Kayıtsız Kürtaj

Kayıt olmadan kürtaj yaptırma kayıtsız kürtaj işlemi e devlet e nabız 

Kürtaj kayda geçer mi Bebek aldırmak isteyen insanların çoğu bir gizlilik beklentisi içinde olmaktadır.  Bir çok özel sebepten ötürü bunu anlayışla karşılıyoruz. Kliniğimizde e devlet , e nabız, sgk sistemi üzerinden bir kayıt yoktur. Sağlık Bakanlığı ruhsatlı merkezimizde  güvenli gizli kürtaj işlemi yaptırabilirsiniz. Kişilerin bilgileri gizlilik içinde muhafaza edilir. Bu konuda bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.  Lütfen gizli kürtaj amaçlı merdiven altı kürtaj merkezlerinden uzak durun. Sağlığınız herseyden kıymetlidir. Kürtaj olacağım fakat gizli kalmasını istiyorum karşıma çıkmasın  diye belirten hastalarımız bilsin ki ;

• Mahremiyetiniz korunur bu konuda rahat olabilirsiniz.

• Gizlilik  en üst seviyede tutulur.


Aşağıdaki iletişim butonlarından 7/24 bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Uygun Fiyatlarla

Kesinlikle Bilgi Gizliliğiniz sağlanmaktadır.

Kürtaj fiyatları ücreti ne kadar?

İstanbul kürtaj fiyatları, kürtaj yapan hastane, poliklinik ve tabip odası asgari ücret tarifesine göre değişiklik gösterirse de asıl kürtaj fiyatı belirlenmesi gebeliğin büyüklüğü, tercih edilen anestezi şekli (lokal veya uyutarak anestezi ile), daha önce kürtaj, doğum veya sezaryen olup olmadığı ve müdahaleyi uygulayan doktorun muayenesinin sonucunda bulduğu farklı bulgulara göre değişir.
Bugün için kürtaj fiyatları yukarıda anlatılan başvuran hastanın muayene durumuna bağlı olarak değişmekle birlikte 3000-5000 TL civarından başlamaktadır.

Kayıtsız kürtaj mümkün mü Klinikler ve sağlık merkezleri kürtajın gizli kalmasına  çok önem verir. Daha çok özel hastanelerde gizlilik sorunu yasayabilirsiniz.
Kürtaj gizlilik hakları için muayene sırasında bizden veya klinikten bilgi alabilirsiniz.  Ayrıca gizlilik ile mahremiyet konusunda son derece ciddi ve prensipli bir tavrımız vardır. Bu durum gizli kürtaj imkanlarından faydalanmanızı mümkün kılar.


Kürtaj gizlilik hakları gereğince 10 haftanın üzerinde olan gebeliğin alınması, yalnızca sağlığı tehdit edici risk  durumunda geçerli olacaktır.

Evlilik dışı gebelik sonlandırma için ise kanuni kısıtlamalar yoktur.  Reşit yaşta olan her bir kadının yasal olarak kürtaja başvurma hakkı vardır.  Bir kişi  kürtaj yapmak istiyorsa evli olmak zorunda değildir.  Reşit olması yeterlidir ve kendi rızası yeterlidir.

Sadece e-devlet değil sağlık ocağı kayıtlarında dahi kürtaj bilgilerini paylaşamıyoruz.  Ailenizden ya da  herhangi  3. Bir kişinin kürtaj bilgilerinize ulaşması mümkün olmaz.

Kürtaj işlemi 10 dakika kadar sürer.  Hem genel hem de lokal anestezi uygulayabiliriz. Bu hastanın durumuna göre değişir.  Her iki yöntem de güvenle gerçekleşir.  Elbette bizim de şartımız yasal prosedüre uygun olmaktır.  Reşit olmak , 10 haftayı geçmemek gibi. Kanunlarda kürtaj işlemi belirli sınırlarda mümkündür. Öncelikle annenin bu konuda rızası olmalıdır.  Kimse zorla gebelik sonlandırma işlemine zorlanamaz. Vakum Yöntemi kullanıyoruz.  En güvenli sorunsuz ağrısız konforlu işlemdir.  Rahime hiçbir zarar vermez. Kazıma yöntemi değildir.  Tek kullanımlık malzeme kullanıyoruz.  Kişiye özel prosedür uyguluyoruz. Bu nedenle enfeksiyon riski çok çok düşüktür. Ama yine de hastaya işlem sonrası antibiyotik veriyoruz. Hafif kramplar için de ağrı kesici öneriyoruz.  Hastalarımızın 1 hafta 10 gün sonra kontrole gelmesi gerekir. Bu rutin bir uygulamadır. Şişli ve Beylikdüzü ne subelerimiz mevcuttur.  Kürtaj fiyatları uygundur. 3000 den başlayan fiyatlar ile 5000 e kadar artabilir. Kişiye rahim ağzı açmak için ilaç önerilirse ek maliyet gerektirebilir.

Gizli kürtaj Bekar kişiler eş onayı almak zorunda değildir. Evli bireyler eş onayı alırlar. Aksi halde yapacak birşey yoktur. Reşit olmayan bireyler ise anne ve baba izni alırlar.  Çünkü 18 yaş altı hala çocuk sayılır.  Bunun aksi durumda cezai yaptırımlar uygulanır hem yapana hem yaptırana.
Kürtaj uygulamaları sadece istenmeyen gebeliklerin sonlandırılması için yapılan operasyonlar değildir. Düşük sonrası rahmin temizlenmesi ve rahim kanserlerinin teşhisinde biyopsi amaçlı gibi birçok uygulama alanı bulunmaktadır.

