KAYAŞEHİR KÜRTAJ FİYATLARI

Küretaj Sonrası Dikkat Etmeniz Gerekenler

 • 2 hafta cinsel ilişkiye girmemeniz önerilir. Çünkü bu dönemde yapılan müdahaleden dolayı ve rahim ağzı açık olduğundan dolayı rahim içerisi enfeksiyona yatkındır.
 • Kanamalar için ped kullanmalısınız, kesinlikle tampon kullanmamalısınız bu dönemde.
 • Doktorunuzun belirttiği zamanda yaklaşık 1 hafta sonra tekrar kontrole gitmelisiniz, küretaj sonrası anormal bir durum olup olmadığı açısından muayene ve kontroller yapılacaktır.

Küretajdan patolojiye gönderilen materyalin sonucunu takip etmeli ve mutlaka doktorunuza göstermelisiniz.

Küretaj sonrası aşağıdaki durumlarda hemen doktora başvurmalısınız:

 • Ateş yüksekliği
 • Ağrı kesici ile geçmeyen şiddetli ağrı ve kramplar
 • Küretaj sonrası ilk saatlerde aşırı kanamalar olursa
 • Küretaj sonrası günlerde kötü kokulu akıntınız olursa
 • Kürtajın üzerinden 4-5 gün geçmesine rağmen kanama kesilmezse veya artarsa

Kürtaj Riskleri Nelerdir?

 • Kanama: Genellikle ciddi kanama olmaz ve kısa sürede durur.
 • Enfeksiyon: Nadiren küretaj sonrası rahim içerisindeenfeksiyon yani endometrit gelişebilir ve genellikle antibiyotiklere iyi cevap verir.
 • Rahmin delinmesi (Uterus perforasyonu): Nadiren olmakla beraber ileri gebelik haftalarındaki küretajlarda daha sık gerçekleşir. Bu durumda hasta gözlem altına alınır, kendiliğinden bir girişime gerek kalmadan iyleşebilir ya da bazen ameliyat ile delinen bölgeyi onarmak gerekebilir.
 • Rahim içerisinde yapışıklık: Nadiren rahim içerisindeki dokunun travmaya anormal ve aşırı reaksiyonel cevap vermesine veya rahim içerisinin aşırı temizlenmesine bağlı yapışıklıklar oluşabilir. Bu yağışıklıklar ileri derecede olduğunda adet görememe veya kısırlık problemlerine sebep olabilir.

Bekarete zarar vermeden kürtaj yapılabilmekte midir?

Bakire olan bir kız hamile kalabilir mi? Birçok insan bunu imkansız olarak düşünse de, mümkündür. Sürtünme yolu ile ilişkide de kızlık zarı bozulmadan hamilelik söz konusu olabilir. Çünkü spermlerin yüzme kabiliyetlerinden ötürü böyle bir riski vardır. Kızlık zarı bozulmamış ancak gebe kalmış bir kızın da kürtaj ihtiyacı düşünülürse, akıllara ‘bekaret zarına zarar vermeden de kürtaj mümkün mü” sorusu geliyor. Eğer zarın yapısı buna müsaade eden türde ise, kızlık zarına zarar vermeden de kürtaj işlemi yapılabilir. Kızlık zarının bozulmadığı kürtaj işlemi için, yüksek kenarlı değil, alçak kenarlı hymen yapısı gerekmektedir.


Aşağıdaki iletişim butonlarından 7/24 bilgi ve randevu alabilirsiniz.

600 ₺’den Başlayan Fiyatlarla

Kesinlikle Bilgi Gizliliğiniz sağlanmaktadır.

Kürtaj fiyatları ücreti ne kadar?

İstanbul kürtaj fiyatları, kürtaj yapan hastane, poliklinik ve tabip odası asgari ücret tarifesine göre değişiklik gösterirse de asıl kürtaj fiyatı belirlenmesi gebeliğin büyüklüğü, tercih edilen anestezi şekli (lokal veya uyutarak anestezi ile), daha önce kürtaj, doğum veya sezaryen olup olmadığı ve müdahaleyi uygulayan doktorun muayenesinin sonucunda bulduğu farklı bulgulara göre değişir.
Bugün için kürtaj fiyatları yukarıda anlatılan başvuran hastanın muayene durumuna bağlı olarak değişmekle birlikte 600-1000 TL civarından başlamaktadır.
Telefon
Instagram