Kürtaj Olduğum Anlaşılır mı?
Kürtaj Olduğum Belli Olur Mu?

Kürtaj müdahaleleri sırasında kesi ve kesi izleri oluşmaz. Dikiş ve kesi bulunmaz. Pansuman gerektiren bir yara veya operasyon izi yoktur.
Dikiş ve pansuman bölgelerine bakılması halinde belirteç bulunamaz. Yani bir başkası sizin kürtaj olduğunu anlayamaz.

Kürtaj işlemi aslında cerrahi bir operasyondan ziyade cerrahi bir müdahaledir. Yani kürtaj yapılan kadında herhangi bir kesi, kesi izi, dikiş, pansuman gerektiren bir bölge, dışarıdan veya içeriden bakıldığında, muayene edilip ultrason yapıldığında, kürtaj olduğunu anlayabileceğimiz bir belirteç yoktur.


Aşağıdaki iletişim butonlarından 7/24 bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Kesinlikle Bilgi Gizliliğiniz sağlanmaktadır.


Bir kadının kürtaj olduğu sonradan başkası tarafından veya başka bir doktor tarafından muayene edilse bile anlaşılamaz. Çünkü rahim içi kendini sürekli yenileyen bir dokudur. Kürtaj rahimde herhangi bir iz bırakmaz.

Muayene ve ultrason ile de anlaşılması mümkün değildir.

Sadece gebelik hormonlarından kaynaklı yapılan hamilelik testlerinde pozitif çıkar o da ilk adet döneminde sıfırlanır. Özel klinikler ve muayenahanlerde kürtaj işlemi kayda alınmaz.  Özel hastane ve devlette kayıt sisteme yansır.  Bu nedenle özelde yapılan kürtaj bilgisine de kimse ulaşamaz.  Burdan da kürtaj yaptığımız anlaşılmaz.  Gizlilkk sağlıyoruz.  3.kisiler bu bilgilere ulaşamaz.  Kayıtlar sisteme yansıtılmaz.

Başarılı bir kürtaj işlemi gerçekleştirilse bile kandaki hcG hormonunun normal seviyelere düşmesi 40 günü bulabilir bunun sonucunda da kişinin yakın zamanda gebelik yaşadığı ortaya çıkabilir ancak gebeliğin nasıl sona erdiğinin başka bir kişi tarafından anlaşılması söz konusu değildir.
18 yaşını geçen her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kadının planlamadığı, istemediği gebeliğini gebeliğin 10. Haftasına kadar sonlandırma hakkı mevcuttur. Bu hak evli kadınlarda da böyledir ancak evli kadınlarda eşinin imzası da yasal olarak gereklidir.

Bize başvuran kadınların bilgileri asla 3. kişilerle paylaşılmaz ve kişinin  en yakınına bile bilgi verilmemektedir. Kürtaj teknikleri, 2022 kürtaj fiyatları hakkında bilgi almak için diğer makalelerimizi okuyabilir, arzu ederseniz sitemizdeki mail veya irtibat telefonu vasıtasıyla bizlere ulaşabilirsiniz.

Günümüz çağında birçok istenmeyen gebelik durumları meydana gelebiliyor. Bunlarla ilgili tüm sorunlarınıza çözüm bulma çabası içerisinde olduğumuzu bilmenizi isteriz. Kişilerin Çocuk aldırma konusun da hassas oldukları en önemli nokta gizlilik olduğu bilinci içerisinde çalışmaktayız. Evlilik dışı gebelik problemleri, aile içi geçimsizlik, eşlerin ortak kararları ve tüm diğer durumlarda birlikte çözüm üretmeye çalışıyoruz! Lütfen sizde soru ve isteklerinizi çekinmeden bildirin.

Telefon
Instagram