PUBİS ESTETİĞİ
VENÜS TEPESİ ESTETİĞİ
MONSPLASTİ
MONS PUBİS ESTETİĞİ ISTANBUL

Venüs tepesi Latince ismi mons pubis aslında ismi olan olan klitoris vajina üst tarafında kalan yada göbek altında kalan yağlı bölge ye pubis ismi verilmektedir. Bu estetiğe de pubis estetiği, mont pubis estetiği yada venüs tepesi estetiği olarak isimlendirilmektedir .
Pubis bölgesi bazı kadınlarda normalden daha hacimli ve kabarık olabilir. Bu durum kadınların bikini, iç çamaşırı giydiğinde ve tayt ve kısa üstler tercih ettiğinde daha belirgin olmasına neden olur. Bu belirginlik çoğu kadın için son derece rahatsız edici olur ve estetik kaygılara sebebiyet verir.

Pubis Bölgesi Neden Yağlanır?

Pubis bölgesi şişliği farklı nedenlerle oluşabilir. Pubis bölgesi ya da pubis tepesi dediğimiz alan yapısal olarak daha kalın olabilir. Bunun yanı sıra kilo alımına bağlı olarak da pubis bölgesi yağlanabilir. Kısacası kilo alımına bağlı olarak da pubis tepesi daha belirgin bir hale gelebilir. Kilo alımı gibi kilo verme de pubis bölgesi estetiğini bozabilir.

Mons pubis sarkmasının diğer sebepleri:

• Sezeryan operasyonu sonrası dikişler iyileşirken içe doğru çekilebilir ve çevresindeki dokular aşağı doğru sarkık görünebilir.

• Östrojen hormonu mons pubis bölgesinde fazla yağ depolanmasına sebep olabilir.

• Genetik olarak bazı kişiler mons pubis çevresinde daha fazla yağ depolamaya müsait yapıda olabilirler.
Ameliyattan sonra yapılması gerekenler

Mons pubis ameliyatı sonrasında ortalama 1 ay süreyle bölgede oluşan ödem geçmez. Fakat bu süre sizi korkutmasın. Ortalama 1 hafta süre ile de cinsel pehriz uygulanır. Bu süre sonrasında hasta normal hayatına dönebilir. kişi iş hayatına 2-3 gün süre sonra döner. Ameliyat sonrasında belirli bir süre sonra kontrole gelinmesi gereklidir.

Telefon
Instagram