktası vajina içinde yer aldığından ötürü daha çok vajinal orgazmı sağlayan ana yapıdır. Vajinal orgazma “koital orgazm” (coital orgasm) veya “ilişki sırasında oluşan orgazm”isimleri de verilmektedir.

Bazı bayanlar dışarıdan elle masturbasyon yolu ile veya sürtünerek orgazm olabilmelerine rağmen vajinal (koital) yoldan orgazmı yaşayamamaktan yakınırlar. İlişki sırasında (penis vajina içindeyken) orgazm olamama kişilerde güvensizlik duygusuna, mutsuzluklara, depresyona ve dönem dönem öfke patlamalarına neden olabilir.

Maalesef ülkemizde dahi pek çok bayan partnerine karşı “orgazm taklidi” yaparak durumu kurtarmaya çalışsa da zaman içinde bu durum ciddi sıkıntılara, ilişki problemlerine ve cinsel arzularda azalmalara sebep olabilmektedir. G noktası günümüzde artık büyütülebilmektedir.

Bu G Noktası bende var mı? diyenler, buraya toplanın!
Eğer cinsel ilişki sırasında idrar hissi oluşmaya başlıyorsa, partnerinizin G noktanıza çok yakın yerlerde olduğuna emin olabilirsiniz. Uyarılma devam ettikçe bu idrar hissi, eşi benzeri olmayan bir zevke dönüşür. Eğer hala bu hissi tatmadıysanız, doğru partnerle doğru yerleri keşfedememişsiniz demektir.

G Noktası’nı bulmak için eğitim şart!
Bu konuda tek başınıza değil partnerinizle beraber hareket ederseniz sizin için daha iyi. “Nasıl bulacağız o noktayı?” derseniz de önce partnerizin işaret ve orta parmaklarını kullanmasını isteyin. Vajinanın içerisinde yukarı doğru (göbeğe doğru gibi düşünün) baskı uygulumasını sağlayın.

O noktadan kaçamazsınız çünkü kendini belli eder.

G noktasının en büyük sürprizi de uyarıldığında kendini şişerek belli etmesidir. Ön sevişme, dokunma, öpüşme veya diğer yöntemlerin de etkisiyle uyarılması mümkün. Bu konuda biraz şanslıysanız orgazma yatkınsınız demektir.

Telefon
Instagram