İstanbul Kürtaj | Gizli Kürtaj Doktoru | Fiyatları

Özel İstanbul Kürtaj Polikliniği

İstenmeyen Gebelik Sonlandırmak istanbul kürtaj fiyatları istanbul kürtaj yapan hastaneler

Herhangi bir kişisel bilgi ya da detay vermeden randevu alabilirsiniz. Kürtaj işlemleri için tüm bilgileriniz gizli tutulmaktadır.

İstanbul Kürtaj Yapan Yerler ve Nedir?

Kürtaj, cinsel birleşme sonrasında döllenen yumurtaların sonucunda ortaya çıkan hamilelik durumunun sonlandırılması işlemidir. Tıp dilinde küretaj, halk arasında da kürtaj ya da çocuk aldırma olarak bilinen bu sürecin yasal süreler içerisinde yaptırılması gerekmektedir. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bilgilerinizin gizliliği esas alınarak, herhangi bir bilgi vermeden İstanbul’da bulunan kliniğimizden kürtaj ve kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kliniğimizi İstanbul’da Kürtaj işlemleri için ziyaret edebilir ve randevu alabilirsiniz.

Kürtaj Nedir ?

Kürtaj veya daha doğru tabiriyle “küretaj”, genel anlamda rahim içinde istenmeyen bir gebeliğin tahliyesi anlamına gelmektedir.

Tıbbi literatürde gebelik terminasyonu, gebelik sonlandırılması veya dilatasyon-küretaj olarak da geçer.

Halk arasında küretaj (kürtaj); kurtaj, kürtaş, kurtaş gibi isimlerle de telaffuz edilmektedir.

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var: “Kürtaj hiçbir zaman bir aile planlaması yöntemi değildir”.

istanbul kürtaj klinikleri İstenmeyen gebelikleri önleyebilmek için öncelikle modern aile planlaması yöntemleri etkin bir şekilde uygulanmalı ve her şeye rağmen istenmeyen bir gebelik ortaya çıkmışsa kürtaja başvurulmalıdır.

Gebelik kürtajı fiyatları nasıl belirlenir?

İstanbul Gebelik kürtajı fiyatları üzerinde belirleyici olan çok sayıda etken bulunur. Hastane seçimi, doktorun uzmanlığı, gebelik haftası, kürtaj için kullanılacak olan aletler, yapılacak olan tahliller gibi etkenler gebelik kürtajı fiyatlarını etkiler.

Kürtaj Anlatımlı Video

Kürtaj Ne Kadar Sürer?

Normal şartlarda, 5 ile 7 hafta arasındaki gebelikler için uygulanan kürtaj, 10 dakika sürmektedir. 10 haftaya kadar olan gebeliklerde ise bu süre 15 dakikaya kadar uzayabilir. 10 haftanın üzerinde olan ve zorunlu olarak sonlandırılması gereken gebelikler için uygulanan kürtaj işlemi ise hastanın durumuna bağlı olarak yarım saat sürebilir.

İstenmeyen Gebelik Sonlandırmak mı İstiyorsunuz?

Profesyonel olarak kadın sağlığı ve doğum hizmeti vermekteyiz. Kliniğimiz sadece kadın sağlığı üzerine kurulmuş olup Kadın Hastalıkları ve Doğum branşında birçok ameliyata imza atarak başarılı şekilde birçok müdahale gerçekleştirmiştir. Bunun yanı sıra istenmeyen gebelik yani halk arasında bilinen adıyla “kürtaj”, hizmeti de vermekteyiz.

  • WhatsApp hattımızdan bizlere 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz.
  • Alanında uzman kişilerden bilgi alın
  • Kişisel bilgileriniz tamamen bize emanet. Bilgileriniz gizli kalır kimse ile paylaşılmaz.
  • İstanbul’da en uygun fiyatlarla hizmetinizdeyiz.

Türkiye’de kürtaj yaptırmak yasal mıdır?

