İstanbulda Kızlık Zarı Dikimi

Merhabalar !

Değerli hastalarımız  için hymenoplasti ile ilgili ayrıntılı bilgiler vermek ve son zamanlarda ciddi tartışma ve eleştiri konusu hâline gelen kızlık zarı onarımı  hakkinda genel bir değerlendirme yapmak  istiyorum. İstanbul Kızlık Zarı Dikimi Öncelikle  kızlık zarı onarımı işleminin malesef toplumsal sosyal ve kültürel sebeplerle yapılmak zorunda kalındiginin  bilinmesi gerekiyor.

Hicbir kadin bu  işlemi yapmak zorunda olmak istemezdi  diye kanaat getiriyorum. Ama yaşamdaki bazı gelenekselleşmiş anlayışlar nedeniyle buna bir çok kadin ihtiyaç duymaktadir.

Bize düşen de bu ihtiyaç doğrultusunda profesyonel  uygulamalar ve müdahalelerle bu sorunun çözümünü hastalarimiza sunmaktir.  Bu noktada ihtiyaçlar doğrultusunda  kalıcı  ve gecici olmak üzere 2 türlü  kızlık zarı  dikimi işlemi  yapılmaktadır.  Klinigimizde istanbul da kızlık  zarı onarımı yapmak isteyen hastalarımıza yönelik  bilgi gizliliği ilkesini gozetttgimizi  belirtmek ıstiyorum.  Bu yasal ve insani bir haktır.  Yapilan işlemin gizli oluşu içeriği  gereği haktir.

Zaten bu konuda yaşanan mağduriyet ve yük ve piskolojik  durumlar yeterince kişiye ağırlık vermektedir. Bizler hu konuda  gereken sorumluluğu almakta ve buna uygun davranmaktayız. Dr. Nuh Gümüştekin  ve ekibi ile himenoplasti  işlemi icin lokal veya genel anestezi seçimini  hastamızla beraber  yapiyoruz.

Ancak bizim önerimiz  hastanın tamamen uyuması yönünde.  Uygulama  esnasında hastanın uyumasınin  ve sürece  taniklik  etmemesinin  daha sağlıklı ve doğru olduğunu  düşünüyorum.  Konumuza geri dönersek  kalıcı veya  geçici olarak 2 türlü yapılmaktadır kızlık  dikimi.  Ve iki çeşit anestezi  uygulanabilmektedir.  Her kadında  kizlik  zari farklıdır.  Kızlık  zarının  çeşitleri vardir.  Kalın,  esnek , ince , bölmeli vs şeklinde değişik himen yapıları vardır. Bazı  kadınlarda  kızlık  zarı bulunmayabilir veya esnek olduğu icin bozulmayabilir. Bu gibi durumlarda kimi kadın  toplumsal cinsel olarak büyük  baskı altına girmekte  ve zor durumda kalmaktadır.  Her kızlık  zarı kanamayabilir.

Çok kan gelmesi veya az gelmesi gibi bir belirgin durum yoktur. Kan gelmesi ve miktarı  kisiden kisiye değişir. Burda bir ölçüt yoktur.  Kalıcı  kızlık zarı dikimi işlemini  kliniğimizde  20 dakika icinde  hastamızı  uyutarak yapiyoruz.  Hasta himenoplastiye  gelmeden evvel 4 saat öncesinde  yemek yememeli  ve su  icmemelidir.  Anestezi ile uyuyacagi için hastanın  bu kurala riayet ederek gelmesi gerekir.  Çift kat flep dedigimiz  yöntemi uyguluyoruz kalıcı kızlık  dikiminde.  Peki nedir  flep yöntemi  bunu aciklayalim biraz ;

Flep yöntemi  ile kızlık zarı onarımı en kalıcı ve güvenilir yöntemdir. Kalıcı kızlık dikimi flep ile yapılır.  Dogrusu budur. Ben dr Nuh Gümüştekin  bu işlemi yaparken aynı zamanda hastanın talebinden bağımsız  vajen girisini6de daraltarak  yapmayı tercih ediyorum.  Kanamayı garantiye almak için  doğru bir yaklasim olduğu kanısındayım.  Yani flep ile daraltma kombini  daha guvenilir bir yaklasim olacaktir.

Flep yöntemi ile Kızlık zarı tamiri’nde  vajina girişinden kaldırılan iki damarlı flep yani doku parçası ile kızlık zarı himen dokusu  yeniden yapılmakta ve onarilmaktadir.  Damarlı  dokular dikilince  kanama garantiye alinmiş olacaktır.

Ancak bu flep ile Kızlık dikimi operasyonu  özel bir islemdir. Ve başarılı olması için tecrübeli olmak  gerekir. Bu konuda doktorunuz olarak en iyisini yapmaya ve bu sorunla gelen hastamıza  en sağlıklı çözümü  yaratmaya calismaktayim.

Flep yöntemini uygulamak için kızlık zarının ne zaman yırtıldığınin önemi  yoktur.  Suresi ne olursa olsun , perfore olmuş yani yırtılmış zar ne zaman istenirse o zaman onarilabilir.  Hatta defalarca kızlık  zarı dikimi tekrar yapılabilir.

Ayrıca daha önceki ilişki sayısı ve süresinin de önemi yoktur.

Kizlik zarı oluşumu damarlı dokulardan oluştuğu için neredeyse orijinal kızlık zarı gibi kanama olasılığı yüksektir.

Zaten amaç kanamanın sağlanmasıdır. Bu sayede kişi büyük bir sorunu bertaraf etmekte ve psikolojik olarak büyük bir rahatlama yaşamaktadir. Ikili ilişki zedelenmez ve kişiler arası evlilik iliskisi daha güçlü kurulmaktadır.

Bu amaca yönelik olarak hizmet verirken kızlık zarı fiyatı , hymenoplasti ücreti hakkında da bazı detaylara açıklık getirmek istiyorum. Çoğu hekim kendi operasyonu icin kendine ait bir ücret talep etmektedir. Bunun belirli bir ölçütü miktarı yoktur. Ancak kızlık dikimi fiyatı , istanbul da çok da yuksek meblâğlarda yapilmamaktadir. Çünkü bu işlemi yapan hastane, doktor, klinik cok sayıdadır. Ancak bir genital estetik hekimi ve üro jinekolog olarak Dr Nuh Gümüştekin in deneyim ve başarısını gözönünde bulundurursak doğru tercih isin ehli olan hekime danismaktir. Bu operasyonun başarısız olması ve istenilen sonucu verememesi kişiyi oldukça zor bir duruma düşürecektir. Bu sorumluluktan hareketle hassas sağlam ve sonuca yuzde yüz odaklanma anlayışı ile çalışmaktayız. Ekibimizde kadın çalışma arkadaşlarımız asistanlarımız ve ekibimiz koordineli bir çalışma yürütmektedir. Hem gizlilik hem işlem garantisi hem sonrasinda rehberlik ve danışmanlık sürecini sağlıklı yürüttüğümüz iddiasindayiz. Himenoplasti kızlık zarı onarımı ile ilgili baska açıklayıcı makalelerde buluşmak üzere. Saglik ve esenlikle kalmanızı diliyorum

Jin. Op. Dr. Nuh Gümüştekin ve Ekibi

Kliniğimizde kızlık zarı muayenesi için hemen randevu alabilirsiniz.

 

Telefon
Instagram