KIZLIK DİKİMİ ANLAŞILIR MI ?

Cinsel ilişki öncesi yapılacak sıradan bir kızlık zarı muayenesinde genellikle ameliyat yapılmış olduğunun anlaşılması düşük ihtimaldir.Ama bir jinekoloğa kızlık zarının dikilmiş olup olmadığı, bu konuda bir ameliyat geçirilmiş olup olmadığı sorulursa dikkatli bir incemele ile mutlaka durumu anlayacaktır. 

Kalıcı kızlık zarı dikiminden sonra dikkat edilmesi gerekenler

Kuru ve temiz tutun; dikiş yerleriniz temiz ve kuru tutulması gerekir.

Dikiş yerleriniz kuru ve temiz olursa oku iyileşmesi daha hızlı olur ve enfeksiyona karşı dayanıklı olur bunun sebebi nemli ve ıslak yerlerde bakterilerin daha hızlı çoğalmalarıdır.

İşlem sonrası birkaç gün duş almayın; İlk birkaç gün suyun fazla değmemesi daha iyi olacaktır.

Duşlarınızı bir ay boyunca ayakta alın; Oturarak yıkandığınızda dikiş yerleriniz daha fazla suya maruzkalacaktır.

Sık ped değiştirin; Özellikle ilk 15 gün akıntı ve lekelenmeleriniz olacağından kuruluğu sağlayacak kadar sık ped değiştirin.

Gerekli durumda adetinizi geciktirin; Adetiniz yakınsa adet geciktirici ilaç kullanın zira en az 10 gün adet olmamanız uygun olur.

Kabız kalmayın; Dikim yeri ile anüs yakın olduğundan katı tuvalet sırasında dikişleriniz etkilenebilir, bu yüzden büyük tuvaletinizi yumuşatacak bitkisel yada medikal ilaç kullanmanızda fayda vardır.

Kızlık zarı dikimi yaptırdığım anlaşılır mı?

Kızlık zarı dikimi deneyimli jinekologlar tarafından gerçekleştirilen bir operasyon olmalıdır. Partneriniz yada eşiniz kızlık zarı diktirdiğinizi anlamaz. Sadece dikkatli ve bu operasyonu sık yapan hekimler operasyon geçirdiğinizi anlayabilir.

Kızlık zarı dikimi ilişkide anlaşılır mı ?

Kızlık zarı dikimi sonrası, önerilere uyduğunuz ve

işlemi güvenilir bir yerde yaptırdığınız taktirde partneriniz / eşiniz tarafından anlaşılmaz. Çünkü kanama aynen bakirelerde olduğu gibi hatta daha fazla olmaktadır. İlişkiye girip kan geldiğinden sonra ise işlemi yapan doktor dahil olmak üzere kimsenin bunu anlama ihtimali yoktur.

Kızlık zarı dikimi muayenede anlaşılır mı ?

Konusunda deneyimli ve bu operasyonu sıklıkla gerçekleştiren jinekologlar haricinde kızlık zarının dikiminin yapıldığı muayenede anlaşılmaz.

Kızlık zarı dikimi bir iz bırakmaz herhangi bir tahlilde veya ulturasonda çıkmaz, doğumda belli olmaz. Ancak işlem sonrası ilk ilişkiye girmeden önce yapılan bir jinekolojik muayenede deneyimli bir hekim bunu anlar. 18 yaşın üzerindeki bireylere yapılan kızlık zarı muayenesinde muayene sonucu sadece muayene olan kişiye söylenir.

KIZLIK DİKİMİ SONRASI

Bir ay boyunca spor yapmanız, koşmanız, deniz ve havuza girmeniz önerilmez.

Geçici kızlık zarı tamiri yani cinsel ilişkiden 2-6 gün önce yapılan kızlık zarı tamiri ile kızlık zarına kendiliğinden eriyebilen dikişler konarak ilişki sırasında kanama oluşturulur. Bu konuda tecrübeli bir jinekolog tarafından yapıldığı sürece %100 kanama sağlanır.

Kalıcı kızlık zarı tamiri veya Flep Yöntemi cinsel ilişkiden istenildiği zaman öncesinde yapılabilir ve sonrasında uzun süre kalıcı olma özelliği taşır. Bu yöntemde vajinadan oluşturulan doku parçası ile kızlık zarının devamlığını sağlayacak şekilde mikrocerrahi tekniklerle kızlık zarı yeniden oluşturulmaktadır. Vücut tarafından tamamen emilen çok ince dikiş materyalleri kullanılır ve böylece sonraki ilk cinsel ilişkide kızlık zarının kanaması sağlanır.

