Halkalı Kürtaj Fiyatları

Kürtaj işlemleri, ana rahminin içerisinde oluşmuş ve bireylerin istemediği gebeliğin cerrahi yöntemler kullanılarak bitirilme işlemine verilen addır. Bireylerin istemediği gebelik durumları rastgele bir sebepten dolayı oluşabilecek durumlar içinde yer verilmiştir.

İstanbul Halkalı’da Kürtaj olmak için Aşağıdaki iletişim butonlarından 7/24 bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Uygun Fiyatlarla

Kesinlikle Bilgi Gizliliğiniz sağlanmaktadır.

Halkalı Kürtaj

Kürtaj işlemi diğer deyimleriyle gebelik sonlandırma, bebek aldırma gibi isimlerle halk arasında isimlendirilmektedir. Bu isimlerden hepsi aynı işlem için kullanılmaktadır fakat toplumun belli kesimleri farklı olarak isimlendirmiştir. Bu yazımında gebelik sonlandırma ve bebek aldırma olarak değil, kürtaj ismini kullanacağım.

Kürtaj, kadınlar için kulağa hoş gelmeyen bir işlemdir. İlk defa yaptırmak isteyenlerin en çok merak ettiği noktalar ise nasıl yapıldığı ve kürtajın yasal şartlarıdır. Bu yazımda sizlere kısaca bilgilendirmede bulunacağım.

Kürtaja karar vermeden önce hastanın ilk olarak muayene edilmesi gerekir. Gebelik testlerinin pozitif olmasına itibar edilmemeli, mutlaka ultrason ile gebeliğin varlığı ve rahim içinde olması görülmelidir. Dış gebelik diye adlandırdığımız durumun oluşumu da bu muayene ile kontrol edilmiş olur. Muayene işleminden sonra gebeliğin haftası belirlenir ve yasal mevzuatlara uygunluğu kontrol edilir. Yasal mevzuatlar ile kürtaj işleminin uygulanacağı hastanın yaşı, medeni hali ve gebelik haftası çok net olarak tarif edilmiştir. Hastanın durumu bu mevzuatlara uygun ise kürtaj işlemi için bir engel yoktur.

Kürtaj işlemi vakum ile yapılır. Hastanın acı duymaması için genel anestezi altında vakum ile gebelikle ilgili dokular dışarıya çekilir. Kürtaj yaklaşık 10 dakika kadar sürer ve hasta kürtaj işleminden 15 dakika sonra kendine gelir. Hasta kendi iyi hissetmesinden sonra istediği an evine gidebilir.

% 100 Hasta Memnuniyeti

Kliniğimiz bünyesinde hizmet veren personellerimiz hasta bakım uzmanlarımız ve profesyonel olarak hizmet veren doktorlarımız sektörde uzun yıllardan beridir, hizmet veren kişilerden seçilmiştir.

Hastalarımıza ruhsal anlamda verdiği desteklerden ötürü, hizmet verdiği tüm bölgelerde en fazlaca tercih edilen jinekoloji klinikleri arasında yer almaktadır. Operasyonlarımız uzman jinekolog hekimlerimiz tarafından yapılarak gerekli olan tüm işlemler tertipli olarak yerine getirilmektedir.

Kürtaj Öncesi Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Kürtajdan önce ilk olarak gebeliğin varlığı ve haftası uzman bir doktor tarafından tespit edilmelidir. Gebelik kesinse ve haftası kürtaj olmanıza engel değilse, operasyon için bir takım testler yaptırmanız istenebilir. Bu testler ile anestezi ile ilgili alerji vs, kan sayımı, kan pıhtılaşması gibi operasyona engel teşkil edecek bir rahatsızlığınızın olup olmadığı belirlenir. Bunun yanı sıra eğer evliyseniz eşinizin bu operasyona izin verdiğiyle ilgili imzası istenebilir. Bekarsanız buna gerek yoktur. 18 yaşından küçükler için ise ebeveyn izni gereklidir.

Kürtaj olmak güvenilir bir işlem midir?

Bir kadın doğum uzmanı tarafından hastane şartlarında yapılacak bir kürtaj günümüzde güvenilir ve rutin bir uygulamadır. Ancak ehil olmayan kişiler tarafından steril olmayan ortamlarda yapılacak her türlü müdahalenin bir çok riski bulunmaktadır. Yasal olmayan yollarla yapılacak bu işlem hem çok riskli (enfeksiyon riski, operasyon sonrası takip olmaması) hem de çok maliyetli olabilmektedir. Bu işlem rutin bir uygulama da olsa nadiren bazı komplikasyonlar görülebilmektedir. Bu nedenle yoğun kanama, rahmin ve tüplerin iltihaplanması, rahim ve rahim ağzının hasar görmesi görülebilir.

Kürtaj fiyatları ücreti ne kadar?

İstanbul kürtaj fiyatları, kürtaj yapan hastane, poliklinik ve tabip odası asgari ücret tarifesine göre değişiklik gösterirse de asıl kürtaj fiyatı belirlenmesi gebeliğin büyüklüğü, tercih edilen anestezi şekli (lokal veya uyutarak anestezi ile), daha önce kürtaj, doğum veya sezaryen olup olmadığı ve müdahaleyi uygulayan doktorun muayenesinin sonucunda bulduğu farklı bulgulara göre değişir.
Telefon
Instagram