Kırklareli Kızlık Zarı Muayenesi

Kızlık zarı muayenesi jinekolojik masada dış dudaklar yavaçca kenarlara itilerek yapılır. Bu konuda spesifik çalışan hekimler tarafından yapıldığı sürece kızlık zarı zarar görmez. Kızlık zarı muayenesi bulguları hastaya net olarak kağıt üzerinde çizilerek bilgi verilir.

Tarif edilirken örneğin saat 7 hizasında bir adet yırtığınız var şeklinde anlatılır. Hiç cinsellik yaşamasa da bazen bisiklet kazası veya başka sporlar sonrası da kızlık zarı yırtılabilir veya zedelenebilir. Genç bayanlar Ankara ilinde bazı sağlık merkezlerine giderek kızlık zarı muayenesi ile kızlık zarı ile ilgili kaygılarından kurtulabiliyor veya kızlık zarı dikimi yaptırabiliyor.

Detaylı bilgi almak içinaşağıda bulunan TELEFON veya WhatsApp butonlarınu kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kızlık Zarı Muayenesi Kırklareli

Kızlık Zarı Muayenesi merkezlerine başvuran hastalar çoğu zaman, çok yoğun kaygı içindedirler. Toplumumuzda kızlık zarının halen bekaretin simgesi olarak algılanması ve ilk gece mutlaka kanama olması gerektiği ile ilgili ciddi beklentilerin olması bu kaygı ve endişenin daha da yoğunlaşmasına neden olmaktadır.

Herkes Kızlık Zarı Diktirebilir mi?

On sekiz yaşından büyük her genç kadın, kaç ilişkiye girdiği ya da doğum yapıp yapmadığı bakılmaksızın bu işlemi yaptırabilir.

Kızlık zarı sürtünme ya da mastürbasyon ile bozulur mu?

Kızlık zarı sürtünme ile bozulmayabilir ancak sert bir cisim, darbe ya da mastürbasyon sırasında zarar görebilir. Özellikle kanama olduğu durumlarda mutlaka muayene olunması gerekir.

Telefon
Instagram