Flep yöntemi ile uygun vakalarda birden çok sayıda ilişkiye girmiş bayanlarda vajina daraltma işlemi de uygulanabilmektedir. Her iki operasyon da hastanın tercihine göre lokal veya genel anestezi uygulanabilir. Ortalama 15- 20 dakika süren işlemlerdir. Operasyon sonrasında genital bölgede hafif bir gerginlik hissi normaldir, ağrı veya acı kesinlikle hissedilmez. Operasyonun başarısında işlemi yapan jinekologun deneyimli olması kadar kişilerin bakımlarına özen göstermesinin de önemi çoktur. Yapılan işlem kesinlikle hastası ve doktoru arasında gizli kalır.

GEÇİCİ KIZLIK ZARI DİKİMİ

Geçici kızlık zarı dikimi evlilik öncesinde tercih edilen bir yöntemdir. Genelde evliliklerden ya da cinsel birleşmelerden 7 gün öncesinde yaptırılmalıdır. Bu yöntemle yapılan operasyonlar 10-15 dakika kadar sürer. Yöntemde öncesinde yırtılan dokular tekrar birleştirilir ve rahim yoluna giden giriş daraltılır. Vajen duvarının üst ve yan kısımlarına dokular birleştirilerek işlem gerçekleştirilir.

Operasyonda özel ameliyat iplikleri kullanılır. Bu iplikler hayvan bağırsaklarından üretilir ve insan dokusuna uyumludurlar. Operasyondan 15 gün sonra bu iplikler erir, emilir ve yok okurlar.

Operasyonda lokal ya da genel anestezi uygulanır. Lokal ya da genel anesteziye doktor veya hasta karar verir. aslında geçici kızlık zarı dikimi genel olarak lokal anestezi altında yapılır. Bazı hastalarda uyuma korkusu olmasından dolayı genel anestezi uygulanabilir. Genel anestezi uygulanmadan önce hastanın durumunun anesteziye uygun olup olmadığı kontrol edilir. Eğer hastaya genel anestezi uygulanacaksa, hastanın 6 saat öncesinden aç ve susuz olması gerekir.

Kızlık –  Hymen –  Bekaret Muayenesi

Kızlık zarı muayenesi, Hymen muayenesi, Bekaret muayenesi, Kızlık muayenesi veya Bekaret testi adı altında pekçok hastamız kızlık zarı hakkında bilgi sahibi olmak için bize başvurmaktadır. Kızlık zarı muayenesi jinekolojik masada ve kadın doğum uzmanları tarafından yapılan özel bir muayenedir.

Kızlık zarı muayenesi ile kişi, her kadında farklı özellikleri olan kızlık zarının yapısı hakkında bilgi alır. Bu muayene nedeniyle belki de ilk defa jinekologa gelen ve jinekolojik masaya oturan kişiler çok gergin olacağı için, doktoru tarafından güven verilerek rahatlatılmalıdır.

Kızlık Zarı Dikimi Ücretleri

Sağlıkta tıbbi teşhis ve tedavi hizmetlerinin fiyatlarının online açıklanması tabipler birliği etik kuralları ve rekabet yasaları gereği kısıtlanmıştır. Mesela web sitelerine kızlık zarı dikimi fiyatı yazmak yasaktır. Ama bu ameliyat grubundan genital estetik ameliyatı olarak kalıcı kızlık zarı dikimi ücretlerini telefonla öğrenmeniz veya WhatsApp üzerinden yazarak fiyat almanızda sakınca yoktur.

KIZLIK ZARI DİKİMİ  VE MUAYENESİ İLE ilgili kafanıza takılan soruların cevabı için gönül rahatlığı ile bizi arayabilirsiniz. İstanbul KIZLIK ZARI fiyatları 2022 için bizi arayabilirsiniz.

Başka şahıslara kişisel  bilgileriniz, hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmez.

GİZLİLİK BİLDİRİMİ

Şişli’deki  kliniğimize başvurma sebebiniz  muayene içeriği ve kişisel bilgileriniz yasal haklarınız kapsamında (T.C. Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları

Yönetmeliği R.G. 01.08.1998, 23420) tamamen gizli tutulacaktır.

Telefon
Instagram