Türkiye’de kürtaj yaptırmak 10 haftaya kadar olan gebelikte, eşinin rızası olmadan anneye kürtaj hakkı verilse de, birçok özel hastane ve klinik bu konuda katı davranmaktadır. Kürtaj konusuyla ilgili hastaneler kendi kurallarını getirmiş ve devlet hastanelerinde kürtaj tam olarak yasaklanmıştır. Özel hastanelerde ise 10 haftalık gebeliklerde eşin rızası ile kürtaj yapımı yasal kılınmıştır.

istanbul kürtaj yapan yerler kürtaj yapacak yer arayan arkadaşlar yoğun talep alan merkezimizi rahatlıkla arayabilirler. Kliniğimizde 18 yaşını doldurmuş her kadın birey, yasal süreyi doldurmadığı sürece gebelik sonlandırma yapabilir. Bu konuda R.G. 01. 08.1998 TARİHLİ 23420 SAYILI Kanun maddesi uyarınca bilgileriniz kesinlikle hiçbir kurum veya kuruluşla ve kişi ile paylaşılmaz. Bu konuda gönül ferahlığı ile bizlere başvurabilirsiniz. Uzman asistan arkadaşlarımız doktorunuza ulaşmanız için size her türlü bilgilendirme için bir telefon kadar yakın olacaklardır. Gizlilik güvenlik ve hijyen bizim en temel ilkemizdir. Kürtaj fiyatı almak isteyen arkadaşlar fiyat bilgisi için WhatsApp üzerinden de bize ulaşabilirler. Kürtaj riskli bir işlem değildir yeter ki doğru doktor tarafından yapılsın.

istanbul kürtaj yapan hastaneler Merdiven altı kürtaj kliniklerinden uzak durmanız sağlığınız için önemlidir, lütfen bu hususu göz ardı etmeyin. Kürtaj işlemi sonrasında hafif ağrı sızı olabilir, kanama ise nadiren görülür. Çünkü vakum yöntemi kullanılır. Bu yöntem en güvenli bebek aldırma tekniğidir. Anestezi altında 5 dk içinde sonlandırılır. Hasta günlük yaşamına aynı şekilde rahatlıkla devam edebilir. Korkulacak bir işlem değildir. Yeter ki gebelik haftası 10 haftanın üzerinde olmasın. Yasalarımız bebek aldırma işlemini sınırlandırmıştır. Kadın sağlığı açısından çok önemli bir ayrıntıdır. 18 yaşını aşan her kadın kendi inisiyatifi ile kürtaj yapabilir. Evli ise eşinin rızasını almak zorundadır. Sizleri ayrıntılı bilgilendirmek için 7/ 24 bize WhatsApp veya arama yoluyla ulaşabilirsiniz. Kafanızı kurcalayan tüm sorunlarınız için aramanızı bekliyoruz.

Kürtaj Sonrası

Kürtaj operasyonundan sonra doktorunuz başka şekilde önermediyse evinize veya işinize gidebilirsiniz.

Yine doktorunuzun kararına bağlı olarak ile yeme içmede de kısıtlama yoktur. Kürtaj operasyonu öncesinden uzun süre açlığınız olduğu için şekerli gıdalar tüketmeniz önerilir. Verilen anestezi türüne göre altı veya sekiz saat araç ve makine kullanılması önerilmez. Operasyon sonrasında doktorunuzun reçete edeceği antibiyotiği saatlerine uyarak kullanmalısınız. Ekstra ilaç reçete etmeden operasyon sonrasında iğne ile de antibiyotik uygulanmış olabilir. Bu durumda doktorunuz sizi yönlendirecektir. Kürtaj operasyonundan sonra beş veya yedi gün kanama olması beklenir.

Uzun süren kanamanız için doktorunuza görünmelisiniz. Kürtaj sonrasında kanama devam ettiği sürece havuza denize girilmesi, cinsel ilişkiye girilmesi enfeksiyon oluşturabileceği için sakıncalıdır. Doktorunuz tarafından aksi belirtilmediği sürece bir hafta sonrasında kontrol muayenesi yapılmalıdır.

İstanbul Kürtaj ile ilgili bilgi almak ister misiniz ?

+90 532 054 46 23

istanbul kürtaj yapan hastaneler

istanbul kürtaj yapan yerler

istanbul kürtaj klinikleri

istanbul kürtaj fiyatları

Op.Dr. Nuh GÜMÜŞTEKİN
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Telefon
Instagram