Kızlık Zarı Dikimi İstanbul

Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı dikimi operasyonları genel olarak iki yöntemle yapılır. Bunlar “Kalıcı kızlık zarı dikimi” ve “Geçici kızlık zarı dikimi” yöntemidir. Bu yöntemlerin uygulanışı arasında küçük farklar vardır.

Halk arasında ve tıpta bir çok şekilde adlandırılmaktadır. Bunların başlıcaları; kızlık zarı dikimi, kızlık zar dikimi, zar diktirmek, zar dikimi, kızlık zarı tamiri, kızlık zarı onarımı, kızlık zarı dikimi istanbul, himenoplasti ameliyatı vb.

Kızlık zarı dikimi operasyonlarında öncelikle kızlık zarı muayenesi işlemi yapılır. Muayenenin amacı kızlık zarı türünün belirlenmesi ve kızlık zarı dikimi operasyonun bu duruma göre şekillendirilmesidir. Daha sonrasında lokal ya da genel anestezi olup olmayacağına karar verilir. Kızlık zarı dikimi (kızlık zarı tamiri, kızlık zarı onarımı) basittir ve kısa sürer. Bu yüzden çoğunlukla lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Ancak bazı kişilerde ameliyat korkusu vardır ve kişinin isteğine göre genel anestezi de uygulanabilir. Eğer kişide genel anesteziye engel bir durum varsa, doktor kararı ile uygulanmayabilir. Mesela, akciğer sorunu olanlara genel anestezi uygulanmaz.

Kliniğimizde kızlık zarı muayenesi için  0 532 054 46 23 nolu hattımızı arayarak hemen randevu alabilirsiniz.

Tüm bu etkenler belirlendikten sonra kızlık zar dikimi operasyonu için gün belirlenir. Kalıcı kızlık zarı dikiminde operasyon gününün bir önemi yoktur. Ancak geçici kızlık zarı dikimi, cinsel birleşmeden en az 3 gün önce yapılması gereken bir operasyondur. Bir hafta kalıcılık süresi vardır. Bir haftadan sonra tekrar yırtılma ve kanama görülebilir. Kalıcı kızlık zarı dikimi işleminde süre sınırı yoktur.

Flep Yöntemi ile Kızlık Zarı Onarımı

Flep yöntemi ile yapılan kalıcı kızlık zarı dikimi ortalama 30 dakika sürmektedir. İşlem genellikle lokal anestezi altında uyuşturularak yapılır, ancak bazı durumlarda hastanın isteğine göre genel anestezi ile de yapılabilmektedir. Kızlık zarı dikimi ameliyatı sonrası hasta evine gidebilir ve ertesi gün normal günlük hayatına devam edebilir. Hastalarımıza 1 hafta spor, ağırlık kaldırma veya bisiklete binme gibi bacakların açılmasını gerektirecek veya ameliyat alanına direk bası uygulayabilecek aktivitelerden uzak durmalarını öneriyoruz. 1 hafta sonraki kontrolde, iyileşmenin durumuna göre hastalarımızı iyileşmeden sonraki dönem ve kontrolleri hakkında bilgilendiriyoruz.

Kızlık Zarı Dikimi Hangi Dönemde Yapılmalıdır?

Hem geçici kızlık zarı dikimi, hem de kalıcı kızlık zarı dikimini yapmak için en ideal olan zaman, adet bitiminden hemen sonradır. Çünkü; adet kanı kirli kan olarak değerlendirilip, oranın bir sonraki adete kadar temiz kalması ve iltihaplanmaması amaçlanır.

Kızlık Zarı Dikimi Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kızlık zarı dikimi başarısını etkileyen en önemli faktör, cerrahi teknik olmakla birlikte, operasyon sonrası yara bakımının ve enfeksiyon engellenmesinin önemi çok büyüktür. Yara yeri enfeksiyonu cerrahi alanın açılmasına sebep olabilmektedir. Operasyonun amacı cinsel ilişki ile yeteri kadar kanama elde etmektir. Kadın genital bölgesi yarı kirli cerrahi alan olarak bilinmektedir. Kızlık zarı dikimi sonrası yara bakımı iyi yapılmalı ve enfeksiyon riski ortadan kaldırılmalıdır.

