Kızlık Zarı Nedir ?

Kızlık zarı yani Latince adı ile Hymen, Yunan ve Roma mitolojilerinde Dionysus ve Afrodit’in oğlu olan “evlilik ve düğün tanrısı” dır. Gerdek gecesi bu Tanrı’ya adandığından kızlık zarı da aynı isimle anılmaktadır. Bu tanrının özelliği, kanatlı olması ve elinde bir meşale taşımasıdır.

Kızlık Zarı Muayenesi

Bir kişinin bakire olup olmadığı kızlık zarının muayenesi ile anlaşılır. Bu muayeneyi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olan hekim yapar. Kızlık zarı muayenesi oldukça basit bir muayenedir ve oldukça kısa sürer. Kızlık zarı muayenesinde herhangi bir alet kullanılmaz ve bu muayene ile kızlık zarına herhangi bir zarar gelmesi mümkün değildir.

Kliniğimizde kızlık zarı muayenesi için bizi arayarak hemen randevu alabilirsiniz.

Kızlık zarı muayenesi jinekolojik masada her iki bacak açık iken kadın doğum uzmanı tarafından yapılan basit bir muayene tekniğidir. Küçük dudaklar bir miktar dışarı doğru çekilerek ve bazen de hasta ıkındırılarak vajinayı çevreleyen kızlık zarı halkası ortaya çıkartılır ve zarın sağlam olup olmadığı veya zedelenme olup olmadığı hakkında net bir bilgi elde edilir.

Kızlık Zarı Dikimi

Hymen yani kızlık zarı lokal anestezi altında tamir edilebilir veya kızlık zarı dikimi (Himenoplasti) operasyonu uygulanabilir. Kısa süreli tabir edilen dikişlerle yapılan ve birkaç gün içinde cinsel ilişkide kanamaya sebep olacak uygulamalar ciddi sıkıntılar doğurabilir.

İlişki gecikirse dikişler açılır ve tamir veya dikim yetersiz kalacağı için bekaret işareti olan kanama cinsel ilişki sırasında oluşmayabilir.

Kızlık zarı yani hymen pek çok toplumda kadında saflığı ve bekareti temsil ettiği için büyük önem taşımaktadır. Çoğunlukla kapalı toplumlarda evlenme öncesi cinsel ilişki tabu olduğu için bekaret büyük önem taşımaktadır.

Hymen yani kızlık zarı dikimi lokal anestezi altında tamir edilebilir. Kısa süreli tabir edilen dikişlerle yapılan ve birkaç gün içinde cinsel ilişkide kanamaya sebep olacak uygulamalar ciddi sıkıntılar doğurabilir. İlişki gecikirse dikişler açılır ve kızlık zarı dikimi yetersiz kalacağı için bekaret işareti olan kanama cinsel ilişki sırasında oluşmayabilir.

Kızlık zarı dikiminde en sık kullanılanlar kalıcı yöntem de denilen fleb yöntemi ve basit olarak uc uca dikerek yapılan birleştirme tekniğidir.

Bu yöntemle yapılan (Fleb Tekniği) kızlık zarı dikiminde etraftaki dokulardan alınan mukoza parçası ile yırtılan bölgede yeni bir kızlık zarı meydana getirilmektedir. İşlem sonrası ne zaman ilişkiye girilirse girilsin kanama meydana gelecektir. Bu tip dikimde kaç kez cinsel ilişkiye girildiği veya kızlık zarının ne zaman yırtıldığı önemli değildir.

Kliniğimizde kızlık zarı dikimi ameliyatlarında talep esastır, sağlık sorunu kabul edilmediği için ister kalıcı ister ilişki öncesi kızlık zarının dikimi kişini o anki isteğine göre yapılır.

Kliniğimizde kızlık zarı muayenesi için bizi arayarak hemen randevu alabilirsiniz.

 
Karacaahmet kızlık zarı fiyatları, Karacaahmet kızlık zarı yapan yerler, Karacaahmet kızlık zarı, Karacaahmet kızlık zarı yapan doktorlar, Karacaahmet kızlık zarı yerleri, Karacaahmet kızlık zarı fiyatları, Karacaahmet kızlık zarı yapan yerler 2018, Karacaahmet kızlık zarı fiyatları 2018, Karacaahmet kızlık zarı yapan doktorlar 2018, Karacaahmet kızlık zarı yapan hastaneler, Karacaahmet kızlık zarı yapan hastaneler, Karacaahmet kızlık zarı diktirmek istiyorum, Karacaahmet kızlık zarı, 2018 kızlık zarı fiyatları, 2019 kızlık zarı fiyatları, 2018 kızlık zarı ücretleri, 2019 kızlık zarı ücretleri, Karacaahmet kızlık zarı yapan yerler, Karacaahmet kızlık zarı tavsiye, Karacaahmet ekonomik kızlık zarı diken yerler, Karacaahmet kızlık zarı yaptırmak, Karacaahmet kızlık zarı yapan yerler ve fiyatları, Karacaahmet ucuz kızlık zarı, Karacaahmet ucuz kızlık zarı yapan yerler, Karacaahmet kızlık zarı yapan poliklinikler, Karacaahmet kızlık zarı ücretleri, Karacaahmet kızlık zarı forum, Karacaahmet jinekolog kızlık zarı, Karacaahmet kızlık zarı 2018, Karacaahmet kızlık zarı 2019, Karacaahmet özel kızlık zarı, Karacaahmet jinekolog kızlık zarı fiyatları, Karacaahmet kızlık zarı klinikleri, Karacaahmet kızlık zarı yaptırmak istiyorum, Karacaahmet kızlık zarı yaptırmak, Karacaahmet kızlık zarı yapan bayan doktorlar, Karacaahmet kızlık zarı ne kadar, Karacaahmet kızlık zarı fiyatı kadar, Karacaahmet kızlık zarı nerede yapılır, Karacaahmet kızlık zarı nasıl yapılır, Karacaahmet kızlık zarı nerede yaptırabilirim, Karacaahmet kızlık zarı nasıl yaptırabilirim, Karacaahmet kızlık zarı muayenehane, Karacaahmet kızlık zarı merkezi, Karacaahmet kızlık zarı merkezleri, Karacaahmet kızlık zarı yapan merkez, Karacaahmet kızlık zarı yapan merkezler, Karacaahmet kızlık zarı nedir, Karacaahmet kızlık zarı olmak istiyorum, Karacaahmetda kızlık zarı dikimi, Karacaahmet kızlık zarı yaptırmak istiyorum, Karacaahmet kızlık zarı doktorları, Karacaahmet kızlık zarı yapan yerler, Karacaahmet ekonomik kızlık zarı yapan yerler, Karacaahmet kızlık zarı dikimi, Karacaahmet kızlık zarı diktirme

Telefon
Instagram