Kızlık Zarı Nedir ?

Kızlık zarı yani Latince adı ile Hymen, Yunan ve Roma mitolojilerinde Dionysus ve Afrodit’in oğlu olan “evlilik ve düğün tanrısı” dır. Gerdek gecesi bu Tanrı’ya adandığından kızlık zarı da aynı isimle anılmaktadır. Bu tanrının özelliği, kanatlı olması ve elinde bir meşale taşımasıdır.

Kızlık Zarı Muayenesi

Bir kişinin bakire olup olmadığı kızlık zarının muayenesi ile anlaşılır. Bu muayeneyi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olan hekim yapar. Kızlık zarı muayenesi oldukça basit bir muayenedir ve oldukça kısa sürer. Kızlık zarı muayenesinde herhangi bir alet kullanılmaz ve bu muayene ile kızlık zarına herhangi bir zarar gelmesi mümkün değildir.

Kliniğimizde kızlık zarı muayenesi için bizi arayarak hemen randevu alabilirsiniz.

Kızlık zarı muayenesi jinekolojik masada her iki bacak açık iken kadın doğum uzmanı tarafından yapılan basit bir muayene tekniğidir. Küçük dudaklar bir miktar dışarı doğru çekilerek ve bazen de hasta ıkındırılarak vajinayı çevreleyen kızlık zarı halkası ortaya çıkartılır ve zarın sağlam olup olmadığı veya zedelenme olup olmadığı hakkında net bir bilgi elde edilir.

Kızlık Zarı Dikimi

Hymen yani kızlık zarı lokal anestezi altında tamir edilebilir veya kızlık zarı dikimi (Himenoplasti) operasyonu uygulanabilir. Kısa süreli tabir edilen dikişlerle yapılan ve birkaç gün içinde cinsel ilişkide kanamaya sebep olacak uygulamalar ciddi sıkıntılar doğurabilir.

İlişki gecikirse dikişler açılır ve tamir veya dikim yetersiz kalacağı için bekaret işareti olan kanama cinsel ilişki sırasında oluşmayabilir.

Kızlık zarı yani hymen pek çok toplumda kadında saflığı ve bekareti temsil ettiği için büyük önem taşımaktadır. Çoğunlukla kapalı toplumlarda evlenme öncesi cinsel ilişki tabu olduğu için bekaret büyük önem taşımaktadır.

Hymen yani kızlık zarı dikimi lokal anestezi altında tamir edilebilir. Kısa süreli tabir edilen dikişlerle yapılan ve birkaç gün içinde cinsel ilişkide kanamaya sebep olacak uygulamalar ciddi sıkıntılar doğurabilir. İlişki gecikirse dikişler açılır ve kızlık zarı dikimi yetersiz kalacağı için bekaret işareti olan kanama cinsel ilişki sırasında oluşmayabilir.

Kızlık zarı dikiminde en sık kullanılanlar kalıcı yöntem de denilen fleb yöntemi ve basit olarak uc uca dikerek yapılan birleştirme tekniğidir.

Bu yöntemle yapılan (Fleb Tekniği) kızlık zarı dikiminde etraftaki dokulardan alınan mukoza parçası ile yırtılan bölgede yeni bir kızlık zarı meydana getirilmektedir. İşlem sonrası ne zaman ilişkiye girilirse girilsin kanama meydana gelecektir. Bu tip dikimde kaç kez cinsel ilişkiye girildiği veya kızlık zarının ne zaman yırtıldığı önemli değildir.

Kliniğimizde kızlık zarı dikimi ameliyatlarında talep esastır, sağlık sorunu kabul edilmediği için ister kalıcı ister ilişki öncesi kızlık zarının dikimi kişini o anki isteğine göre yapılır.

Kliniğimizde kızlık zarı muayenesi için bizi arayarak hemen randevu alabilirsiniz.

 

Karagümrük kızlık zarı fiyatları, Karagümrük kızlık zarı yapan yerler, Karagümrük kızlık zarı, Karagümrük kızlık zarı yapan doktorlar, Karagümrük kızlık zarı yerleri, Karagümrük kızlık zarı fiyatları, Karagümrük kızlık zarı yapan yerler 2018, Karagümrük kızlık zarı fiyatları 2018, Karagümrük kızlık zarı yapan doktorlar 2018, Karagümrük kızlık zarı yapan hastaneler, Karagümrük kızlık zarı yapan hastaneler, Karagümrük kızlık zarı diktirmek istiyorum, Karagümrük kızlık zarı, 2018 kızlık zarı fiyatları, 2019 kızlık zarı fiyatları, 2018 kızlık zarı ücretleri, 2019 kızlık zarı ücretleri, Karagümrük kızlık zarı yapan yerler, Karagümrük kızlık zarı tavsiye, Karagümrük ekonomik kızlık zarı diken yerler, Karagümrük kızlık zarı yaptırmak, Karagümrük kızlık zarı yapan yerler ve fiyatları, Karagümrük ucuz kızlık zarı, Karagümrük ucuz kızlık zarı yapan yerler, Karagümrük kızlık zarı yapan poliklinikler, Karagümrük kızlık zarı ücretleri, Karagümrük kızlık zarı forum, Karagümrük jinekolog kızlık zarı, Karagümrük kızlık zarı 2018, Karagümrük kızlık zarı 2019, Karagümrük özel kızlık zarı, Karagümrük jinekolog kızlık zarı fiyatları, Karagümrük kızlık zarı klinikleri, Karagümrük kızlık zarı yaptırmak istiyorum, Karagümrük kızlık zarı yaptırmak, Karagümrük kızlık zarı yapan bayan doktorlar, Karagümrük kızlık zarı ne kadar, Karagümrük kızlık zarı fiyatı kadar, Karagümrük kızlık zarı nerede yapılır, Karagümrük kızlık zarı nasıl yapılır, Karagümrük kızlık zarı nerede yaptırabilirim, Karagümrük kızlık zarı nasıl yaptırabilirim, Karagümrük kızlık zarı muayenehane, Karagümrük kızlık zarı merkezi, Karagümrük kızlık zarı merkezleri, Karagümrük kızlık zarı yapan merkez, Karagümrük kızlık zarı yapan merkezler, Karagümrük kızlık zarı nedir, Karagümrük kızlık zarı olmak istiyorum, Karagümrükda kızlık zarı dikimi, Karagümrük kızlık zarı yaptırmak istiyorum, Karagümrük kızlık zarı doktorları, Karagümrük kızlık zarı yapan yerler, Karagümrük ekonomik kızlık zarı yapan yerler, Karagümrük kızlık zarı dikimi, Karagümrük kızlık zarı diktirme

Telefon
Instagram