Kızlık zarı dikimi sonrası dikkat edilmesi gerekenler;

  • Tercihen ilk gün banyo yapılmaması
  • Sonraki bir hafta içinde ayakta duş alınması,
  • İlk 1-2 hafta havuza, denize girilmemesi,
  • Ortak kullanım tuvaletlerine gidilmemesi,
  • İlk 1 hafta dar pantolon giyilmemesi ve pamuklu iç çamaşırı tercih edilmesidir.
  • Kızlık zarı dikimi sonrası reçete edilen doku dezenfektanı ve kremlerinin ilk 1 hafta günde 2 kez kullanılması, verilen düşük doz koruyucu antibiotiğin ihmal edilmemesi yara dokusunun iyi iyileşmesi acısından önemlidir.

Kızlık zarı diktirme sonrası ağrı kesici ihtiyacı genelde olmamakta, kızlık zar dikimi sonrası aynı gün bir kaç saat içerisinde normal rutin hayatınıza dönüş mümkün olmaktadır. Kızlık zar dikimi başarısı ancak; doğru cerrahi teknik, steril koşullarda yapılan operasyon, operasyon sonrası temiz yara bakımı ile garantilidir. Kızlık zarı dikimindeki amaç; cinsel ilişki ile kanama oluşmasının sağlanmasıdır. Bu nedenle bu hassas konuda yara yeri bakımı konusunda bilgi sahibi olmanız, zar dikimi operasyonundan sonra bilgilendirilmeniz önemlidir.

Kızlık Zarı Dikimi Partner Tarafından Anlaşılır mı?

Flep yöntemi yaparken, kaldırılan ince tabakadaki kılcal damar ağı belirgin kızlık zarı kanaması oluşturacak potansiyele sahip olmalıdır. İşte 20 dakika süren basit gibi görünen himenoplasti ameliyatına bu detayları sığdırıyoruz ve kızlık zarı dikimi kesinlikle belli olmuyor, anlaşılamıyor ve dikilmiş olduğu ortaya çıkartılamıyor.

Kızlık Zarı Birden Fazla Kez Onarılabilir Mi?

Kalıcı kızlık zarı dikimi sayesinde evet, defalarca dahi kızlık zarı tamir edilebilinir, yeniden kızlık zarı yapılabilir. Bu durum, kalıcı kızlık zarı dikimi için geçerlidir.

Kızlık Zarı Dikim Ücretleri Neye Göre Değişir?

Kızlık zarı dikimi fiyatı (kızlık zarı dikimi ücreti); kızlık zarının yapısı, açıklık derecesine, yırtık şekline göre, uygulanacak geçici veya kalıcı kızlık zarı dikimi tipine göre, anestezi tipine göre değişkenlik göstermektedir. Etik kurallar nedeni ile web sitelerinde ücret bilgisi paylaşılmamaktadır. Daha önceden jinekolojik muayene olursanız kızlık zarı muayenesi sonrası size net bilgi verilmektedir.

Jinekolojik muayeneden çekinmeyiniz, sadece dış genital organlarınız gözlenir. 1 dakikayı geçmeyen bir muayenedir; ultrason ile kızlık zarının yırtık olup olmadığı ve zar zedelenme şekli belli olmaz. İstanbul kızlık zarı dikim fiyatları, kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı, geçici kızlık zarı dikimi fiyatı, kızlık zarı dikimi fiyatı 2017 konusunda sizlere yardımcı olmaktayız. Yapılacak kontrollerinizde ayrıca ücret ödemeyeceksiniz.

  • Detaylı bilgi almak, veya randevu talebi oluşturmak için bizi 0 533 016 52 69 numaralı telefonumuzdan arayabilirsiniz. Yada aşağıdaki tıkla ve WhatsApp‘tan mesajını gönder butonuna tıklayarak WhatsApp üzerinden mesaj yazabilirsiniz.

Size en uygun maliyetle tedavi için, ücretsiz danışmanımızı arayınız.

Telefon
Instagram