JİNEKOLOG KÜRTAJ İSTANBUL

Ülkemizde 24 Mayıs 1983’te yürürlüğe giren Aile Planlaması Kanununa göre istenmeyen gebelikler son adete göre 10. gebelik haftasına kadar isteğe bağlı olarak sonlandırılabilmektedir.

İstanbul’da Kürtaj işlemini jinekolog yani kadın doğum doktoru yapar. İstanbul un en güvenilir kliniklerinden birisi olarak size hizmet veriyoruz. Güvenli hijyenik ve ruhsatlı kliniğimizde sizleri ağırlıyoruz. Deneyimli ekipman ve kadromuz ile tanışmak için bize ulaşabilirsiniz.  İstanbul’ da günde yüzlerce kürtaj işlemi yapılıyor. Ama merdiven altı işlem yapan çok klinik ve merkez var.  Bu tarz yerlerden uzak durun. Sağlığınızı riske atmayın.
Kürtaj genel anestezi ya da lokal anestezi ile yapılabilmektedir. Lokal anestezi ile yapılan işlemlerde hasta acı duyabilir. Biz bu yüzden genel anestezi ile yapılması düşüncesindeyiz.


Aşağıdaki iletişim butonlarından 7/24 bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Kesinlikle Bilgi Gizliliğiniz sağlanmaktadır.


Kürtaj işlemi öncesi mutlaka gebeliğin ultrasonla rahim içinde olduğu tespit edilmelidir.

Diğer önemli durum da eğer gebe kadın genel anesteziye benzer sedasyon ile kürtaj olacaksa işleme muhakkak bir anestezi uzmanının eşlik etmesi ve kadının işlemden önce 4-6 saat bir şey yiyip içmemesidir.

Kürtaj işlemi sonrası genelde antibiyotik ve ağrı kesici reçete edilir. Antibiyotik 5 ile 7 gün kullanılmalı, ağrı kesici özellikle ilk gün 12 saat arayla alınmalı, sonraki dönemde hastanın ağrısı olunca kullanılmalıdır.

Kürtaj işlemi sonrasında bir hafta sonra ultrasonla kontrol yapılmalıdır. Rahim içinde parça kalması, kürtaj işlemi ultrasonografi eşliğinde yapıldığı takdirde nadir bir durumdur. Ancak yine de her ihtimal göz önüne alınmalı ve kontrolünü hastalar ihmal etmemelidir.

• Kürtaj bir aile planlaması yöntemi değildir.

• Kürtaj öncesi gebelik haftasının, rahim içi yerleşiminin ve hastanın tıbbi öyküsünün iyi belirlenmesi gerekir.

• Kürtaj işleminin yapılması sırasında sterilizasyona dikkat edilmesi çok önemlidir.

7/24 bilgi ve randevu
Defne Hnm. DR ASİSTANI

Lütfen merkezimizle iletişime geçin ve tedaviniz de dahil olmak üzere tüm bilgileriniz yasal haklarınız kapsamında tamamen gizlidir (RG 01.08.1998.23420). Üçüncü şahıslara hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi vermeniz mümkün değildir.

Muayenehaneye başvuru nedeniniz ve size ait kaydedilen tüm bilgiler sizin yasal haklarınız kapsamında (TC Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği RG 01.08.1998 ,23420) tümüyle gizli tutulacaktır. Başka şahıslara hastalığınız, tedaviniz ve şikayetiniz hakkında bilgi verilmesi mümkün değildir.
18 yaşın altındaki kızlarda mutlaka velisinin ve aileden birinin olması gerekir. 18 yaşının üstündekilerde muayene için ‘ ben muayene olmak istiyorum’ demesinin dışında birşeye ihtiyaç duyulmaz. Kızlık zarı muayenesi için gelen hastaların bilgileri kesinlikle gizli tutulmakta ve resmi kurumlar da dahil herhangi bir kişi ya da kurumla paylaşılmamaktadır.

Telefon
Instagram