KÜRTAJ KAÇ TL (TÜRK LİRASI)

Kürtaj Fiyatları Listesi 2021 ve 2022 (Özel Hastaneler ve Klinikler)

Kürtaj yaptırmanın birçok nedeni olabilir bunlarla birlikte kişi istenmeyen gebeliği sonlandırmak durumunda kalabilir. Bu aşamada kişiler bu işlemin fiyatlarının araştırmasını yapıyor. İl bazında, hastanelere ve kliniklere göre farklılık göstermektedir. İçeriğimize devam ederek özel hastane, klinikler ve şehirlere göre fiyatları öğrenebilirsiniz. Bu aşamada ise en çok merak edilen konu ise özel ve devlet hastanesi kürtaj fiyatları, yasal mı, hangi durumlarda kürtaj yapılır? Olmuştur. Kürtaj fiyatları ne kadar? Güncel fiyat listesini ve merak ettiğiniz tüm bilgileri içeriğimizden öğrenebilirsiniz.


Aşağıdaki iletişim butonlarından 7/24 bilgi ve randevu alabilirsiniz.

600 ₺’den Başlayan Fiyatlarla

Kesinlikle Bilgi Gizliliğiniz sağlanmaktadır.

Kürtaj fiyatları ücreti ne kadar?

İstanbul kürtaj fiyatları, kürtaj yapan hastane, poliklinik ve tabip odası asgari ücret tarifesine göre değişiklik gösterirse de asıl kürtaj fiyatı belirlenmesi gebeliğin büyüklüğü, tercih edilen anestezi şekli (lokal veya uyutarak anestezi ile), daha önce kürtaj, doğum veya sezaryen olup olmadığı ve müdahaleyi uygulayan doktorun muayenesinin sonucunda bulduğu farklı bulgulara göre değişir.
Bugün için kürtaj fiyatları yukarıda anlatılan başvuran hastanın muayene durumuna bağlı olarak değişmekle birlikte 600-1000 TL civarından başlamaktadır.

Kürtajın Yan Etkileri ve Riskleri Nelerdir?

Uygun hijyenik şartlarda, genel anestezi ile ve en önemlisi de bu işte iyi yetişmiş uzman bir hekim tarafından yapılıyorsa çok ciddi bir problemle karşılaşılmaz. Literatürde de belirtildiği gibi anesteziye bağlı kürtajın yan etkileri bulantı, kusma, sersemlik, baş dönmesi, uyku hali gibi şikayetler görülebilir.

İşleme bağlı olarak ta kürtajın yan etkileri ; kasık ağrısı, vaginal kanama, perforasyon, serviks ve uterus yaralanmaları, yine uygun hijyenik şartlarda yapılmamış kürtajlar sonrası gelişebilecek pelvik enfeksiyonlar, yine bu işi dikkatli ve tecrübeli bir şekilde yapamayan kişilerce kürtaj yapıldığında rahim içinde gebelik materyalinden bir parça kalması kürtajın dünyada görülen en sık komplikasyonlarıdır.

Bir hususu gurur ve mutlulukla ifade etmeliyim ki; HER ZAMAN ÖNCELİĞİMİZ ; HASTA SAĞLIĞI, HİJYENİ, MAHREMİYETİ VE KONFORU OLMUŞTUR. Çok şükür ki şimdiye kadar hiçbir hastamızda ciddi bir yan etki ve kürtajın riskleri durumunu yaşamadık. Mesleğimizi yaparken en büyük motivasyonumuz ; şifaya kavuştuğu için bize sevgi ve güler yüzle geri dönen hastalarımızdır.

Kürtaj kararı…

Genellikle 600 TL ile 3000 TL arasında değişir. Ayrıca işlemin anestezi altında olup olmaması da fiyatı etkilemektedir. Genellikle hasta konforu açısından anestezi altında yapılması önerilmektedir. Bu şekilde işlem tamamen ağrısız, acısız olur ve hasta işlem sonrası hiçbir şey hatırlamaz.

Telefon
Instagram