HASTANEDE KIZLIK ZARI DİKİMİ ÜCRETLERİ

Kızlık zarı dikimi fiyatı 2022 yılı için 16×× – 30×× TL arasındadır. Bu ücret klinikten kliniğe değişmekle beraber genellikle benzer ücret aralığındadır. Fiyat aralığı olmasının sebebi tüm hastaların tıbbi durumunun farklı olması ve geçici dikim ücretiyle kalıcı dikim ücretinin farklı olmasıdır.
”Kalıcı dikim , geçici dikimden daha yüksek fiyatlıdır.”

Hastanelerde İşlem gizliliği biraz sorun olabilir. Kliniğimizde işlemler tamamen gizlidir. Ve kayıt altına alınmaz.  Bilgi ve randevu için arkadaşlarımızla danışma hattından ulaşım sağlayabilirsiniz. İşlem ve muayene hakkında sağlıklı bilgi alabilirsiniz.

Kızlık zarı VE MUAYENESİ İLE ilgili kafanıza takılan soruların cevabı için gönül rahatlığı ile bizi arayabilirsiniz. İstanbul KIZLIK ZARI fiyatları 2022 için bizi arayabilirsiniz.


BİLGİ GİZLİLİĞİ – EN MODERN TEKNOLOJİKALICI / GEÇİCİ / LAZERLE KIZLIK ZARI DİKİMİEN MERKEZİ LOKASYON MECİDİYEKÖY VE BEYLİKDÜZÜ KLİNİKLERİMİZ – KOLAY ULAŞIMUYGUN FİYAT


Aşağıdaki iletişim butonlarından 7/24 bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Kesinlikle Bilgi Gizliliğiniz sağlanmaktadır.


Başka şahıslara kişisel bilgileriniz, hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmez.

GİZLİLİK BİLDİRİMİ

Şişli’deki  kliniğimize başvurma sebebiniz  muayene içeriği ve kişisel bilgileriniz yasal haklarınız kapsamında (T.C. Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği R.G. 01.08.1998, 23420) tamamen gizli tutulacaktır.

Kızlık Zarı Nedir?

Kızlık zarı veya himen , kadınlarda dış genital organ girişinde 2-3 cm kadar içeride,  2-3 mm inceliğinde zarımsı bir doku kıvrımına verilen addır. Çeşitli şekilleri olan bu doku  vajına girişinde ve hilal şeklindedir ve kılcal damarlarla çevrilidir.

Kızlık Zarının Bir Fonksiyonu Var Mı

Kızlık zarının Anatomik olarak bilinen  işlevi Yoktur. İlk İlişkide anatomik yapıya göre esneyip genişler veya  kanar. Bu nedenle Toplumlarda zar  kadının bekâreti ilişkilendirilir. Kızlık zarının kanamaması  bekaretin bozulduğunun kanıtıdır.

Kızlık Zarı Ne Zaman Yırtılır?

Kızlık zarı cinsel birleşme , mastürbasyon , travma ile yırtılabilir. Yırtılma esnasında biraz kanama  beklenir ancak her zaman kanama olmayabilir. Kanamayan kızlık zarı için esnek zar diyebiliriz. Esnek olan kızlık zarı çoğu zaman kanamaz.  Bu durum eşler arasında huzursuzluk ve gerginlik sebebi olabilir. Kızlık Zarının yapısı hakkında sağlıklı bilgi almak icin doktor muayenesine gidebilir ve durum hakkında sağlıklı bilgi alabilirsiniz.

Kızlık Zarı Tamir Edilirmi?

Evet, Edilebilir ama   Kızlık zarını  geri getirmez sadece kanama  için bir doku birleştirme  yapılabilir. Kızlık zarı bozulma türüne göre geçici veya kalıcı tamiri mümkündür. Hem kalıcı hem de geçici kızlık zarı tamiri ile ilk ilişki sonrası kanama elde edilir.
Kalıcı Kızlık Zarı Tamiri (Flep Yöntemi) :

Vajina Duvarından Alınan Dokularla Yeni Bir Kızlık Zarı Oluşturulur.

Geçici Kızlık Zarı Tamiri

Evlenmeden veya  ilişkiden 2-3 gün önce eski kızlık zarına dikiş sütûr atılarak yapılır. Her iki yöntem de de lokal aneztezi uygulanır ve 15-20 dakika sürer . Riski olmayan operasyonlardır.