Kürtaj fiyatının net olarak belirlenmesi için jinekolojik muayene gereklidir. Muayene sonrasında yapılacak operasyon türü belirlenerek net kürtaj fiyatı ortaya çıkmaktadır.

Türkiye’de kürtaj tamamen yasaldır ve hastaneler tarafından başarıyla uygulanmaktadır. Yalnız kürtajın uygulama kısmına geçildiğinde bazı yasal kısıtlamalar getirilmiştir.

kürtaj kayıtlara geçer mi Kürtaj yapılması için hamileliğin ilk veya sonuncu olması önemli değildir. İlk hamilelikte kürtaj zararlıdır gibi bir durum söz konusu değildir. Güvenli ve başarılı bir kürtaj için alanında uzman doktor kadrosuna sahip kürtaj yapan klinikler ve doktorlar tercih edilmelidir. Kürtaj hijyenik  ortamda uzman doktorlar tarafından yapılması gereken cerrahi bir operasyondur.

Kürtaj operasyonu fiziksel yanı olduğu kadar mental açıdan da hassas kişileri sarsabilmektedir. Kürtaj korkusu yaşayan hastalarımıza genellikle genel anestezi ile kürtaj olmaları önerilmektedir.

Dış gebelikler ise ameliyat veya ilaç tedavisi gerektiren bir durum olduğu için kürtaj ile alınamamaktadır.

Kürtaj uygulaması için en uygun zaman aralığı 5 ila 7. haftalardır. Gebelik haftası ilerledikçe kadın sağlığı için risk faktörü taşıyabilmektedir.
Kürtaj bir kadının anne olmasına engel değildir. Ancak işlemin cerrahi kurallara uygun yapılmalı gerekli dikkat ve özen gösterilmelidir.
Kürtaj işlemini yaptırmak için 18 yaşını doldurmak yeterlidir. 18 yaşını doldurmuş her kadın bu işlemi kendi rızası ile yaptırabilir, evli olan kadınlar ise eş rızası ile bu işlemi tek başına gelip yaptırabilirler. Kürtaj işlemi için yasal hafta 10 haftadır. Kürtaj yapan devlet hastaneleri, kürtaj yapan özel hastaneler, kürtaj yapan klinikler ve kürtaj yapan muayenehanelerde bu işlem yapılabilir.

Eğer ebeveynler gebeliği istemiyorlarsa mümkün olan en kısa zamanda kürtaj yapılmalıdır , zira gebelik ne kadar büyük olursa işlem sonrası oluşabilecek problemler de o kadar fazla ve ciddi olmaktadır. Kanunen 10 haftaya kadar olan sınırı bebekte yaşamla bağdaşmayacak problem varlığında , amniosentez veya benzeri test sonucunda bebekte anomali , sakatlık çıktığında 24. haftaya kadar gebelik sonlandırılabilir.
Kürtaj sonrası adet kanaması tarzında kanama olabilir. Bu şikayetleri bertaraf edebilmek için hastalara gerekli ilaçlar verilmektedir. Buna ek olarak enfeksiyon ve yapışıklık riskini engellemek için antibiyotik ve doğum kontrol hapı kullanmaktayız. Kanama yaklaşık 1 hafta adet kanamasına benzer şekilde olmaktadır.

Kürtaj işleminden 1-2 saat sonra normal yeme içime yapılabilir. Aynı gün çok bulantı yapan gıdalarda uzak durmakta fayda var.

► İşlem sedasyon anestezi ile yapıldır ise 6-8 saat araç kullanmak gibi dikkat gerektiren aktviteler yapılmamalı.

► Doktorun verdiği ilaçlar (antibiyotik ağ kesici vs.) eksiksiz kullanılmalı, varsa kan uyuşmazlığı iğnesi kürtaj işlemi izleyen ilk 72 saat içinde yapılmalı.

Bütçenizi düşünürken aynı zamanda sağlığınızı da ön planda tutmalı ve bu alanda mutlaka kendini kanıtlamış olan bir hekim tercihinde bulunmalısınız. Az ücret ödeyerek sağlığınızı da kaybetmek ve pek çok sorunla karşılaşmak yerine, biraz daha yüksek fiyat ödeyerek kendiniz uzman ellere emanet edebilirsiniz.

Bilgilerim gizli kalacak mı?

Bilgilerimin üçüncü şahıslarla paylaşılma ihtimali var mı?

Lütfen merkezimizle iletişime geçin ve tedaviniz de dahil olmak üzere tüm bilgileriniz yasal haklarınız kapsamında tamamen gizlidir (RG 01.08.1998.23420). Üçüncü şahıslara hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi vermeniz mümkün değildir.

Muayenehaneye başvuru nedeniniz ve size ait kaydedilen tüm bilgiler sizin yasal haklarınız kapsamında (TC Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği RG 01.08.1998 ,23420) tümüyle gizli tutulacaktır. Başka şahıslara hastalığınız, tedaviniz ve şikayetiniz hakkında bilgi verilmesi mümkün değildir.

Kürtaj E-Devlet / E-Nabız Kayıtları

Gizlilik unsurlarından dolayı e-devlet veya e-nabız gibi kanallarda bu uygulamanın geçmesine izin vermiyoruz. Kürtaj yaptırmak isteyenlerin merak ettiği bir diğer husus e-devlet kayıtları oluyor. Bunun üzerine: Gizli kürtaj hizmetimizden faydalanmanız esas alırız.

Kayıtsız kürtaj mümkün mü

kürtaj kayıtlara geçer mi

kürtaj kayda geçer mi

Telefon
Instagram