HABİPLER KÜRTAJ FİYATLARI

Kürtaj Nasıl Yapılır?

Ebeveyn adaylarının hamilelikten vazgeçmeye kesin karar vermeleri halinde kürtaj için yazılı onayları gerekmektedir. Ek olarak, bekar anne adayının kürtaj yaptırabilmesi için, sadece kendi imzası ve rızası yeterlidir.

Kürtaj prosedürünün gerçekleştirilebilmesi için yasal sürenin geçilmemesi gerekmektedir. Yasal süreyi aşmayan adaylar, kürtaj randevusu ve tıbbi muayeneden sonra kürtaj prosedürü için hazırlık yapabilir. Ancak, anne adayının yukarıda belirtilmiş olan şartları sağlaması halinde yasal süre aşılmış olsa bile doktor kararı ve onayı ile kürtaj gerçekleştirilebilir.

Gebeliğin mevcut durumu kürtaj işleminden önce tartışılmaktadır. Kürtaj prosedürüne engel teşkil edebilecek bir durum olmaması halinde anne adayına genel veya lokal anestezi uygulanır. Jinekoloji masasında yapılan işlem sırasında kişi herhangi bir ağrı hissetmez ve bu prosedür 15-20 dakika içerisinde tamamlanır.

Büyük şehirlerde kürtaj işlemi genellikle “vakumla kürtaj” yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle, kürtaj prosedürü uygulanmadan önce kişi kürtaj tekniğini öğrenmeli ve muhtemel riskleri doktoruyla konuşmalıdır.

Kürtaj işlemi için vakumla kürtaj yönteminin seçilmesi durumunda kişi jinekolojik masaya yatırılarak anestezi verilir. Rahim ağzını genişleten aletler anne adayının rahminin düzleştirilmesini mümkün kılar. Kürtaj işlemi gerekli işlemlerin tamamlanmasının ardından başlatılır. Karmen enjektörünün rahme ulaştırılmasının ardından negatif basınç vakumu yardımı ile “hamilelik materyali (unsuru)” vajina dışına alınır. Hamilelik bileşeninin (materyalinin) tedavi edilen alanda kalmadığı hekim tarafından teyit edildikten sonra bölge ultrason ile kontrol edilerek işlem tamamlanır.


Aşağıdaki iletişim butonlarından 7/24 bilgi ve randevu alabilirsiniz.

600 ₺’den Başlayan Fiyatlarla

Kesinlikle Bilgi Gizliliğiniz sağlanmaktadır.

Kürtaj fiyatları ücreti ne kadar?

İstanbul kürtaj fiyatları, kürtaj yapan hastane, poliklinik ve tabip odası asgari ücret tarifesine göre değişiklik gösterirse de asıl kürtaj fiyatı belirlenmesi gebeliğin büyüklüğü, tercih edilen anestezi şekli (lokal veya uyutarak anestezi ile), daha önce kürtaj, doğum veya sezaryen olup olmadığı ve müdahaleyi uygulayan doktorun muayenesinin sonucunda bulduğu farklı bulgulara göre değişir.
Bugün için kürtaj fiyatları yukarıda anlatılan başvuran hastanın muayene durumuna bağlı olarak değişmekle birlikte 600-1000 TL civarından başlamaktadır.
Telefon
Instagram