Kızlık Zarı Kanaması

Kızlık zarı kanaması ne kadar sürer? Kızlık zarı için ilaç? gibi sorular var.

Kızlık Zarı Yırtılınca Ne Kadar Kanama Olur?

Bazı erkekler, gerdek gecesi o kanı görmeden kızın daha önce cinsellik yaşamadığına inanmıyor! Çünkü çoğu insan kanamanın bekaretin iyi bir göstergesi olduğunu düşünüyor. Başka bir deyişle ilk cinsel deneyimi olduğu düşünülen bir genç kızda ilişki sonrası kanama olamazsa, bekaretini daha önce kaybetmiş olduğuna inanılıyor. Bu yüzden, gelinlik giyerek ebedi mutluluk yolunda adım atmaya hazırlanan binlerce genç kız ‘ya kanama olmazsa?’ endişesini yaşıyor.

Kızlık zarı yırtılınca ne kadar kanama olur?

Kızlık zarı bozulmasının daha az kanamalı ve daha az ağrılı olması için mutlaka ilişki öncesi ön sevişme olması gerekir ve bayanın pelvik taban kaslarını istem dışı kasmaması gerekir. Bu şekilde kızlık zarı yırtılması acımaz ve çok kanama olmaz.

Kızlık zarı genişleme özelliğine sahip değildir (sadece elastik tip kızlık zarı genişleyebilir) ve içeri giriş olduğunda yırtılarak kanama meydana gelir. Burada kanama değişik miktarlarda olabilir.

Kızlık zarı ilk kez yırtıldığında kanama hemen o an olabileceği gibi 5-6 saat içerisinde de olabilir. Bazen de kan pıhtılaşmış şekilde vajina içinde kalır ve gün içinde harekete bağlı olarak gelmeye devam eder.

Kızlık zarı kanamasının miktarı genelde çok azdır ve kısa sürede  durur. Ancak çok nadiren himen arkasından bir damar açığa çıkması sonucunda kanama durmazsa cerrahi  dikiş atılması gerekebilir. Kızlık zarı kanaması en geç yarım saat içinde durmaktadır. Ancak kanama miktarı, rengi ve yoğunluğu her kadının anatomik yapısı yırtığın derecesine göre farklıdır.

Kızlık zarından gelen kanama en geç yarım saat içinde durmaktadır. Ancak kanama miktarı, rengi ve yoğunluğu her kadının anatomik yapısı yırtığın derecesine göre farklılık gösterebilir.

Eğer kızlık zarınız yırtıldıktan sonra çok fazla kanıyorsa veya yırtıldıktan 1-2 gün sonra kanama hala devam ediyorsa, mutlaka uzman bir doktora başvurmanız önerilir.

Kızlık zarının ya da ilk gece kanamasının önemli olup, olmadığı konusu ise tamamen sosyal toplumsal bir tartışmadır. Toplumun yapısı ve kuralları , inanışlar ne yazık ki, kolay kolay değiştirilemediği için, hala zar durumu tabu olarak kabul görür.
İlk  cinsel ilişkide gerçekleşen kızlık zarı kanamasının rengi kırmızı veya pembe renkte olmaktadır. Hemen dışarı atılmayıp bekleyen kanamanın rengi ise kahverengi olabilir.

Kızlık Zarı Zedelenmesinde Kanama Nasıl Olur?

Kızlık zarı zedelenmesinde genelde hissedilir seviyede kanama olmaz. Kanama olursa bile bir damla ya da nadiren de olsa birkaç damla olarak görülmektedir. Kanama kendi kendine durur. Günler ya da haftalar boyunca aralıklı bir şekilde devam etmez. Genital bölge travması, mastürbasyon ya da sürtünme ile gerçekleştirilen ilişkilerde bir damla civarında kanama olması zedelenme lehine olan önemli bir belirtiyi ifade etmektedir.
Bazı  kızlık zarları penis girişine müsait yapıdadır ve ilişki esnasında bozulmaz ve bu sebeple kanama da meydana gelmez. Ancak vajinal doğum yapıldığında zar açılır. Yani kızlık zarı yırtıldığında illa kanama olması söz konusu değildir.

Bu gibi durumlarda oluşan kanama sonrasında aklınıza takılan ve sizi endişelendiren bir durum söz konusu ise yapmanız gereken tek şey uzman bir jinekologdan destek almaktır. Doktorunuz, olayı kendisine anlattığınızda size vajinal muayene yaparak kanamanın kızlık zarı bozulması mı yoksa zedelenme mi olduğunu birkaç saniye içinde anlayacaktır.

Kızlık zarı VE MUAYENESİ İLE ilgili kafanıza takılan soruların cevabı için gönül rahatlığı ile bizi arayabilirsiniz. İstanbul KIZLIK ZARI fiyatları 2022 için bizi arayabilirsiniz.

Başka şahıslara kişisel bilgileriniz, hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmez.

GİZLİLİK BİLDİRİMİ

Şişli’deki  kliniğimize başvurma sebebiniz  muayene içeriği ve kişisel bilgileriniz yasal haklarınız kapsamında (T.C. Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği R.G. 01.08.1998, 23420) tamamen gizli tutulacaktır.

Muayenehaneye başvuru nedeniniz ve size ait kaydedilen tüm bilgiler, sizin yasal haklarız kapsamında (TC Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği RG 01,08,1998,23420) tümüyle gizli tutulacaktır. Başka şahıslara hastalığınız, tedaviniz ve şikayetiniz hakkında bilgi verilmesi mümkün değildir.

Telefon
Instagram