Kürtaj fiyatları 2022  gebelik sonlandırma yaptırmak isteyenlerin en çok sorduğu sorulardan biridir. Genellikle gebelik sonlandırma isteyen kişilerin, kürtaj olması gerektiğinde araştırdigi bir başlıktır. Plansız ve ani olan bu durumu sonlandırmak için yapilan kürtaj işlemi fetüsün annenin rahiminden tahliye edilmesi sürecine dayalı bir cerrahi işlemdir.

%100 GİZLİLİK

GİZLİLİK BİLDİRİMİ

İstanbul kliniğimize başvurma sebebiniz ve kişisel bilgileriniz yasal haklarınız kapsamında (T.C. Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği R.G. 01.08.1998, 23420) tamamen gizli tutulacaktır.

Başka şahıslara kişisel bilgileriniz, hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmez.

İstanbul 2022 kürtaj fiyatları ortalama olarak 800 TL ile 1600 TL aralığındadır. Bir sürü farklı metot ile yapılabiliyorsa da dünyada en çok bilinen kullanılan kürtaj yöntemi, vakumlu aspirasyon kürtaj tekniğidir. Vakumlu yöntem hem hasta hem de doktor için en güvenli kolay ve sağlıklı seçenektir. Kürtaj operasyonuna öncelikle kürtaj fiyatları 2022 üzerinde çok sayıda durumun etkiliyor olduğunu belirtelim.

• Bunların ilki annenin hamileliğinin kaçıncı haftasında olduğudur. Ve yine bu durumda kanuni süreden de söz etmek lazım. Kanunlarda gebeliğin 10. haftasından sonra kürtaj işlemi özel bazı durumlar dışında yapılamaz. Bu durumlara kadın için hayati risk doğuran, kanama gibi bir durumun olması, bebeğin anne karnında ölmesi ya da bebeğin doğumundan sonra yaşamsal riski ile alakalı ciddi sorunlara sebep olabilecek bir sağlık sorununu gibi örnekler verebiliriz.

• Böyle durumlarda vakumlu tekniği ile bebeğin alınması mümkün olmayabilir ve daha farklı yöntemlerin uygulanması gerekir. Bu durumda istenmeyen gebelik fiyatları da daha yüksek olabilir. 10 haftadan daha küçük olan gebeliklerdeki kürtaj metodu ile 10 ile 15 dakikada biter. Ancak büyük hafta gebeliklerde kürtaj işleminin süresi uzun olur ve bu operasyon daha kompleks bir prosedür ile gerçekleştirilebilir. kürtaj fiyatlarının oranının biraz yüksek olması da bundan sebeptir.

• Doktorun tecrübesi de kürtaj fiyatları üzerinde etkili olan bir diğer husustur ve önemlidir ve istenmeyen gebelik fiyatını çok etkileyen bir rolü vardır.

• Doktor Seçimi , fiyat bilgisine bağlı olarak yapılmamali iyi başarılı deneyimli işinin ehli olan bir hekim seçilmelidir.

• Fiyatlarda döviz kurları da etkilidir.

• Kürtaj işleminden sonraki anestezi ilaçları gibi ilaçlar yurt dışında çıkışlı olabilir. Aynı zamanda döviz kurları etkiliyor, çünkü ilaçlar için ödenen miktar sonradan hastalara yansıtılıyor.

• Kullanılan tibbi ve cerrahi aletler de kürtaj ücretleri  2022 etkiler.

İstanbul Kürtaj Klinikleri içinde Güven ve Deneyime sahip bir kliniğiz. İstanbul kürtaj fiyatları içinde sizin bütçenize göre bir planlama yapabiliriz. Bizimle iletişime geçip, merak ettiğiniz sorulara ulaşabilirsiniz.

☎️ 0532 054 46 23

Büyük Hafta Gebeliklerde Fiyat Artar mı?

Büyük hafta Kürtaj yasak mı? Büyük hafta hamilelikte kürtaj işlemi olur mu? Hamileliğin bebeğin büyümesi döneminde özel sebeple kürtaj operasyonu yapılması gerekirse , farklı ekipman, ilaçlar ve tıbbi malzemeler kullanılıyor. Bu özel durumlar büyük haftanın gebeliklerinde kürtaj fiyatları 2022 olarak belirlenen orandan daha farklı olmasına sebep olur. Kürtaj operasyonu kaç aya kadar yapılır ? sorusuna cevaben, büyük hafta olan gebeliklerde kürtaj işlemi yapılabilmesi için mahkeme hakim raporu veya hastane heyet raporunda 3 hekim imzası ile yasal belgelere ihtiyaç vardır. Yani hekim fiyatı belirler.

Telefon
Instagram