KÜRTAJ NASIL OLUR | KÜRTAJ YAPAN KLİNİKLER

Kürtaj işlemi yani isteğe bağlı gebelik sonlandırma işlemi vakum metodu ile sağlık kuruluşlarında yapılır. Kürtaj yapan hastaneler, bebek alan klinikler , gebelik sonlandırma yapan merkezlerde çocuk aldırma işlemi yapılabilir. Kürtaj yapacak kişi reşit olmak zorundadır. Evli ise eşinin onayı bekar ise kendi onayı ile bebek aldırma yapabilir. Kürtaj işlemi anestezi altında veya lokal olabilir. 10 dakika sürer.

Detaylı bilgi almak için aşağıda bulunan TELEFON veya WhatsApp butonlarınu kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bazen daha uzayabilir bu süre.. Jinekolog tarafından yapılabilir. Başka bir branş hekimi bebek aldırma işlemi yapamaz. Ebeler hemşireler Kürtaj yapamaz. Merdiven altı Kürtaj yapılmaz. Yasal süreyi aşan gebelik sonlandırılmaz. Bebek aldırma işlemi 10 haftaya kadar yapılır. 18 yaşından küçük kişiler anne baba onayı ile çocuk aldırabilir. Kürtaj yapan yerlerin kadın doğum ruhsatına sahip olması gerekir. Ülkemizde ve dünyanın bir çok yerinde Kürtaj işlemi için merdiven altı yerlere başvuran insanlar vardır. Bu yanlış ve riskli bir seçimdir. Kürtaj yapan yerlerin yasaya uygun ruhsatlı ve güvenli olmasına lütfen dikkat ediniz..

Bebek aldırma işlemi için kadının mutlaka rızası olmalıdır. Kimse bir başkasına zorla çocuk aldırma işlemini dayanamaz. Zorlanamaz. Bu suçtur. Çocuk aldırma işlemi ilaçla yapılmaz. Bazı insanlar bebek aldırma işlemi yerine Kürtaj hapı ya da düşük hapı olarak bilinen ilaçları kullanıp sağlığını büyük riske atmaktadır. Kürtaj hapı, düşük ilacı veya kürtaj iğnesi diye bir seçim yapılması çok yanlıştır. Gebelik sonlandırma işlemi vakumla doktor eşliğinde ruhsatlı kurumda yapılmalıdır…Bizim Şişli deki merkezimizde Reşit bireylere kendi onayı ile vakum metodu ile yasal süre içinde gebelik sonlandırılabilir. Hastalarımızın mahremiyeti ve bilgi Gizliliği bizim için önemlidir. Kurumumuzda rahatlıkla tüm kadın doğum işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Kurum kayıtları e devlet veya e nabız ya da sgk sistemine geçmez. Tamamen kurum içerisinde gizli tutulur.

Telefon
Instagram