Kızlık Zarı Nedir ?

Kızlık zarı yani Latince adı ile Hymen, Yunan ve Roma mitolojilerinde Dionysus ve Afrodit’in oğlu olan “evlilik ve düğün tanrısı” dır. Gerdek gecesi bu Tanrı’ya adandığından kızlık zarı da aynı isimle anılmaktadır. Bu tanrının özelliği, kanatlı olması ve elinde bir meşale taşımasıdır.

Kızlık Zarı Muayenesi

Bir kişinin bakire olup olmadığı kızlık zarının muayenesi ile anlaşılır. Bu muayeneyi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olan hekim yapar. Kızlık zarı muayenesi oldukça basit bir muayenedir ve oldukça kısa sürer. Kızlık zarı muayenesinde herhangi bir alet kullanılmaz ve bu muayene ile kızlık zarına herhangi bir zarar gelmesi mümkün değildir.

Kliniğimizde kızlık zarı muayenesi için bizi arayarak hemen randevu alabilirsiniz.

Kızlık zarı muayenesi jinekolojik masada her iki bacak açık iken kadın doğum uzmanı tarafından yapılan basit bir muayene tekniğidir. Küçük dudaklar bir miktar dışarı doğru çekilerek ve bazen de hasta ıkındırılarak vajinayı çevreleyen kızlık zarı halkası ortaya çıkartılır ve zarın sağlam olup olmadığı veya zedelenme olup olmadığı hakkında net bir bilgi elde edilir.

Kızlık Zarı Dikimi

Hymen yani kızlık zarı lokal anestezi altında tamir edilebilir veya kızlık zarı dikimi (Himenoplasti) operasyonu uygulanabilir. Kısa süreli tabir edilen dikişlerle yapılan ve birkaç gün içinde cinsel ilişkide kanamaya sebep olacak uygulamalar ciddi sıkıntılar doğurabilir.

İlişki gecikirse dikişler açılır ve tamir veya dikim yetersiz kalacağı için bekaret işareti olan kanama cinsel ilişki sırasında oluşmayabilir.

Kızlık zarı yani hymen pek çok toplumda kadında saflığı ve bekareti temsil ettiği için büyük önem taşımaktadır. Çoğunlukla kapalı toplumlarda evlenme öncesi cinsel ilişki tabu olduğu için bekaret büyük önem taşımaktadır.

Hymen yani kızlık zarı dikimi lokal anestezi altında tamir edilebilir. Kısa süreli tabir edilen dikişlerle yapılan ve birkaç gün içinde cinsel ilişkide kanamaya sebep olacak uygulamalar ciddi sıkıntılar doğurabilir. İlişki gecikirse dikişler açılır ve kızlık zarı dikimi yetersiz kalacağı için bekaret işareti olan kanama cinsel ilişki sırasında oluşmayabilir.

Kızlık zarı dikiminde en sık kullanılanlar kalıcı yöntem de denilen fleb yöntemi ve basit olarak uc uca dikerek yapılan birleştirme tekniğidir.

Bu yöntemle yapılan (Fleb Tekniği) kızlık zarı dikiminde etraftaki dokulardan alınan mukoza parçası ile yırtılan bölgede yeni bir kızlık zarı meydana getirilmektedir. İşlem sonrası ne zaman ilişkiye girilirse girilsin kanama meydana gelecektir. Bu tip dikimde kaç kez cinsel ilişkiye girildiği veya kızlık zarının ne zaman yırtıldığı önemli değildir.

Kliniğimizde kızlık zarı dikimi ameliyatlarında talep esastır, sağlık sorunu kabul edilmediği için ister kalıcı ister ilişki öncesi kızlık zarının dikimi kişini o anki isteğine göre yapılır.

Kliniğimizde kızlık zarı muayenesi için bizi arayarak hemen randevu alabilirsiniz.

 

Kıztaşı kızlık zarı fiyatları, Kıztaşı kızlık zarı yapan yerler, Kıztaşı kızlık zarı, Kıztaşı kızlık zarı yapan doktorlar, Kıztaşı kızlık zarı yerleri, Kıztaşı kızlık zarı fiyatları, Kıztaşı kızlık zarı yapan yerler 2018, Kıztaşı kızlık zarı fiyatları 2018, Kıztaşı kızlık zarı yapan doktorlar 2018, Kıztaşı kızlık zarı yapan hastaneler, Kıztaşı kızlık zarı yapan hastaneler, Kıztaşı kızlık zarı diktirmek istiyorum, Kıztaşı kızlık zarı, 2018 kızlık zarı fiyatları, 2019 kızlık zarı fiyatları, 2018 kızlık zarı ücretleri, 2019 kızlık zarı ücretleri, Kıztaşı kızlık zarı yapan yerler, Kıztaşı kızlık zarı tavsiye, Kıztaşı ekonomik kızlık zarı diken yerler, Kıztaşı kızlık zarı yaptırmak, Kıztaşı kızlık zarı yapan yerler ve fiyatları, Kıztaşı ucuz kızlık zarı, Kıztaşı ucuz kızlık zarı yapan yerler, Kıztaşı kızlık zarı yapan poliklinikler, Kıztaşı kızlık zarı ücretleri, Kıztaşı kızlık zarı forum, Kıztaşı jinekolog kızlık zarı, Kıztaşı kızlık zarı 2018, Kıztaşı kızlık zarı 2019, Kıztaşı özel kızlık zarı, Kıztaşı jinekolog kızlık zarı fiyatları, Kıztaşı kızlık zarı klinikleri, Kıztaşı kızlık zarı yaptırmak istiyorum, Kıztaşı kızlık zarı yaptırmak, Kıztaşı kızlık zarı yapan bayan doktorlar, Kıztaşı kızlık zarı ne kadar, Kıztaşı kızlık zarı fiyatı kadar, Kıztaşı kızlık zarı nerede yapılır, Kıztaşı kızlık zarı nasıl yapılır, Kıztaşı kızlık zarı nerede yaptırabilirim, Kıztaşı kızlık zarı nasıl yaptırabilirim, Kıztaşı kızlık zarı muayenehane, Kıztaşı kızlık zarı merkezi, Kıztaşı kızlık zarı merkezleri, Kıztaşı kızlık zarı yapan merkez, Kıztaşı kızlık zarı yapan merkezler, Kıztaşı kızlık zarı nedir, Kıztaşı kızlık zarı olmak istiyorum, Kıztaşıda kızlık zarı dikimi, Kıztaşı kızlık zarı yaptırmak istiyorum, Kıztaşı kızlık zarı doktorları, Kıztaşı kızlık zarı yapan yerler, Kıztaşı ekonomik kızlık zarı yapan yerler, Kıztaşı kızlık zarı dikimi, Kıztaşı kızlık zarı diktirme

Telefon
Instagram