Garantili Bir Kızlık Zarı Dikimi İçin Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Usulune  yöntemine uygun ve steril çalışılmışsa, tercübeli bir hekimce  başarılı bir teknikle yapılmışsa , kaliteli dikişler kullanılmışsa, ilişkide kanama olur .  Enfeksiyon olmuşsa , tecrübesiz hekim tarafından sağlam metod ile  yapılmamışsa ve perasyondan sonraki günlerde zorlama olmuşsa nadiren kanama olmayabilir. Bu açıdan işlem sonrası direktif lere riayet edilmesi mühimdir .

Kalıcı kızlık zarı onarımı sonrası şikayetler

Operasyondan sonra birkaç gün, bazen bir hafta sürebilen lekelenme şeklinde hafif kanama tamamen normaldir. İlk gün hafif ağrınız varsa basit ağrı kesici ilaçlar kullanılabilir. Gerekli durumlarda hekim tarafından ilaç içeren antibiyotikler reçete edilebilir.

Ameliyat başarısında cinsel ilişki sayısı önemli midir?

Hayır. Kızlık zarı onarımında önceki cinsel ilişki sayısı ve süresi önemli değildir. Daha önce kürtaj veya düşük yapmış hastalara bile yapılabilir.

Kızlık Zarını Kim Diker?

Kızlık zarı onarımı  konusunda uzman Kadın Doğum Uzmanları Yapar. Bazen plastik cerrah da onarim yapabilir.  Ama en deneyimli olanlar jinekolog lar dır.

Dikilen Bir Kızlık Zarının Dikildiği Anlaşılır Mı?

Kesinlikle Hayır ,sadece kadın doğum uzmanları veya adli tıp uzmanları bunu anlayabilir. Uzmanları veya adli tıp uzmanları anlayabilir.

Kızlık Zarı Dikimi Acır Mı?

Hayır, acımaz, hasta uyutularak veya genital bölge lokal olarak uyuşturularak yapılır.

Ne Kadar Sürer? Nasıl Bir Ameliyattır?

10 İle 30 Dakika arasında sürer ,operasyondan sonra günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Hiç kimse sizin böyle bir operasyon geçirdiğinizi Anlayamaz.

Kızlık Zarı İlişkiden Ne Kadar Zaman Önce Dikilmelidir?

Bu  durum  Zarın türüne ve yapılacak ameliyata bağlıdır.

Kızlık zarı bozulmadan gebelik oluşabilir mi?

Evet. Gebelik için kızlık zarının bozulması şart değildir. Esnek  bir zar tam bir cinsel ilişkide bozulmamış olmasına rağmen gebelik oluşabilir.

Bekaret raporu kimler tarafından verilir?

Bekaret raporu  adli vakalarda kişiler veya çiftler tarafından istenmektedir. Bekaret raporu, kişinin kendi rızası ve yazılı izni olmak kaydı ile devlet hastaneleri veya adli tıp kurumları tarafından verilir. 18 yaşından küçüklerde  rapor için anne ve baba rızasının alınması şarttır.

Sürtünme Yolu İle Kızlık Zarı Bozulur mu?

Kızlık zarı sürtünme yolu ile bozulmaz. Ancak kanama olursa o zaman kızlık zarı muayenesi yapılması gerekir.

Kızlık Zarı Dikiminin Riskleri Var mı?

Kızlık zarı dikiminin  riski yoktur. Ancak nadiren her cerrahi operasyon gibi kanama, ödem, enfeksiyon vs.  olabilir.

Birkaç Kez Kızlık Zarı Dikimi olur mu? 

Evet. Defalarca kızlık zarı dikimi işlemi yaptırabilirsiniz.

Kızlık zarı estetiği ameliyatından sonra neler beklenir: 

• Himenoplasti ameliyatınızdan sonra tamamen iyileşmeniz yaklaşık altı hafta sürer.

• İkna edici bir ameliyat kanıtı olmayacak ve doğal bir kızlık zarı ile yeniden yapılandırılmış bir kızlık zarını ayırt etmek zor olacaktır.

• Altı hafta sonra, onarım süreci tamamlanacak ve bakire, ilk kez seks ile ilgili tüm hisleri deneyimleyebileceksiniz.

• Ameliyattan sonra en az 4 hafta sigara ve alkol kullanamazsınız. 

• Her türlü enfeksiyonu önlemek için. Bölgeyi her türlü kirden temiz tutun ve reçete edilen tüm ilaçları alın.

• Tampon kullanılmamalıdır; bunun yerine hijyen pedleri kullanın. Ameliyattan üç gün sonra banyo yapılabilir ve şişlik ve ağrıyı azaltmak için sıcak kompresler ve buz paketleri önerilir.

• Enfeksiyon gibi zorluklar olmadığı sürece himenoplasti ameliyatı sonrası iyileşme süresi yaklaşık 6-8 haftadır.

Telefon
Instagram